Jak se opravdu efektivně učit anglicky?

"Učím se anglicky už dlouho, ale připadá mi, jako kdybych zůstával stále na začátku." "Zkoušel jsem už různé jazykovky, ale ještě jsem se do té angličtiny furt nějak nedostal." "Mám za sebou už pěknou řádku let studia angličtiny, ale nic mi pořádně nezůstalo v hlavě." "Znám nějaká anglická slovíčka, ale poskládat větu mi dá hodně zabrat."

ilustrační obrázek
Zobrazit fotografii v galerii

Poznáváte se v tom také? Zkoušeli jste již všemožné způsoby, jak se naučit anglicky, ale stále vám žádný nepřipadá zcela efektivní? Cítíte se, jako by vaše úroveň angličtiny zůstávala neustále plus mínus na stejném místě? Nebo se právě tento jazyk chystáte začít učit, ale sami sebe se ptáte, jak na to jít nejlépe?


Jak to udělat, aby to učení neslo opravdové výsledky?

Z toho množství učebnic, z kterých jste se učili nebo o kterých jste alespoň slyšeli, vám už možná trochu naskakuje husí kůže, což? "Zase další učebnice?! Gramatika vysvětlená způsobem, kterému vlastně ani nerozumím, a k tomu zas několikero cvičení? A na konci učebnice opět ten nekonečný seznam slovíček, které se mám naučit?"


Buďte neustále aktivní

Jednou z nejdůležitějších věcí v učení cizího jazyka je to, abyste byli vy ten, kdo je aktivní a kdo přichází na veškeré věci sám. Nemá to být učebnice, která nesrozumitelně představuje pravidla toho předpřítomného času. A nemá to být ani žádný učitel, který vám odvykládá, jak že se ten zapeklitý předpřítomný čas tvoří a k čemu vlastně je.
Musíte to být vy sami, kdo si přijde na veškerá gramatická pravidla v podstatě sám. A k tomu je potřeba kvalitního učitele, který vám vše neodpřednáší, ale pouze vás bude mnoha příklady a otázkami ke správným odpovědím navádět. A když jste to vy, kdo přišel na to, k čemu se ten předpřítomný čas používá, tak to už se vám z hlavy znova "nevykouří", co myslíte?


Mluvte, používejte angličtinu

Ať už se učíte gramatiku či slovíčka, je také neméně důležité vytvářet si na vše vlastní věty. Ale není jednodušší vyplňovat mechanicky cvičení jedno za druhým? Ano, je, ale bohužel vám to v praxi nebude opravdu k ničemu. Když se učíte například slovíčko "house", řekněte si s ním několik vět, zasaďte si ho do vlastního kontextu a v hlavě vám stoprocentně zůstane.


Stejně tak s tím vaším "oblíbeným" předpřítomným časem si zkuste říci mnoho vět, kde ho použijete v různých situacích. Mluvte, používejte angličtinu, buďte zkrátka aktivní a najednou vám vše bude jasné a používání angličtiny vás už nikdy nebude dostávat do rozpaků.

 

Výuka angličtiny v jazykovce Perfect World

V jazykovce Perfect World velmi dbáme na aktivitu našich studentů při lekcích. Aktivní budete nejen na skupinových kurzech, ale i na individuálním jazykovém kurzu. Budete to vy, kdo bude mluvit, vy, kdo objevíte gramatická pravidla, vy, kdo budete tvořit věty. Naši lektoři budou vaší oporou a pomocí, ale nikdy neudělají vaší práci za vás, jen vás vždy navedou ke správnému řešení. Budete to vy, koho lektoři budou vést ke stoprocentní pozornosti při hodině a vy, kdo budete odcházet s pocitem, že ta angličtina naučit přeci jen jde. Jen to chce ten správný způsob.


Děkujeme za informace jazykové škole Perfect World - jazykové kurzy Plzeň.


Komerční prezentace
Foto: Jazyková škola Plzeň
23. 2. 2016

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

ilustrační obrázek

Horoskop na týden od 22. do 28. dubna 2013

Zajímá vás, jaký máte horoskop na týden od 22. dubna?

ilustrační obrázek

Jak napsat životopis, který spolehlivě zaujme

Sháníte práci, už jste odpověděli na desítky inzerátů, a výsledek nikde? Možná děláte chybu už...

ilustrační obrázek

Feng Shui - lepší místo k bydlení

Lidé stále více kladou důraz na kvalitu svého života. Tu určují věci a lidé kolem...

ilustrační obrázek

Tajemství Bobbi Brown

V roce 1991 způsobila Bobbi revoluci v oblasti líčení s několika rtěnkami a prostou filozofií,...

ilustrační obrázek

Horoskop na týden od 21. do 27. 1. 2013

Zajímá vás váš horoskop na tento týden?

ilustrační obrázek

Horoskop na týden od 10.-17. března 2013

Přečtěte si svůj horoskop na tento týden.

INZERCE

inzerce

ŽHAVÉ DRBY

SLABÉ VLASY A PADÁNÍ - CO S TÍM?

Dobrý den, moc bych potřebovala poradit, už nějaký čas ...

SPECIÁLNÍ DÁREK PRO CHLAPA

holky!! co mám dát jako dárek chlapovi? naznačoval mi že by ...

NOTINO

Zdravím holky, kupujete zde parfémy a jste spokojené? Jsou ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz