Rodina

Anife Vyskočilová se stala průvodkyní!

Sbírání kytiček

A ne ledajakou – tuto neděli ji můžete vidět na televizní obrazovce v pořadu Ženy na cestách společně s kolegyní Míšou. Na jakou zemi se můžete těšit? Dámy vás provedou exotickým Tunisem.

To jsou ale paradoxy – zatímco jet do Tunisu na dovolenou by Anife ani nenapadlo, poznat tuto zemi a představit ji televizním divákům i trochu jinak považovala za skvělý nápad.

Nezapomenutelné zážitky

„Byli jsme zrovna v El Jemu, třetím největším amfiteátru na světě, přesněji na území bývalé Římské říše. Chtěli jsme si dát kafe a já že se pak vyfotím s velbloudem. Ale všimla jsem si skupiny asi sta nebo sta padesáti mužů. Protože jsem zvědavá, šla jsem se podívat, co se děje. Jeden z těch mužů mě chytil, postavil do čela té skupinky, dal mi trubku do ruky a řekl slova, která mám opakovat po něm,“ směje se Anife, která se tak neplánovaně stala aktivní demonstrantkou proti korupci. A místo plánované fotky s velbloudem má na památku záběr se spoustou chlapů.

Noční přejezd pouští

Návštěva Tunisu změnila Anife názor na tuto zemi – dříve ji považovala za poněkud nevýraznou arabskou destinaci, ale jak ji poznala více, ráda by se sem někdy vrátila. I přesto, že o dramatické příhody nebyla nouze. Třeba když si zapomněla peněženku a pas a přišla na to až tehdy, když televizní štáb byl vzdálený několik set kilometrů. Co myslíte, jak to nakonec dopadlo?

Hurá za pamětihodnostmi

Ale vás už jistě zajímá, co zajímavého máte šanci v Tunisu uvidět. Anife a Míša samozřejmě navštívily řadu zajímavých míst, včetně přímořského Sousse, jehož stará část patří na seznam kulturních památek UNESCO. Dámy se dostaly také do Kartága a prošly se zdejšími zříceninami, navštívily takzvané modrobílé město (místo místní smetánka) nebo zmiňované pozůstatky římského kolosea El Jem. Co je na něm jedinečného? Do kolosea se vejde zhruba třicet tisíc diváků!

Kde se točily Hvězdné války?

Kromě doteku historie obě průvodkyně zažijí i ryzí turistickou současnost: vyzkouší si jízdu na koni po pláži nebo v džípu Saharou. A v poušti si dají také přestávku v berberské vesnici, ve které se měly natáčet některé záběry Hvězdných válek. Pokud vás zajímá, jak vesnice vypadá, abyste si připomněli slavná filmová díla, dívejte se tuto neděli na pořad Ženy na cestách.


Připravila: Marcela

Foto: archiv FTV Prima

2. 2. 2013

 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků