Alginátové masky z Francie

Která z nás by nechtěla mít během pár minut pěkně vyhlazený obličej, vyživený potřebnými látkami bez konzervačních látek a stabilizátorů? Není to zázrak, ale příroda přeměněná do podoby speciální obličejové masky.

Titulka pro: Alginátové masky z Francie
Zobrazit fotografii v galerii

O alginátových maskách značky Reference jsme si povídali s kosmetičkou Hankou Bednářovou z pražského Studia zdraví a krásy www.doprejsi.cz.

Vždycky, když se někde objeví něco nového, slyšíme slova jako úžasné, skvělé, zázračné. Co je podle vás zázračné v alginátových maskách?


Tak si to přijďte sama zkusit a uvidíte. Jednak značka Reference patří mezi špičkové kosmetické firmy a pak právě tyto masky obsahují ušlechtilé rostlinné oleje, přírodní květové vody, exotické ovoce, léčivé byliny, vitamíny a hlavně vzácné extrakty z mořských řas. A ty na pleti dělají zázraky.

Buďme konkrétnější – jaké?


Zásadní složkou masek je alginát neboli sůl kyseliny alginové, která se získává z některých druhů mořských řas. Maska z něj působí proti hlavním mechanismům tvorby vrásek:
redukuje kontrakci svalových buněk odpovědnou za mimické linky a tak potlačuje mechanický faktor jejich vzniku a současně stimuluje přirozenou obranu proti volným radikálům, které způsobují stárnutí pleti. A pokud se alginát zkombinuje s ostatními důležitými složkami, pomáhají masky podle potřeby řešit problémy klientek jako například akné, kuperózu (když drobné cévky v kůži ztrácejí svou pružnost, praskají a tvoří se miniaturní kožní výrony nebo v nich krev zůstává bez možnosti odtoku), suchou pokožku, otoky pod víčky nebo celkové lehké otoky obličeje v době premenstruačního syndromu a další.

Takže podle typu pleti a případných obtíží, se kterými za vámi klientka přijde, vybíráte tu nejvhodnější alginátovou masku?


Přesně tak. Například pro citlivou pleť, navíc s pigmentovými skvrnami, zvolím alginátovou masku s borůvkou a vitamínem C. Optimální je používat ji po nanesení séra neboli roztoku s koncentrovanou složkou účinné látky. K mým nejoblíbenějším patří zklidňující sérum bohaté na bylinné složky, které pomáhají citlivé pleti k adaptaci vůči vnějším vlivům. Co obsahuje? Zdravé borůvky, tonizující černý rybíz, astringentní červené víno, zklidňující květní heřmánkovou vodu, vitamínový koncentrát A, E, F a B3 stimulující buněčnou obnovu, měď plus zinek - stopové prvky vyrovnávají produkci kožního mazu a poskytují pokožce matný vzhled, a hořčík působící proti stresu. A v čem je to výhodné? Aplikace masky až po séru několikanásobně zvyšuje její účinnost a přispívá k pronikání aktivních složek do hlubších vrstev pokožky. Díky tomu působí maska hned dvakrát a doporučuje se zejména jako prevence vzniku vrásek - na čele, v koutcích očí, u nosolabiální rýhy vedoucí od nosu ke koutkům úst - tak i k jejich redukci.

Dá se maska kombinovat s jiným kosmetickým ošetřením?


Samozřejmě dá, ovšem jejím největším plusem je fakt, že takové ošetření vlastně zastupuje. Když nemáte čas hodinku, hodinku a půl na kosmetiku, prospěje vám právě alginátová maska – její aplikaci zvládnete i během pauzy na oběd. Celá procedura pak trvá 30 minut.

Text: Marcela
Foto: www.doprejsi.cz
23. 4. 2012
 

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

FREESTYLE KOLOBĚŽKA

Zdravím, nemáte prosím doporučení, kde objednat ...

DETOX ORGANISMU

Jakým způsobem podstupujete detox organismu ? Hrozně ráda ...

TINKTURA

Ahoj, chtěla bych se zeptat jaké máte zkušenosti s ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2020, MeziŽenami.cz