Podzimní práce na zahradě s Combisystemem Gardena

Nastal podzim a je potřeba připravit zahradu na zimu. Na kontrolním seznamu podzimních prací by neměla chybět důkladná péče o trávník, který musí být na zimu pořádně připraven. S padajícími listy ze stromů zase přichází shrabování listí, s Gardena Combisystemem si však se všemi úkoly hravě poradíte.

ilustrační obrázek
Další 3 fotografie v galerii

Na podzim potřebuje vaši pozornost především trávník. Před příchodem zimy je nutné ho pořádně vyčistit a upravit. Začněte vertikutací, neboli odstraňováním travní plsti. Ta by se měla provádět pravidelně, zjara a právě na podzim. Vertikutací se dosáhne zlepšené výměny kyslíku, větší propustnosti vody, sníží se množství plevele i riziko chorob. Zvyšuje se také kvalita trávy, protože hmota kořenů narůstá a rostou více do hloubky. Po vertikutaci je třeba odstranit veškerý vyhrabaný materiál a trávník pohnojit hnojivem určeným na podzimní údržbu.


K vertikutací ideálně poslouží Gardena Combisystem řezací hrábě , které si poradí s odstraňováním mechu a travní plsti. Špičaté, korozivzdorné hroty pronikají několik milimetrů hluboko do země a výsledkem je tak dokonale upravený trávník.

Gardena řezací hrábě

 

Pro odstranění vyhrabaného materiálu po vertikutaci použijte Gardena Combisystem hrábě na trávu, s kterými snadno očistíte trávník od travních odřezků. Pracovní šířka je 60 cm, tráva zůstává ve sběrné liště, čímž je zaručena efektivní práce.
 

Gardena hrábě na trávu

 

Pravidelnou podzimní činností je hrabání listí. Listí by se na podzim mělo pravidelně odstraňovat z trávníku – listy, které se na trávníku ponechají, ho totiž připraví o světlo a podporují tvorbu suchých hnědých fleků a růst mechu. Pod vrstvou listů nemůže tráva dýchat, během několika dní se může vytvořit dokonce i plíseň. Napadané listy se často stávají obtížným odpadem, se správným nářadím už dnes ale hrabání listí rozhodně nepatří mezi nepříjemné a obtížné práce. Vyzkoušejte například vějířové plastové hrábě Gardena XXL. Ty jsou ideální na velké plochy, hrábě lze snadno rozpůlit a nabrat s nimi všechen zahradní odpad pro jednoduché přenášení. Po práci pak ramena zaklapnete opět do sebe a ušetříte tím místo při skladování.


Mokré listy jsou nebezpečné, pokud je necháte ležet na terase nebo jiných místech, kde je dlažba, protože vytvoří kluzký hnědý koberec. Proto by se listy měly uklidit ze všech cest.

 

Tip na úklid listí z chodníku

Gardena Combisystém smeták na ulice je ideální pro odstraňování vlhkých listů, vysoce kvalitní a hladké štětiny z polypropylenu dosahují optimálních výsledků při čištění a umožňují efektivní práci


Jak funguje Combisystem

Gardena Combisystem umožňuje sestavit si vlastní kombinaci násady a nářadí. Gardena nabízí desítky koncových nástrojů a celou řadu násad, které se liší tvarem, použitelným materiálem a délkou - je možné si pořídit i teleskopickou tyč. Na výběr jsou násady z dřeva nebo hliníku. Dřevo je certifikováno standardem FSC, který je zárukou toho, že pochází pouze z lesa, kde se dodržují přísné ekologické normy.
Vše funguje na jednoduchém principu, nářadí se na násadu upevňuje pomocí neztratitelného šroubu. Na násady i koncové nářadí je poskytována záruka 25 let.


Více informací na www.gardena.cz.

Komerční prezentace
Foto: Gardena
25. 9. 2014

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

ilustrační obrázek

Zahrada jako z katalogu: Jak na to?

Také vždy obdivujete dokonale sladěné zahrady, které nabízejí nespočet útulných zákoutí a vždy vypadají, jako...

ilustrační obrázek

OVOCNÁ ZAHRADA

Vůni čerstvého ovoce nemusíte hledat jen v letních ovocných sadech.

ilustrační obrázek

Botanická zahrada v Troji vás zve 21. 3. k návštěvě zdarma!

Ať už patříte mezi milovníky květeny a rostlinek všeho druhu nebo si jen chcete zpestřit...

ilustrační obrázek

Fastfoody, třeste se! Češi už zase vaří. A zdravěji než kdy dřív!

Češi vždy milovali dobré jídlo. Skvěle vařili, tvořili vlastní recepty a po celém světě prosluli...

ilustrační obrázek

Umělý živý plot

Abyste nemuseli čekat řadu let, až se vysázená zeleň rozvine do potřebných rozměrů, zkuste umělý...

ilustrační obrázek

Zahrada na jednom metru čtverečním

Nemáte moc místa nazbyt, a přesto byste si rádi vypěstovali bohatou úrodu?

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

inzerce

ŽHAVÉ DRBY

TĚHOTENSTVÍ

Dobrý den, dámy jak jste prožívali těhotenství? Byla vám ...

KVALITNÍ ŠKOLNÍ BATOH

kde pořídit školní batoh

CLIP - IN VLASY (BRNO)

Ahoj, nemáte někdo zkušenost s těmito clip - in vlasy ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz