Pozvánka na Designblok

Letos už 18. ročník největší české přehlídky designu a módy začíná právě dnes a potrvá až do 31. 10. Spojujícím tématem je sport a hlavní výstavní prostory najdete stejně jako vloni na Výstavišti Praha Holešovice.

ilustrační obrázek
Zobrazit fotografii v galerii

Zmiňované pojítko letošní designové přehlídky má své opodstatnění. Stačí si vzpomenut na heslo, které razil Emil Zátopek: Když nemůžeš, tak přidej. Bez nadsázky se dá převést i na designéry. Jen proto, že svou profesi nevzdali, můžete nyní vidět prezentace mnoha zahraničních a českých tvůrců či značek. 


Těšte se na hvězdy 

Hlavními hosty Designbloku budou japonský designér Arihiro Miyake, francouzský inovátor Francois Azambourg, španělský designér Tomás Alonso, chmara.rosinke a Matthias Kaiser. Kromě vlastních instalací se zúčastní také přednášek a diskuzí s návštěvníky. Celkem se na Designbloku formou instalace či módní přehlídky představí tvůrci z dvaceti zemí. 


Náš tip: Švýcarská značka Vitra předvede interaktivní instalaci ikonických židlí Panton. Připomene problematiku kopírování ve světě designu a ukáže vám, jak poznat originál slavné židle od kopie. 


A co naši

Instalace na pomezí umění a designu tradičně nabídne Art House v Lapidáriu. Tady pak společně s kamennými sochami a fragmenty české historie budou k vidění například křišťálový lustr Maxima Velčovského, kolekce koberců Lucie Koldové a mnohé další. Náš tip: Design není jen „pastva pro oči“. Přijďte se podívat například na kolekci umyvadel na desku Moon (Kryštof Nosál pro značku RAVAK). Nebo na prezentaci svitavského výrobce koupelnového nábytku, společnost Dřevojas, která se představí s několika řadami: ALOHA, MAJESTY a ENZO. Vše souvisí se vším – řadu ALOHA navrhl designér Lubo Majer, který je rovněž autorem expozice této společnosti. 


Podrobný přehled vystavovatelů najdete na www.designblok.cz 


 Připravila: Marcela 

Foto: archiv Designblok/ALAX

DISKUZE K ČLÁNKU

3

asi to bude luxusní

ODPOVĚDĚT

4

To bude asi skvělé

ODPOVĚDĚT

5

Zajímavé...ale pro mě je to už daleko...

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (3 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

INZERCE

ANKETA

Jak se Vám líbí nový design?

Je lepší než původní.
Je podobný jako původní.
Je horší než původní.

ŽHAVÉ DRBY

UMĚLÉ MLÉKO

Maminky prosím o radu, malé nestačí moje mléko a ...

VLHKOST

Děvčata,prosím má někdo zkušenosti s "ceresit stop ...

ČERNÁ SLUPOVACÍ MASKA

Holky zajímalo by mě jestli jste už nějaká použila tu ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

TĚŽCE NEMOCNÝ MANŽEL

Dobrý večer, paní Ilonko, podívala byste se do karet, na ...

TĚŽCE NEMOCNÝ MANŽEL

Dobrý den,
v současné době se starám o manžela, ...

HUBNUTÍ

Dobrý den,jako už několikrát,i letos jsem si dala závazek ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz