Zdraví

Antikoncepce bez hormonů

Sbírání kytiček

Stále více žen hledá způsob antikoncepce, při kterém by nemusely pravidelně užívat hormony. Takové řešení nabízí nitroděložní tělísko GyneFix. Představuje pohodlnou a moderní antikoncepci bez použití hormonů.

Nitroděložní tělísko GyneFix je stejně spolehlivé jako běžná hormonální antikoncepce. Nebudete se muset bát, že si zapomenete vzít pilulku, nebo dokonce, že si zapomenete své pilulky přibalit na cesty. GyneFix se zavádí na pět let a má minimum vedlejších účinků. Za zmínku stojí i jeho cena. V přepočtu na dny užívání je GyneFix mnohem levnější než moderní antikoncepční pilulky.

„GyneFix se liší od běžných nitroděložních tělísek velmi malými rozměry. V děložní dutině zabírá jen málo místa a díky své pružnosti se perfektně adaptuje v jakékoliv děloze. Uživatelsky je tudíž velmi komfortní a současně u něj odpadá možnost samovolného vypuzení,“ popisuje výhody moderní antikoncepce její tvůrce, belgický gynekolog Dirk Wildemeersch. A dodává, že nitroděložní tělísko GyneFix je vhodné také pro mladé ženy s malou dělohou, které ještě nerodily.

Zavedení GyneFixu je velmi jednoduché, zákrok provádí gynekolog. A na jakém principu tato metoda funguje? Malé měděné kroužky uvolňují ionty, které ničí spermie a působí jako prevence oplodnění vajíčka. Proto je možné GyneFix použít i jako postkoitální metodu s téměř stoprocentní ochranou proti otěhotnění, a to až do pěti dnů po nechráněném pohlavním styku.

Seznam vyškolených lékařů, kteří mohou svým pacientkám zavést nitroděložní tělísko Gynefix, najdete na stránkách http://www.wh-pharma.cz

Připravila: Katka
Foto: WH Pharma
15. 3. 2011
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků