Rodina

Aktuálně: Rusnokovo faux pas

Sbírání kytiček

Pokud sledujete naši současnou politiku, určitě vám neunikla páteční zpráva o tom, kterak se vyjadřuje premiér v demisi Jiří Rusnok v souvislosti s úmrtím Nelsona Mandely.

A pokud naši domácí politickou scénu nesledujete detailně, připomeňme se, co se událo.

Na páteční schůzi Sněmovny byl zachycený neoficiální rozhovor našeho premiéra s ministry obrany a financí, který se týkal otázky, kdo bude zastupovat Českou republiku na pohřbu světoznámého bojovníka proti apartheidu Nelsona Mandely. Což by jistě nebylo nic zvláštního, kdyby v něm nepadaly lidové výrazy typu „vole“ či „ v prdeli, a zejména pak šlo o samotný obsah rozhovoru – z něho jasně vyplynulo, že se našemu premiérovi v demisi na pohřeb do vzdálené země nechce ani za mák, zatímco světová média denně přinášejí zprávy přestavitelů jiných států, kteří účast na tomto pohřbu považují za čest.

Co si myslíte vy?

Je to normální, aby se čelní představitelé našeho státu vyjadřovali poněkud peprnými slovy ve svém soukromí? A jaký je váš názor na našeho stávajícího premiéra, který by měl se ctí reprezentovat naši zemi, a přitom mu z úst, byť neoficiálně, uletí slova o tom, že ho případná účast na pohřbu tak významného člověka, jakým byl Nelson Mandela, vlastně zdržuje? Kdo si myslíte, že by nás na takové události vhodně reprezentoval?

Připravila: redakce
Foto: archiv
9. 12. 2013

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků