ASTROTYP

ENERGIE DNE

ikona astrotypu
vepř
Velmi společenský den vhodný k přátelským setkání. Nic moc velká zábava, ale klidný odpočinkový den se spoustou jídla. Takže jednání je vhodné posunout na oběd, nebo večeři. Jídlo bude základ pro úspěch vašich cílů a dobře najedení lidé vám budou chtít pomoci. A rádi. Společenská jednání budou potřebovat hodně jídla. Vhodný den pro party s velkým rautem a hodně dobrým pitím.

ENERGIE MĚSÍCE

ikona astrotypu
Kůň

Rychlý, temperamentní, aktivní, impulsivní, oblíbený, šarmantní, ale také nestálý, egocentrický, nespolehlivý a lehkomyslný. Potřebuje neustále nové podněty a mít rozpracovaných více věcí najednou. Jakmile zvládne určitou výzvu a stane se z ní rutina, okamžitě odchází a hledá si nové projekty. To samé platí i o lidech, když ho začne někdo nudit, hledá si jinou zábavnou bytost.

Kůň potřebuje ke svému životu především volnost pohybu a svobodu. Pohyb miluje nadevše, nesmí mít pocit spoutanosti, Jakmile se takový pocit dostaví, že mu utahujete ohlávku, začne okolo sebe kopat a posléze raději odchází. Říkat Koňovi co má dělat, kde má být nebo co si má vzít na sebe, se nedoporučuje. On sám si rozhoduje o svém životě a nepotřebuje žádné rady. I když nebývá agresivní, může se vzepřít a chovat se bezohledně. A to jen proto, že mu není dopřána svoboda, obrovský prostor a rozlet.
Osoby ve znamení Koně jsou mnohdy všestranné, komunikativní a talentované téměř na cokoliv. Nebývá to proto, že by byli příliš inteligentní, ale jejich nadšení je tak silné, že dokáží zvládnout opravdu hodně. Pro svoji výbornou komunikativní vlastnost a všestrannost bývají dobří ve vedoucích pozicích. Dokáží se lehce zalíbit svému okolí, strhnout na sebe pozornost a tím docílit velmi snadno svého cíle. Ostatně Kůň by měl zastával nějaký vyšší post. Potřebuje všem dokázat, jak je schopný. A to on je. Díky němu se mohou podařit velké věci.

Bohužel se ale velmi nerad přizpůsobuje a je velmi impulsivní a tvrdohlavý, když není po jeho. Dost často se stává, že jeho komunikativnost je bravurní jen v případě, že ho téma zajímá. V opačném případě se začne bavit o něčem jiném nebo odchází středem. Proto i když je velmi šarmantní, ztrácí mnohdy díky svému egocentrismu. To se pak z ušlechtilého a krásného Koně stává nesnesitelná bytost.


Tím, že miluje volnost, bývá nespolehlivý a nestálý. Čas pro něho není žádná veličina, dokáže při svém pobíhání po pastvinách zapomenout na vše, na závazky, povinnosti, partnera i děti. Pro Koně je mnohdy mnohem lepší, když si žije svůj samotářský, nespoutaný život. V partnerském životě se na něj nedá moc spolehnout a i oni sami nebývají většinou moc šťastni v partnerském soužití.


S jakou rychlostí a vášní vzplanou, dokáží se hned i odpoutat. Často se stává, že když mají potřebu volnosti, beze slova odejdou, ale opět se za nějakou dobu vrátí, jako by se nic nestalo. To platí ale i o činnostech nebo projektech. Když je už nezajímají, klidně je odloží, ale dokáží se k nim zase vrátit a dokončit.


Nejdůležitějším heslem Koně je pohyb a akce. Jeho neutuchající energie vás bude neustále tlačit dopředu a pobízet k nějaké akci. Mít ve svém týmu Koně se i přes jeho impulsívnost a náladovost vyplatí. Díky svému jasnému a bystrému myšlení, ale zároveň šarmu a spontánnosti, dokáže strhnout davy a všichni mu uvěří. Je to takový manipulátor.

O finanční záležitosti se příliš nezajímá, na penězích nelpí, nicméně rád se obléká výstředně, potrpí si na zářivé barvy. Činí tak především pro to, aby byl viděn a někdy může působit až nevkusně. Ostatně jemu je stejně nejlépe někde v přírodě, miluje volnou přírodu a svěží vánek. Rád si nechá čechrat svoji hřívu při svých vyjížďkách. Miluje jakýkoliv pohyb a cvičení, jak fyzické, tak duševní. Proto mezi Koňmi bývá hodně velmi úspěšných sportovců, především pro svoji rychlost, bystrost, energii a lásce k pohybu. Kůň je vždy jaksi napřed a málokdo mu stačí.

Období ve znamení Koně
Toto období bude veselé, bezstarostné, romantické a ve znamení pohybu a akce. Bude to taková rychlá jízda, která nám nedá moc odpočinout a sebere nám mnoho energie. Kůň velí postupovat vpřed, již není čas na žádné plánování, přípravy nebo váhání. Většinou toto období bývá úspěšné, kdy se námaha a udržovat tempo s rychlým Koněm vyplatí. Na konci budete sice velmi vyčerpaní, ale bude to stát za to. Obchody by měly jít lehce, někdy možná až překotně, proto si dejte pozor i na rychlý pád. Někteří se konečně rozhoupou a osamostatní se. I když Kůň může někdy vnést zmatek a nespoutanost do života, může to být v podstatě příjemné období. Hlavně nechtějte po Koňovi nějakou zodpovědnost, to se okamžitě postaví na zadní. Dopřejte mu svobodu a on se zase vrátí, s úsměvem a dobrou náladou. Proto i vy vyběhněte do přírody a užívejte si všechny krásy, které nám příroda nabízí. A jelikož je období Koně převážně v červnu, což je velmi oblíbený čas pro uzavírání sňatků, a vy chcete žít rodinným životem, odložte svatbu raději na někdy jindy. S Koněm by vám to nemuselo dopadnout podle vašich představ, doma by se moc neohřál a moc by vám ani nepomohl.

Přejeme vám krásné chvíle se šarmantním a nespoutaným Koněm plných pohybu a zajímavých akcí, především pak udržení kroku a rychlosti.

ENERGIE ROKU

ikona astrotypu
Ohnivý kohout

Ohnivý Kohout přináší mnoho změn, se kterými musíme počítat. Z hlediska zvěrokruhu je Kohout desáté zvíře, tj. rychle se blížíme ke konci daného cyklu. Kohout po nás bude chtít, abychom se na tento konec co nejlépe připravili, abychom měli dobré výchozí pozice na velkou změnu, která přijde v roce 2020 s vládou Kovové Krysy.


A protože se jedná o závěrečné etapy dvanáctiletého cyklu, bude Kohout vyžadovat, abychom vše dokončili. Vytvoří nám dobré podmínky proto, abychom si jasně utřídili, co ještě máme dokončit, co je již hotové a co naopak z našich životů vyloučit, protože již není vhodné se tím dále zabývat. Třídění je velice důležité. Jeho úkolem je zachovat to, co nám pomůže dobře vykročit do nového cyklu a naopak se zbavit všeho, co nás může oslabovat a vyčerpávat. Proto si v tomto roce udělejte opravdu co nejlepší pořádek ve svém životě. Zhodnoťte, co je pro vás důležité a co vám pomůže do dalších let. Na tyto aktivity se pak letos co nejvíce zaměřte a snažte se je dotáhnout do co nejlepšího konce. Měli byste se snažit co nejvíce zhodnotit vaši dosavadní „úrodu“. Ta bude základem dobrého a kvalitního startu do nové etapy vašeho života.


Vše ostatní ze svého života v tomto roce eliminujte. To, co vám již neslouží, již nepotřebujete a proto to musí pryč. Nejsou to jen věci, ale také různé aktivity nebo lidé. Kohout bude chtít, abyste ukončili vše –to dobré dotáhnout do zdárného konce a to špatné ze života vyškrtnout.


Nemáte již ani čas, ani moc energie na to, abyste se zabývali něčím, co vás jen vyčerpává a co vám nic dobrého do života nepřináší. Proto to co nejrychleji ukončete. Pokud to neuděláte, budete s tím mít v roce 2018, kdy bude vládnout Zemitý Pes, velké problémy. V roce Ohnivého Kohouta se zaměřte na detaily. Vše dotáhněte do konce pomocí soustředěné práce, vnímejte maličkosti a ujistěte se, že vše je opravdu tak jak má být. Kohout chce soulad, vše musí ladit a do sebe dokonale zapadat. Nenechte si proto žádný detail ujít. Pro Kohouta je důležité ocenění jeho práce. Proto v tomto roce hodně chvalte a snažte se dělat vše tak, abyste i vy sklidili značný díl pochval a ocenění. Ale nedělejte nic pro ocenění sebe sama, ale výsledků své práce. Tu co nejvíce prezentujte a ukažte, co vše jste dokázali a buďte na to dostatečně pyšní a hrdí.


V roce 2017 se vyhýbejte konfliktům. Pokud někde hrozí boj, vyhněte se tomu. Rozbroje vás letos jen vyčerpají a ikdyž dosáhnete svého, nebude to stát za to. Pokud se chcete naladit na dokonalé energie Ohnivého Kohouta, podívejte se na dokumentární film První květnové pondělí na HBO GO, nebo v pravidelném vysílání HBO 10.2. ve 14:10. Vše, co v tomto filmu uvidíte, je prezentací toho, co Ohnivý Kohout dokáže.

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

DOPORUČUJI KRMIVO BRIT

Někdo jiný také? Doporučuji krmivo Brit.

SBÍRKA

také sbírám čárové kódy z Emca,verar.

VÝROBKY EMCO

zdravím.. sbírám čárové kody z vyrobku EMCO..

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz