Aktuálně: Rusnokovo faux pas

Pokud sledujete naši současnou politiku, určitě vám neunikla páteční zpráva o tom, kterak se vyjadřuje premiér v demisi Jiří Rusnok v souvislosti s úmrtím Nelsona Mandely.

Titulka pro: Aktuálně: Rusnokovo faux pas
Zobrazit fotografii v galerii

A pokud naši domácí politickou scénu nesledujete detailně, připomeňme se, co se událo.

Na páteční schůzi Sněmovny byl zachycený neoficiální rozhovor našeho premiéra s ministry obrany a financí, který se týkal otázky, kdo bude zastupovat Českou republiku na pohřbu světoznámého bojovníka proti apartheidu Nelsona Mandely. Což by jistě nebylo nic zvláštního, kdyby v něm nepadaly lidové výrazy typu „vole“ či „ v prdeli, a zejména pak šlo o samotný obsah rozhovoru – z něho jasně vyplynulo, že se našemu premiérovi v demisi na pohřeb do vzdálené země nechce ani za mák, zatímco světová média denně přinášejí zprávy přestavitelů jiných států, kteří účast na tomto pohřbu považují za čest.

Co si myslíte vy?

Je to normální, aby se čelní představitelé našeho státu vyjadřovali poněkud peprnými slovy ve svém soukromí? A jaký je váš názor na našeho stávajícího premiéra, který by měl se ctí reprezentovat naši zemi, a přitom mu z úst, byť neoficiálně, uletí slova o tom, že ho případná účast na pohřbu tak významného člověka, jakým byl Nelson Mandela, vlastně zdržuje? Kdo si myslíte, že by nás na takové události vhodně reprezentoval?Připravila: redakce
Foto: archiv
9. 12. 2013

DISKUZE K ČLÁNKU

0

To vše odhaluje úroveň naší politické garnitury

ODPOVĚDĚT

0

Že se nestydí Ti naši námi zvolení představitelé!! Opravdu kultura projevu. To nás zastupují po celé Zemi. Ať jdou do háje. Doufám,že nová vláda bude kultivovanější. Snad. Nebo jen stačí vypínat mikrofon.

ODPOVĚDĚT

0

Mě přijde hrozná i ta mluva :(

ODPOVĚDĚT

0

Normální není ani způsob vyjadřování ani důvod té řeči,u nás se ale říkalo,že špinavé prádlo se pere doma.Naši redaktoři to pustili do světa,tak je to teď ostuda České republiky a to mi připadá hrozné.

ODPOVĚDĚT

0

Mě napadá, jestli někteří z těch státníků, co účast považují za čest, si také v soukromí nestěžují. Třeba mají štěstí, že je nikdo neslyší.

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (5 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

ÚNIK MOČI

Kdo s tím máte taky problém podělte se prosím o zkušenosti, ...

ÚNIK MOČI

Kdo s tím máte taky problém podělte se prosím o zkušenosti, ...

E-SHOP DROGERIE

Ráda bych tip na e-shop kde bych koupila kvalitní prací ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2020, MeziŽenami.cz