ASTROTYP

ENERGIE DNE

ikona astrotypu
zajíc
Toto je nejvhodnější den pro rodinné záležitosti a setkání. Taktéž vhodný pro všechny aktivity spojené se zaopatřením rodiny na úřadech. Tento den bude temperamentní, budeme mít tendenci vyřešit hodně věcí najednou a pravděpodobně se nám to i podaří. Den velmi vhodný pro běhání po úřadech. Jednání budou velmi rychlá, vše se jakoby hned vyřeší. Společenské setkání budou dynamická, budete mít tendenci povídat si se všemi, ale s každým jen chvíli. Bude jakoby stále v běhu. Vhodný den pro společenská setkání, kdy chceme sami sebe představit, nebo své dílo, plány (vernisáže apod.).

ENERGIE MĚSÍCE

ikona astrotypu
Kohout

Nechcete-li se tento měsíc setkávat s nevraživostí a kritikou, raději všechny chvalte, ale totéž vyžadujte i od ostatních. Kohout zkrátka chválu a ocenění vyžaduje a ke svému životu potřebuje. Pro ocenění udělá cokoliv. Kohoutovi určitě udělá dobře, bude-li moci pilně na něčem pracovat, dotáhnout projekty do konce. Máte-li tedy něco „rozdělaného“, je ten pravý měsíc vše řádně dokončit. Ke kohoutovi se také váže element kovu (z pěti elementů dřevo, oheň, země, kov a voda), který je charakteristický pevností, silou ale i militantním postojem. Hádky a konflikty v tomto měsíci tedy mohou být příliš tvrdé a bojovné, takže je lépe jim zavčas předejít. Kov se též váže k plicím a dýchacím cestám. Proto  si určitě dávejte pozor na nachlazení. Kov přináší první jinové energie roku, tj. ochlazení, sluníčko již nebude mít takovou sílu a vzduch bude přeci jen studenější. Takže pozor na prochladnutí. S energiemi kovu se k nám blíží podzim, který nám umožňuje třídit právě sklizenou „úrodu“ a zbavovat se všeho, co nepotřebujeme. Je to období inventury, příprav na zimu, abychom ji ve zdraví přečkali. Takže je vhodné, abyste již tento měsíc začali hodnotit, co vám tento rok přinesl dobrého a to si ponechali a naopak se včas zbavili všeho, co se nepovedlo a co by vám svými negativními energiemi mohlo dále škodit (jak říkali naši předci: „Je třeba oddělit zrno od plev.“). Ponecháme-li si jen to dobré, co nám přináší radosti do života, bude i náš život radostnější. A období nadcházejícího podzimu je pro toto třídění nejvhodnější. 
 Čím vším nás tedy kohout může okouzlit? Kohout je  zvíře, které se vždy velmi rádo předvádí, naparuje se a miluje být středem pozornosti. Je atraktivní, má dokonalé chování a vystupování. Vše, co dělá, dělá pro pochvalu a uznání. Je přímo stvořen k tomu, aby ho všichni poslouchali, ostatně to i vyžaduje. Když tomu tak není, může být velmi nepříjemný až agresivní. Nicméně je chytrý, pořádkumilovný, přesný, ukázněný, čestný, rozhodný. Někdy bývá až dost přímý a nebere ohledy na city druhých. Je to ale i velký pracant, na kterého se můžete spolehnout: Má rád detaily a určitý řád. 
 Kohout bývá také egoistický a neústupný, pokud jde o jeho vlastní prospěch. Chová se mnohdy velmi sebejistě, ale je to jen jakási jeho maska, protože uvnitř sebe si je velmi nejistý. Neustále si takto vynucuje ujištění, že má pravdu a že vše co dělá, dělá správně. 
 Kohouti jsou velmi svědomitými pokladníky. Jsou až posedlí účetnictvím, rozdělováním peněz a dohlížením na rodinné finance.  Kohout dokáže velmi dobře hospodařit se svěřenými penězi. Je pravda, že dokáže být i marnotratný, ale určitou rezervu si vždy musí ponechat. Protože miluje luxus kolem sebe, aby se mohl pyšnit a vychloubat se, ale i pro svůj dobrý pocit. Většinou se mu daří i vydělávat slušné peníze. 
 Všichni kohouti jsou velmi puntičkářští. Mají velký smysl pro detail a velkou představivost, která je ale založena na vědeckém podkladě. Jeho chápání a myšlení je spíše strojové. Rád sestavuje statistiky, dlouhodobé studie, vymýšlí systémy a tabulky.  Je velmi pečlivý, svědomitý a práci chápe jako službu. Proto jsou Kohouti velmi žádanými zaměstnanci, na které je vždy spolehnutí. Kohout zvládne téměř každou práci, má přehled o všem, co se ve firmě děje, vždy je na vše připraven. Dokáže vždy pomoci, většinou ale jen radou. Štědrý dokáže být jen v případě svých nejbližších, tam by se rozdal. Někdy můžete mít pocit, že vás Kohout komanduje, ale on vám chce svými radami opravdu pomoci, aby jste se vyvarovali chyb.Svou zvídavostí  a vrozenou obětavostí a zapálením do jakékoli práce, je neustále hnán dopředu. Když si něco umane, tak je k nezastavení, dokud nedosáhne svého. Proto zaznamenává úspěchy už jako velmi mladý, protože je velmi pracovitý a cílevědomý.
Potřebuje hodně pozornosti, hlavně ocenění. Potřebuje slyšet, že je dobrý. Když to nemá, tak se předvádí, aby na sebe upozornil. Kohout je strašně pracovitý a pilný, má velký smysl pro detail. Chce uznání, proto tak moc pracuje. Má problém udržet si peníze, když už je má, začne se chovat velkopansky. Může být i velmi agresivní, musí prostě neustále slyšet- máme tě rádi, jsi dobrý. Má tendenci se natřásat, aby ho ostatní ocenili jako osobnost, potřebuje prostě v něčem vyniknout, neustále chválit. Ve společnosti je milionový, ale doma je spíš v koutě. Potřebuje někoho řídit, ideální jako vedoucí dětských oddílů. Má neustále strach, aby všechno dopadlo dobře.
Kohout je nejklidnější  zvíře zvěrokruhu, ale chová se aktivně. Bohužel na to nemá a to ho velmi vysiluje, propadá do velkých únav. Nedokáže pak únavou nic dokončit. Má rád pořádek, úpravu, čistotu. Kohout je ve znamení jinového kovu, proto může být  klasicky krásný, má šarm, jemné rysy. Ve společnosti je velmi příjemný, ale jako partner nic moc. Doma je spíše v klidu, v koutě, aby načerpal novou sílu na předvádění se mimo domov.  Tím, že je velký estét a miluje luxus a vybrané chování a zacházení, klidně sní chleba namazaný jen máslem, ale krásně nazdobený na stříbrném podnosu.

ENERGIE ROKU

ikona astrotypu
Ohnivý kohout

Ohnivý Kohout přináší mnoho změn, se kterými musíme počítat. Z hlediska zvěrokruhu je Kohout desáté zvíře, tj. rychle se blížíme ke konci daného cyklu. Kohout po nás bude chtít, abychom se na tento konec co nejlépe připravili, abychom měli dobré výchozí pozice na velkou změnu, která přijde v roce 2020 s vládou Kovové Krysy.


A protože se jedná o závěrečné etapy dvanáctiletého cyklu, bude Kohout vyžadovat, abychom vše dokončili. Vytvoří nám dobré podmínky proto, abychom si jasně utřídili, co ještě máme dokončit, co je již hotové a co naopak z našich životů vyloučit, protože již není vhodné se tím dále zabývat. Třídění je velice důležité. Jeho úkolem je zachovat to, co nám pomůže dobře vykročit do nového cyklu a naopak se zbavit všeho, co nás může oslabovat a vyčerpávat. Proto si v tomto roce udělejte opravdu co nejlepší pořádek ve svém životě. Zhodnoťte, co je pro vás důležité a co vám pomůže do dalších let. Na tyto aktivity se pak letos co nejvíce zaměřte a snažte se je dotáhnout do co nejlepšího konce. Měli byste se snažit co nejvíce zhodnotit vaši dosavadní „úrodu“. Ta bude základem dobrého a kvalitního startu do nové etapy vašeho života.


Vše ostatní ze svého života v tomto roce eliminujte. To, co vám již neslouží, již nepotřebujete a proto to musí pryč. Nejsou to jen věci, ale také různé aktivity nebo lidé. Kohout bude chtít, abyste ukončili vše –to dobré dotáhnout do zdárného konce a to špatné ze života vyškrtnout.


Nemáte již ani čas, ani moc energie na to, abyste se zabývali něčím, co vás jen vyčerpává a co vám nic dobrého do života nepřináší. Proto to co nejrychleji ukončete. Pokud to neuděláte, budete s tím mít v roce 2018, kdy bude vládnout Zemitý Pes, velké problémy. V roce Ohnivého Kohouta se zaměřte na detaily. Vše dotáhněte do konce pomocí soustředěné práce, vnímejte maličkosti a ujistěte se, že vše je opravdu tak jak má být. Kohout chce soulad, vše musí ladit a do sebe dokonale zapadat. Nenechte si proto žádný detail ujít. Pro Kohouta je důležité ocenění jeho práce. Proto v tomto roce hodně chvalte a snažte se dělat vše tak, abyste i vy sklidili značný díl pochval a ocenění. Ale nedělejte nic pro ocenění sebe sama, ale výsledků své práce. Tu co nejvíce prezentujte a ukažte, co vše jste dokázali a buďte na to dostatečně pyšní a hrdí.


V roce 2017 se vyhýbejte konfliktům. Pokud někde hrozí boj, vyhněte se tomu. Rozbroje vás letos jen vyčerpají a ikdyž dosáhnete svého, nebude to stát za to. Pokud se chcete naladit na dokonalé energie Ohnivého Kohouta, podívejte se na dokumentární film První květnové pondělí na HBO GO, nebo v pravidelném vysílání HBO 10.2. ve 14:10. Vše, co v tomto filmu uvidíte, je prezentací toho, co Ohnivý Kohout dokáže.

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

MASAZE

Ahoj, uvazujeme s muzem o tom ze bychom zasli na nejakou erotickou ...

PLASTIKA

Ahoj uvažuji o zvětšení prs,mám už po dětech,tak se ...

BATOH DO ŠKOLY

Dobrý den, budu dceři kupovat nový batoh do školy a chci se ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz