Rodina

Syndrom prázdného hnízda: využijte prázdný dětský pokoj

Sbírání kytiček

Vaše děti odešly natrvalo z domova a začaly žít svůj dospělý život. Váš život tak prochází zásadní změnou. To, na co jste byli doteď zvyklí, je najednou jinak.

Chybí vám každodenní kolotoč? Máte pocit, že není o koho se starat? Nepoddávejte se syndromu prázdného hnízda. Využijte možnost, která se vám právě nabízí. Pusťte se do rekonstrukce volného dětského pokoje. Zaženete úzkostné myšlenky a současně uděláte něco pro sebe.

Pro každého rodiče je období, kdy se děti osamostatňují a stěhují natrvalo z domu, něčím zvláštním. Končí totiž jedna životní etapa. Lidé si po odchodu svých potomků často prohlíží fotografie z dob, kdy byly děti ještě malé, vzpomínají na společné chvíle nebo tráví čas v opuštěném dětském pokoji. Smutek, který v tuto chvíli přichází, se označuje jako syndrom prázdného hnízda. V extrémních případech může přerůst až v depresi. Tomu však lze snadno předejít.

Rekonstrukcí proti smutku

Po dlouhém období, kdy jste vychovávali děti, které pro vás byly na prvním místě, se můžete věnovat sami sobě, svému partnerovi, svým přátelům. Najednou máte víc času i peněz na sport, kulturu, cestování a další koníčky. Zahnat případný smutek či vyplnit volný čas ale můžete i jinak. Proměňte prázdný dětský pokoj a využijte jeho potenciál.

Zužitkujte volný pokoj naplno

Pusťte se do rekonstrukce, vymalujte, položte novou podlahu nebo koberec, pořiďte vhodný nábytek. Většina lidí vytvoří v dětském pokoji pokoj pro hosty nebo pracovnu. Pokud sousedí s jiným pokojem a stavební plán to umožní, udělejte si ze dvou menších pokojů jeden velký. V řadě rodin slouží nový pokoj jako posilovna nebo skladovací prostor. Splňte si svůj sen a udělejte z nepotřebného dětského pokoje místnost podle svých představ a pro vlastní potěšení.  

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: www.savmart.net/blog/kid-room-move
Zdroj fotografií: Pexels
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků