ASTROTYP

ENERGIE DNE

ikona astrotypu
drak
Den jak dělaný pro velké věci, nespokojí se s málem. Je to takový aristokrat, když nechceme být za uťáplého člověka. Den stvořený pro začátky dlouhodobých a důležitých záměrů jako např. svatba. Ale pozor, tento den nemá rád detaily, takže dnes neřešte smlouvy, komplikovanější záležitosti, kde nepozornost detailu by mohla mít v budoucnu fatální následky. Jednání budou velmi otevřená až možná „žoviální“, společenské akce budou veselé, přátelské, všichni se budou cítit uvolněně.

ENERGIE MĚSÍCE

ikona astrotypu
zajíc

Má rád pohodlný a klidný život. Nerad se hádá a řeší problémy, proto nebývá často ve vysokých funkcích, nikam se moc nežene. Nicméně rád by si užíval a žil život na vysoké noze, ale to spíše jen z pohodlnosti. Jeho energie je ale slabá, neustál by neustálý tlak, a proto dosti často bývá mimo hru a nehraje první housle. Je velmi předvídavý a díky této vlastnosti většinou získá to, co získat chce.
Zajíc je velmi půvabný a laskavý, snaží se být elegantní, má vybrané způsoby chování se smyslem pro krásu a harmonii. Potřebuje okolo sebe příjemné a vlídné prostředí plné pochopení a lásky. Při konfliktech jeho citlivá duše trpí a on může působit dojmem křehkého jedince. Dost často se tímto Zajíci trápí a mívají zdravotní problémy. Ostatně Zajíc má největší sklony k nemocem, které pramení především z touhy o klid, harmonii a bezpečí. Když se jim nedostává pohody kolem sebe, hned z toho onemocní. Vlastní nepohodlí a nespokojenost dává ostatním velmi důrazně najevo.
Na druhou stranu, když se jedná o jeho domov, zázemí, tak bývá nejstatečnějším zvířetem ze všech. Dokáže se tak postavit proti nepříteli nebo narušiteli jeho rodinného krbu nebo vlastní firmy, že se protivník nestačí divit. Na jeho rodinu a blízké nedá dopustit. Na ostatních mu nijak nezáleží. Přesto bývá ve svém chování ohleduplný a slušný a totéž očekává od ostatních. Pro okolí bývá dost často nečitelný, jelikož nedává navenek své pocity a nejde jen tak do nějakého boje. Strategii vyjednávání si nechává pro sebe, a i když se tváří mírumilovně, ve skutečnosti to tak vůbec nemusí být a on si jen připravuje taktiku. Většinou má dobrý úsudek a vy se nestačíte divit, jak vás vlastně přelstil. Není to ale jeho přirozenost za každou cenu o něco bojovat nebo se někam hnát. Je to spíše požitkář než dravec.
Zajíc má rád společnost miluje dobré jídlo a pití a rád si takovýto styl života užívá. Také si rád užívá milostných radovánek, ale nejraději se svým protějškem v klidu domova, ve své vlastní noře. Na mimomanželské vztahy opravdu není. Pro něj je domov alfou a omegou života. Neznamená to ale, že by byl stále doma. Rád chodí i do společnosti a klidně i sám. Ale musí mít pocit, že doma vše funguje, že jsou všichni šťastni a mají pohodu. Když se mu zhroutí manželství, většinou se zhroutí i on sám a má velké problémy. Velmi často se stává, že Zajíc velmi dlouho zvažuje možnost rozvodu i přesto, že situace v manželství není vůbec růžová. On se ze své podstaty zkrátka nerozvádí a raději nadále zůstává v manželství, které nefunguje a dávno neplní svou funkci.
Zajíci mají silný sklon k umění a tvořivosti. Jejich jemná a citlivá duše miluje cokoliv harmonické. A umění je přesně to, co potřebují, pohlazení duše. Tím, že má rád pohodu a klídek, tak se u něho na návštěvě nebo kdekoliv v jeho společnosti budete cítit velmi příjemně. Dokáže totiž navodit velmi uklidňující atmosféru, je velmi vlídný, pohostinný a klidný. O Zajících se říká, že přinášejí štěstí a opravdu v jejich společnosti se ve vás může rozhostit takovýto stav. I když se to nezdá, většinou si představujeme Zajíce jako věčně kličkujícího a utíkajícího. On ale nechce nikam pospíchat, rád dělá věci v klidu. Když je ale v nesnázích a někdo naruší jeho klid a noru, nic jiného mu nezbývá.
Zajíc nemá rád pohled na utrpení ostatních. Má silně vyvinutý smysl pro pomoc ostatním. Rád pomáhá a stará se o ty, kteří to potřebují. Nemusíte mít strach svěřit vaše dítě do rukou právě Zajíci, rád se o něho postará. Někdy se ale stává, že ostatní toho velmi zneužívají, Zajíc málokdy odmítne pomoc.
Období pod vládou Zajíce
Období Zajíce bývá většinou klidné, příjemné a šťastné. Po období bouřliváka Tygra si to i zasloužíme, abychom se na chvíli zastavili a zklidnili. Zajíc je dobrým obdobím pro uzavření

ENERGIE ROKU

ikona astrotypu
Ohnivý kohout

Ohnivý Kohout přináší mnoho změn, se kterými musíme počítat. Z hlediska zvěrokruhu je Kohout desáté zvíře, tj. rychle se blížíme ke konci daného cyklu. Kohout po nás bude chtít, abychom se na tento konec co nejlépe připravili, abychom měli dobré výchozí pozice na velkou změnu, která přijde v roce 2020 s vládou Kovové Krysy.


A protože se jedná o závěrečné etapy dvanáctiletého cyklu, bude Kohout vyžadovat, abychom vše dokončili. Vytvoří nám dobré podmínky proto, abychom si jasně utřídili, co ještě máme dokončit, co je již hotové a co naopak z našich životů vyloučit, protože již není vhodné se tím dále zabývat. Třídění je velice důležité. Jeho úkolem je zachovat to, co nám pomůže dobře vykročit do nového cyklu a naopak se zbavit všeho, co nás může oslabovat a vyčerpávat. Proto si v tomto roce udělejte opravdu co nejlepší pořádek ve svém životě. Zhodnoťte, co je pro vás důležité a co vám pomůže do dalších let. Na tyto aktivity se pak letos co nejvíce zaměřte a snažte se je dotáhnout do co nejlepšího konce. Měli byste se snažit co nejvíce zhodnotit vaši dosavadní „úrodu“. Ta bude základem dobrého a kvalitního startu do nové etapy vašeho života.


Vše ostatní ze svého života v tomto roce eliminujte. To, co vám již neslouží, již nepotřebujete a proto to musí pryč. Nejsou to jen věci, ale také různé aktivity nebo lidé. Kohout bude chtít, abyste ukončili vše –to dobré dotáhnout do zdárného konce a to špatné ze života vyškrtnout.


Nemáte již ani čas, ani moc energie na to, abyste se zabývali něčím, co vás jen vyčerpává a co vám nic dobrého do života nepřináší. Proto to co nejrychleji ukončete. Pokud to neuděláte, budete s tím mít v roce 2018, kdy bude vládnout Zemitý Pes, velké problémy. V roce Ohnivého Kohouta se zaměřte na detaily. Vše dotáhněte do konce pomocí soustředěné práce, vnímejte maličkosti a ujistěte se, že vše je opravdu tak jak má být. Kohout chce soulad, vše musí ladit a do sebe dokonale zapadat. Nenechte si proto žádný detail ujít. Pro Kohouta je důležité ocenění jeho práce. Proto v tomto roce hodně chvalte a snažte se dělat vše tak, abyste i vy sklidili značný díl pochval a ocenění. Ale nedělejte nic pro ocenění sebe sama, ale výsledků své práce. Tu co nejvíce prezentujte a ukažte, co vše jste dokázali a buďte na to dostatečně pyšní a hrdí.


V roce 2017 se vyhýbejte konfliktům. Pokud někde hrozí boj, vyhněte se tomu. Rozbroje vás letos jen vyčerpají a ikdyž dosáhnete svého, nebude to stát za to. Pokud se chcete naladit na dokonalé energie Ohnivého Kohouta, podívejte se na dokumentární film První květnové pondělí na HBO GO, nebo v pravidelném vysílání HBO 10.2. ve 14:10. Vše, co v tomto filmu uvidíte, je prezentací toho, co Ohnivý Kohout dokáže.

INZERCE

ANKETA

Jak se Vám líbí nový design?

Je lepší než původní.
Je podobný jako původní.
Je horší než původní.

ŽHAVÉ DRBY

ZKUŠENOSTI S VIRTUÁLNÍ REALITOU

Ahojte holky, máte někdo zkušenosti s virtuální realitou? ...

NEMOC KYTIČEK

Holky,prosím pomóc.Vloni jsem si koupila krásný žlutý ...

ODRÁŽEDLO PRO DÍTĚ

Ahoj dámy, především maminky. Od kdy mělo vaše dítko ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

CHOLESTEROL

dobrý den, snažím se dlouhou dobu jíst zdravě, sportovat, ...

PROČ MI NEOTISKNE REDAKCE MŮJ DOTAZ?

3 x jsem psala docela důležitý dotaz pro paní kartářku ...

TĚŽCE NEMOCNÝ MANŽEL

Dobrý večer, paní Ilonko, podívala byste se do karet, na ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz