Pozvánka na Designblok

Letos už 18. ročník největší české přehlídky designu a módy začíná právě dnes a potrvá až do 31. 10. Spojujícím tématem je sport a hlavní výstavní prostory najdete stejně jako vloni na Výstavišti Praha Holešovice.

ilustrační obrázek
Zobrazit fotografii v galerii

Zmiňované pojítko letošní designové přehlídky má své opodstatnění. Stačí si vzpomenut na heslo, které razil Emil Zátopek: Když nemůžeš, tak přidej. Bez nadsázky se dá převést i na designéry. Jen proto, že svou profesi nevzdali, můžete nyní vidět prezentace mnoha zahraničních a českých tvůrců či značek. 


Těšte se na hvězdy 

Hlavními hosty Designbloku budou japonský designér Arihiro Miyake, francouzský inovátor Francois Azambourg, španělský designér Tomás Alonso, chmara.rosinke a Matthias Kaiser. Kromě vlastních instalací se zúčastní také přednášek a diskuzí s návštěvníky. Celkem se na Designbloku formou instalace či módní přehlídky představí tvůrci z dvaceti zemí. 


Náš tip: Švýcarská značka Vitra předvede interaktivní instalaci ikonických židlí Panton. Připomene problematiku kopírování ve světě designu a ukáže vám, jak poznat originál slavné židle od kopie. 


A co naši

Instalace na pomezí umění a designu tradičně nabídne Art House v Lapidáriu. Tady pak společně s kamennými sochami a fragmenty české historie budou k vidění například křišťálový lustr Maxima Velčovského, kolekce koberců Lucie Koldové a mnohé další. Náš tip: Design není jen „pastva pro oči“. Přijďte se podívat například na kolekci umyvadel na desku Moon (Kryštof Nosál pro značku RAVAK). Nebo na prezentaci svitavského výrobce koupelnového nábytku, společnost Dřevojas, která se představí s několika řadami: ALOHA, MAJESTY a ENZO. Vše souvisí se vším – řadu ALOHA navrhl designér Lubo Majer, který je rovněž autorem expozice této společnosti. 


Podrobný přehled vystavovatelů najdete na www.designblok.cz 


 Připravila: Marcela 

Foto: archiv Designblok/ALAX

DISKUZE K ČLÁNKU

3

asi to bude luxusní

ODPOVĚDĚT

4

To bude asi skvělé

ODPOVĚDĚT

5

Zajímavé...ale pro mě je to už daleko...

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (3 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

INZERCE

ANKETA

{question}

ŽHAVÉ DRBY

VÝŽIVOVÝ PORADCE

Ahoj, můžete mi prosím doporučit nějakého dobrého ...

MOČOVÝ MĚCHÝŘ

Děvčata mohl by mi někdo poradit co na záněty močových ...

TRENYRKY

Ahoj holky, nosí vaše drahá polovičky trenýrky?

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

VDOVSKÝ DŮCHOD

Manžel mi před měsícem zemřel, měl 80 let. Mně je 77 let. ...

DÁLKOVÉ STUDIUM

Dobrý den,
nevíte někdo o nějaké dobré VOŠ, která ...

DÁLKOVÉ STUDIUM

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, jestli nevíte o ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz