ASTROTYP

ENERGIE DNE

ikona astrotypu
kondor
Je to společenský den, ale jakoby z jiného světa. Lidé seznámeni tento den jsou k sobě přitahováni nadpozemskou silou, jako kdyby byli očarováni. Je to den s duchovním nábojem. Vhodný pro „okultní“ a „mystické“ aktivity jako návštěva astrologa, kartářky, setkání, kde se chceme bavit o tajemnu. Oficiální jednání tento den budou zvláštní. Budou zajímavá pro „zamyšlení“, ale ne pro akci. Společenské akce je vhodné koncipovat spíše v duchovním, tajemném stylu. Tajemství je to, co tento den bude nejvíce lidi přitahovat.

ENERGIE MĚSÍCE

ikona astrotypu
Opice

Opice je opravdu velmi chytrá a dokáže si poradit v každé situaci a má předpoklady dostat se z jakékoli problému. Ale problémy ráda nemá, takže se může stát, že od nich bude utíkat pryč, nebo je neřešit. Je velmi dobrý počtář a vždy používá především zdravý rozum. Je neuvěřitelně vynalézavá a každého si dokáže získat na svoji stranu. Bez jakékoli námahy či obtíží dokáže vyřešit i ty nejsložitější situace. Proto při obchodních jednání má vždy navrch a je tak trochu vpředu před ostatními.

Nikdy není od věci mít na blízku člověka ve znamení Opice. Především ale ve svém pracovním týmu to může být velká výhra. A je-li ještě v kombinaci s Drakem, máte vedle sebe velmi silného, vynalézavého a schopného jedince, který dovede veškeré činnosti a projekty do úspěšného konce.

Tím, že Opice ví o svých kvalitách, tak se může projevovat nadřazeně, sobecky a egocentricky. Na druhou stranu je velmi talentovaná a šarmantní a vždy vše zahraje tak, že se na ni nemůžete zlobit. Pro ni je život velká hra. Pokud lze řešit životní situace hrou, pak vše hravě zvládá. Zavětří-li ale problém, tak se raději stáhne. Aby byla milá a příjemná, stačí, když ji pochválíte, pro váš obdiv udělá cokoliv. Je to dokonalá herečka, která miluje divadlo a potlesk.

Opice je úspěšná nejen na divadle, ale také v obchodních záležitostech, jelikož si dokáže vše do puntíku připravit, spočítat, vymyslet strategický plán, jak dosáhnout vytčeného cíle. Čím větší zainteresovanost v dané situaci, tím se více snaží.

Opice má vynikající paměť a vysoký stupeň inteligence. Ve finančních záležitostech má pořádek a nikdy neztrácí čas nevýnosnými aktivitami. Pozor však na situace, kdy se objeví finanční problém. Tam je nutno hned zasáhnout, protože opice může od tohoto problému utéci pryč a z počátečního finančního neúspěchu se může stát finanční katastrofa. Čím hůře se pak situace vyvíjí, tím méně do ní chce pak opice zasahovat. Silný pud sebezáchovy ji vždy dovede k nějakému řešení ze svízelné situace. Jde jen o to, aby nebylo již příliš pozdě. Proto opici přimějte k činu co nejdříve, dokud problém není tak veliký. Někdy se uvádí, že je Opice lstivá a nepoctivá. To bývá ale jen tehdy, je-li s ní špatně a nepoctivě zacházeno a je-li zahnána do kouta. Její přirozeností je kov, což je řád a pořádek, a čestnost. Proto se k takovému pokleslému chování snižuje velmi nerada a jen když jí okolnosti k takovému jednání dovedou.

Opice má vcelku ráda lidi a společnost. Zajímá se o vše, co se kolem ní děje. Dokáže být i přívětivá a občas i ochotná pomoci. Ale někdy to může být jen její maska, pod kterou schovává svoji nelibost k ostatním. Společnost má ráda jen proto, že se ráda předvádí a miluje za své herecké výkony obdiv a potlesk především. Mnohé věci nedělá ani tak pro peníze jako právě pro potlesk a uznání publika. V dětství to často bývá třídní šašek.

Období ve znamení Opice
Období Opice bude velmi dynamické, rychlé a úspěšné. Opice se vždy dere dopředu s novými a neotřelými nápady. Je ale také velmi hravá, proto pozor na hazardní hry, aby jste nelitovali, že jste propadli hráčské vášni. Rozhodně to nebude klidné období, Opice nás bude neustále pokoušet k nějaké činnosti a reakcím na její chování, její hravost a touze po nových zážitcích. Proto si dejte pozor především v právnických a obchodních záležitostech. Aby někdo nebyl chytřejší než vy a nehrál s vámi nějakou hru pro pobavení.

Objeví-li se v tomto období nějaký problém, hned ho řešte. Opice bude mít tendenci od něho utéci a vy pak můžete být na vše sami. A s časem se problém může jen prohloubit. Proto řešte vše hned v počátku. Na problémy pohlížejte spíše jako na hru, kde se můžete pobavit a navíc i vyhrát. Rozhodně nepodléhejte těžkostem, ty by vás od řešení mohly odvést pryč. Vězte, že v tomto období budete mít dosti energie na to, abyste vše právě „hravě“ zvládli.

Totéž platí i při seznámení. Opice dokáže zahrát nádherné divadlo a vám pak mohou zůstat jen či pro pláč. Kromě toho, že je velmi hravá, tak je i velmi vášnivá. Rychle vzplane, ale jen na chvíli, její láska totiž i rychle opadne a hledá si novou oběť na hraní. Lásku a city nebere moc vážně, proto její milostný život není příliš šťastný. Proto lásky v tomto období berte raději jako hru, krásnou prázdninovou epizodu, při které si užijete, ale dlouho na ni nemyslete. Jak rychle a vášnivě přišla, tak rychle i odejde.

Není ani uzpůsobená k monogamnímu a jednotvárnému životu. Potřebuje naprostou svobodu, nezávislost a volnost. Jakákoli odpovědnost ji děsí. Manželství uzavřené pod vládou Opice sice může být hravé a veselé, ale ne moc zodpovědné a věrné.

Přejeme vám mnoho krásných chvil s hravou a potměšilou Opicí a přeci jenom buďte trochu víc opatrní, aby vás nějakým způsobem nepřevezla.

Ing. Jiří a Dagmar Černákovi,
Poradci Feng Shui a čínské astrologie, http://www.byu.cz
602 556 479, dasa@byu.cz

ENERGIE ROKU

ikona astrotypu
Ohnivý kohout

Ohnivý Kohout přináší mnoho změn, se kterými musíme počítat. Z hlediska zvěrokruhu je Kohout desáté zvíře, tj. rychle se blížíme ke konci daného cyklu. Kohout po nás bude chtít, abychom se na tento konec co nejlépe připravili, abychom měli dobré výchozí pozice na velkou změnu, která přijde v roce 2020 s vládou Kovové Krysy.


A protože se jedná o závěrečné etapy dvanáctiletého cyklu, bude Kohout vyžadovat, abychom vše dokončili. Vytvoří nám dobré podmínky proto, abychom si jasně utřídili, co ještě máme dokončit, co je již hotové a co naopak z našich životů vyloučit, protože již není vhodné se tím dále zabývat. Třídění je velice důležité. Jeho úkolem je zachovat to, co nám pomůže dobře vykročit do nového cyklu a naopak se zbavit všeho, co nás může oslabovat a vyčerpávat. Proto si v tomto roce udělejte opravdu co nejlepší pořádek ve svém životě. Zhodnoťte, co je pro vás důležité a co vám pomůže do dalších let. Na tyto aktivity se pak letos co nejvíce zaměřte a snažte se je dotáhnout do co nejlepšího konce. Měli byste se snažit co nejvíce zhodnotit vaši dosavadní „úrodu“. Ta bude základem dobrého a kvalitního startu do nové etapy vašeho života.


Vše ostatní ze svého života v tomto roce eliminujte. To, co vám již neslouží, již nepotřebujete a proto to musí pryč. Nejsou to jen věci, ale také různé aktivity nebo lidé. Kohout bude chtít, abyste ukončili vše –to dobré dotáhnout do zdárného konce a to špatné ze života vyškrtnout.


Nemáte již ani čas, ani moc energie na to, abyste se zabývali něčím, co vás jen vyčerpává a co vám nic dobrého do života nepřináší. Proto to co nejrychleji ukončete. Pokud to neuděláte, budete s tím mít v roce 2018, kdy bude vládnout Zemitý Pes, velké problémy. V roce Ohnivého Kohouta se zaměřte na detaily. Vše dotáhněte do konce pomocí soustředěné práce, vnímejte maličkosti a ujistěte se, že vše je opravdu tak jak má být. Kohout chce soulad, vše musí ladit a do sebe dokonale zapadat. Nenechte si proto žádný detail ujít. Pro Kohouta je důležité ocenění jeho práce. Proto v tomto roce hodně chvalte a snažte se dělat vše tak, abyste i vy sklidili značný díl pochval a ocenění. Ale nedělejte nic pro ocenění sebe sama, ale výsledků své práce. Tu co nejvíce prezentujte a ukažte, co vše jste dokázali a buďte na to dostatečně pyšní a hrdí.


V roce 2017 se vyhýbejte konfliktům. Pokud někde hrozí boj, vyhněte se tomu. Rozbroje vás letos jen vyčerpají a ikdyž dosáhnete svého, nebude to stát za to. Pokud se chcete naladit na dokonalé energie Ohnivého Kohouta, podívejte se na dokumentární film První květnové pondělí na HBO GO, nebo v pravidelném vysílání HBO 10.2. ve 14:10. Vše, co v tomto filmu uvidíte, je prezentací toho, co Ohnivý Kohout dokáže.

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

SLEVY A AKCE PRO MAMINKY

Na internetu je mnoho slevových akcí nebo slevových kupónů ...

OBAG

Ahoj baby, chtěla bych se zeptat ohledně obag kabelek, jak jste ...

PRODLOUŽENÍ VLASŮ

Ahojky, chtěla bych se zeptat jestli máte zkušenosti s ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz