ASTROTYP

ENERGIE DNE

ikona astrotypu
bažant
Tento den bude vyžadovat řád a pořádek, ale zároveň bude plný obav a pochybností. Trošku podrážděný a nesourodý den. Všichni budou mít tendenci ve všem vidět průšvih. Jednání budou tedy velmi nervózní, bez schopnosti rozhodnout. Společenské aktivity jen pro nevázanou zábavu, kdy o nic nejde.

ENERGIE MĚSÍCE

ikona astrotypu
buvol

Buvol miluje tradice a má rád, když jsou věci a mezilidské vztahy tak, jak mají být. Rodina je pro něj vším, chápe ji jako celoživotní závazek, který vnímá velmi zodpovědně. Protože je velmi konzervativní, tak než se osmělí a seznámí se s nějakým protějškem, tak to chvíli trvá. Nicméně když už se ale rozhodne, tak je to většinou na celý život a mívá tak pouze jednu partnerku či partnera, je věrný, mimomanželské svazky jsou pro něj tabu. Čeho se ale od něj moc nedočkáte, to jsou vášnivé projevy lásky, romantické zážitky, nádherné dárky či jiná světská pozlátka. Na takové vyznání opravdu není, je to pod jeho úroveň. On má rád kvalitu a opravdovost.

Od něj se spíše dočkáte smysluplného daru, který bude mít spíše obsahovou hodnotu, který ani za pár let neztratí na své ceně. Život s Buvolem může být pro někoho nudný, na druhou stranu je takový život bezpečným přístavem, bez výkyvů a překotných změn. Buvol dokáže o svou rodinu pečovat opravdu zodpovědně a po celý život, jen od něj nečekejte velké projevy lásky a něžná objetí. Takovou tu živočišnost z něho zkrátka nedostanete. Tím, že je zaměřen spíše pragmaticky, jeho myšlení je především logické, vše si musí vysvětlit rozumově, může působit chladným dojmem. Díky svému mravnímu základu se nedokáže moc uvolnit, radovat a užívat si lehkosti bytí. Měřítkem jeho radosti a lásky bývá jeho životní a pracovní úspěch, kterého bez problému díky své pracovitosti, vytrvalosti a houževnatosti dosahuje. Tak, jak je náročný a přísný sám na sebe, bývá náročný i na lidi ze svého okolí, rodinu nevyjímaje. Umí a rád dává příkazy, jeho slova platí jako zákon. Svým chováním si dokáže sjednat autoritu, už jen z toho důvodu, že je vždy spravedlivý. Své pokyny dokáže nejen rozdávat, ale i hlídat a kontrolovat. Očekává, že budou vždy do puntíku splněny, nesnažte se ho nějakým způsobem přelstít nebo jednat nečestně. Se zlou byste se potázali! Vzpomeňte si na film „Mravnost nade vše“, tak to je přesně Buvol. Pro svoji důslednost, disciplínu, ale i důstojnost, pevnost, solidnost a houževnatost, bývá schopným nejen zaměstnancem, ale i velmi schopným člověkem, který stojí v čele celé společnosti. Pod jeho vedením taková firma může jenom vzkvétat, bude zde ale očekáváno velké pracovní nasazení, žádná zahálka, pozdní příchody, dlouhé pauzy na oběd či jiné úlevy.

Pro Buvola je typické rčení, „ Bez práce nejsou koláče“ a myslí to doslova. K životu mu stačí opravdu jen jeho rodina, zaměstnání a pocit bezpečí a zázemí. Nikdy se nepouští do příliš riskantních akcí, nesnáší lži, nepoctivé praktiky a marnotratné aktivity. Buvol dosahuje úspěchu jedině vlastní zásluhou a přičiněním. Ostatně jen tak může mít ze svého úspěchu opravdovou radost. Velmi důležitou věcí pro Buvola je jeho vlastní svět. Znamená to, že jestli má nějakou zálibu, nějakého koníčka, tak mu ho neberte a nemontujte se mu do toho, to opravdu nesnáší. Říkat Buvolovi, co má dělat, jak to má dělat a hlavně kdy to má dělat, se nevyplácí. Nikdy na něho netlačte, on na vše potřebuje „svůj“ čas. Termíny absolutně nesnáší, proto by měl zvolit takovou práci, kde čas nehraje žádnou roli. Všem rodičům, kteří mají doma malého Buvola, přejeme mnoho trpělivosti, protože jeho výchova je mnohdy nad lidské síly, nervy především. Jaké bude období pod vládou Buvola Měsíc v Buvolu, kdy slavíme také nádherné vánoční svátky, bude ve znamení tradic, odpovědnosti, poctivé práce a mravních zásad. Bez těchto aspektů nemůžeme očekávat žádné velké úspěchy.

Velký důraz bude kladen i na rodinné záležitosti. Buvol je ten, který má rád ve všem pořádek, proto se mohou v tento čas bortit rodinné vazby tam, kde už delší dobu nejsou v harmonii. Paradoxně v čase vánočním, kdy mají mít lidé k sobě blízko a být na sebe milí, může docházet k bouřlivým rozchodům. Buvol je velmi trpělivé zvíře, když ale pohár trpělivosti přeteče, stává se z něho nekontrolovatelný uragán a nic ho nedokáže zastavit. Nejen měsíc, ale i roky ve znamení Buvola budou především o práci a poctivosti, o rodině a pocitu bezpečí. V hodinách Buvola na něho netlačte, aby po vás nevystartoval. Jsou to noční hodiny, kdy Buvol chce mít svůj klid, proto ho raději moc nedrážděte. Veškeré nedorozumění, hádky a nesrovnalosti raději nechte až na ráno, to už bude vládnout jiné zvíře, které tyto situace ustojí lépe. V časových úsecích pod vlivem Buvola jednejte přímo, používejte více logiky, jděte hned k věci a buďte struční. Buvol nemá rád lichotivé a podbízivé řeči, s tímto chováním s ním nic moc nezmůžete, ba naopak. Budete-li tvrdě, zodpovědně a poctivě pracovat, úspěch vás určitě nemine.

ENERGIE ROKU

ikona astrotypu
Ohnivý kohout

Ohnivý Kohout přináší mnoho změn, se kterými musíme počítat. Z hlediska zvěrokruhu je Kohout desáté zvíře, tj. rychle se blížíme ke konci daného cyklu. Kohout po nás bude chtít, abychom se na tento konec co nejlépe připravili, abychom měli dobré výchozí pozice na velkou změnu, která přijde v roce 2020 s vládou Kovové Krysy.


A protože se jedná o závěrečné etapy dvanáctiletého cyklu, bude Kohout vyžadovat, abychom vše dokončili. Vytvoří nám dobré podmínky proto, abychom si jasně utřídili, co ještě máme dokončit, co je již hotové a co naopak z našich životů vyloučit, protože již není vhodné se tím dále zabývat. Třídění je velice důležité. Jeho úkolem je zachovat to, co nám pomůže dobře vykročit do nového cyklu a naopak se zbavit všeho, co nás může oslabovat a vyčerpávat. Proto si v tomto roce udělejte opravdu co nejlepší pořádek ve svém životě. Zhodnoťte, co je pro vás důležité a co vám pomůže do dalších let. Na tyto aktivity se pak letos co nejvíce zaměřte a snažte se je dotáhnout do co nejlepšího konce. Měli byste se snažit co nejvíce zhodnotit vaši dosavadní „úrodu“. Ta bude základem dobrého a kvalitního startu do nové etapy vašeho života.


Vše ostatní ze svého života v tomto roce eliminujte. To, co vám již neslouží, již nepotřebujete a proto to musí pryč. Nejsou to jen věci, ale také různé aktivity nebo lidé. Kohout bude chtít, abyste ukončili vše –to dobré dotáhnout do zdárného konce a to špatné ze života vyškrtnout.


Nemáte již ani čas, ani moc energie na to, abyste se zabývali něčím, co vás jen vyčerpává a co vám nic dobrého do života nepřináší. Proto to co nejrychleji ukončete. Pokud to neuděláte, budete s tím mít v roce 2018, kdy bude vládnout Zemitý Pes, velké problémy. V roce Ohnivého Kohouta se zaměřte na detaily. Vše dotáhněte do konce pomocí soustředěné práce, vnímejte maličkosti a ujistěte se, že vše je opravdu tak jak má být. Kohout chce soulad, vše musí ladit a do sebe dokonale zapadat. Nenechte si proto žádný detail ujít. Pro Kohouta je důležité ocenění jeho práce. Proto v tomto roce hodně chvalte a snažte se dělat vše tak, abyste i vy sklidili značný díl pochval a ocenění. Ale nedělejte nic pro ocenění sebe sama, ale výsledků své práce. Tu co nejvíce prezentujte a ukažte, co vše jste dokázali a buďte na to dostatečně pyšní a hrdí.


V roce 2017 se vyhýbejte konfliktům. Pokud někde hrozí boj, vyhněte se tomu. Rozbroje vás letos jen vyčerpají a ikdyž dosáhnete svého, nebude to stát za to. Pokud se chcete naladit na dokonalé energie Ohnivého Kohouta, podívejte se na dokumentární film První květnové pondělí na HBO GO, nebo v pravidelném vysílání HBO 10.2. ve 14:10. Vše, co v tomto filmu uvidíte, je prezentací toho, co Ohnivý Kohout dokáže.

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

ZÁCPA V TĚHOTENSTVÍ

Zdravím, jsem ve 3. měsíci těhu a neustále se trápím se ...

SUPER KOŘENÍ

K vánocům jsem od kamarádky dostala koření, protože ví, ...

JAK NA DETOXIKACI PO SVÁTCÍCH

Zdravím, přes svátky jsem přibrala a cítím se taková ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz