buvol

Buvol je velmi silné, i když pomalé zvíře, které symbolizuje odpovědnost, mravní sílu, spolehlivost, ale také tvrdou práci. V životě bývá úspěšný jen díky své píli, houževnatosti a pracovitosti. Na Buvola se můžete vždy spolehnout, nikdy vás nenechá na holičkách. Když se do něčeho pustí, můžete si být jisti, že svou práci nebo úkol vždy zodpovědně dokončí. Ale pozor, musíte vždy nechat Buvola, aby si práci dělal po svém a svým tempem. Nikdy na něj nesmíte tlačit, to pak bývá velmi nepříjemný a z jinak klidného člověka se stává neovladatelný cholerik. To mu potom raději jděte z cesty, jeho běsnění byste nemuseli totiž přežít.

Zobrazit fotografii v galerii

Buvol miluje tradice a má rád, když jsou věci a mezilidské vztahy tak, jak mají být. Rodina je pro něj vším, chápe ji jako celoživotní závazek, který vnímá velmi zodpovědně. Protože je velmi konzervativní, tak než se osmělí a seznámí se s nějakým protějškem, tak to chvíli trvá. Nicméně když už se ale rozhodne, tak je to většinou na celý život a mívá tak pouze jednu partnerku či partnera, je věrný, mimomanželské svazky jsou pro něj tabu. Čeho se ale od něj moc nedočkáte, to jsou vášnivé projevy lásky, romantické zážitky, nádherné dárky či jiná světská pozlátka. Na takové vyznání opravdu není, je to pod jeho úroveň. On má rád kvalitu a opravdovost.

Od něj se spíše dočkáte smysluplného daru, který bude mít spíše obsahovou hodnotu, který ani za pár let neztratí na své ceně. Život s Buvolem může být pro někoho nudný, na druhou stranu je takový život bezpečným přístavem, bez výkyvů a překotných změn. Buvol dokáže o svou rodinu pečovat opravdu zodpovědně a po celý život, jen od něj nečekejte velké projevy lásky a něžná objetí. Takovou tu živočišnost z něho zkrátka nedostanete. Tím, že je zaměřen spíše pragmaticky, jeho myšlení je především logické, vše si musí vysvětlit rozumově, může působit chladným dojmem. Díky svému mravnímu základu se nedokáže moc uvolnit, radovat a užívat si lehkosti bytí. Měřítkem jeho radosti a lásky bývá jeho životní a pracovní úspěch, kterého bez problému díky své pracovitosti, vytrvalosti a houževnatosti dosahuje. Tak, jak je náročný a přísný sám na sebe, bývá náročný i na lidi ze svého okolí, rodinu nevyjímaje. Umí a rád dává příkazy, jeho slova platí jako zákon. Svým chováním si dokáže sjednat autoritu, už jen z toho důvodu, že je vždy spravedlivý. Své pokyny dokáže nejen rozdávat, ale i hlídat a kontrolovat. Očekává, že budou vždy do puntíku splněny, nesnažte se ho nějakým způsobem přelstít nebo jednat nečestně. Se zlou byste se potázali! Vzpomeňte si na film „Mravnost nade vše“, tak to je přesně Buvol. Pro svoji důslednost, disciplínu, ale i důstojnost, pevnost, solidnost a houževnatost, bývá schopným nejen zaměstnancem, ale i velmi schopným člověkem, který stojí v čele celé společnosti. Pod jeho vedením taková firma může jenom vzkvétat, bude zde ale očekáváno velké pracovní nasazení, žádná zahálka, pozdní příchody, dlouhé pauzy na oběd či jiné úlevy.

Pro Buvola je typické rčení, „ Bez práce nejsou koláče“ a myslí to doslova. K životu mu stačí opravdu jen jeho rodina, zaměstnání a pocit bezpečí a zázemí. Nikdy se nepouští do příliš riskantních akcí, nesnáší lži, nepoctivé praktiky a marnotratné aktivity. Buvol dosahuje úspěchu jedině vlastní zásluhou a přičiněním. Ostatně jen tak může mít ze svého úspěchu opravdovou radost. Velmi důležitou věcí pro Buvola je jeho vlastní svět. Znamená to, že jestli má nějakou zálibu, nějakého koníčka, tak mu ho neberte a nemontujte se mu do toho, to opravdu nesnáší. Říkat Buvolovi, co má dělat, jak to má dělat a hlavně kdy to má dělat, se nevyplácí. Nikdy na něho netlačte, on na vše potřebuje „svůj“ čas. Termíny absolutně nesnáší, proto by měl zvolit takovou práci, kde čas nehraje žádnou roli. Všem rodičům, kteří mají doma malého Buvola, přejeme mnoho trpělivosti, protože jeho výchova je mnohdy nad lidské síly, nervy především. Jaké bude období pod vládou Buvola Měsíc v Buvolu, kdy slavíme také nádherné vánoční svátky, bude ve znamení tradic, odpovědnosti, poctivé práce a mravních zásad. Bez těchto aspektů nemůžeme očekávat žádné velké úspěchy.

Velký důraz bude kladen i na rodinné záležitosti. Buvol je ten, který má rád ve všem pořádek, proto se mohou v tento čas bortit rodinné vazby tam, kde už delší dobu nejsou v harmonii. Paradoxně v čase vánočním, kdy mají mít lidé k sobě blízko a být na sebe milí, může docházet k bouřlivým rozchodům. Buvol je velmi trpělivé zvíře, když ale pohár trpělivosti přeteče, stává se z něho nekontrolovatelný uragán a nic ho nedokáže zastavit. Nejen měsíc, ale i roky ve znamení Buvola budou především o práci a poctivosti, o rodině a pocitu bezpečí. V hodinách Buvola na něho netlačte, aby po vás nevystartoval. Jsou to noční hodiny, kdy Buvol chce mít svůj klid, proto ho raději moc nedrážděte. Veškeré nedorozumění, hádky a nesrovnalosti raději nechte až na ráno, to už bude vládnout jiné zvíře, které tyto situace ustojí lépe. V časových úsecích pod vlivem Buvola jednejte přímo, používejte více logiky, jděte hned k věci a buďte struční. Buvol nemá rád lichotivé a podbízivé řeči, s tímto chováním s ním nic moc nezmůžete, ba naopak. Budete-li tvrdě, zodpovědně a poctivě pracovat, úspěch vás určitě nemine.

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Energie měsíce: Buvol

Energie měsíce: Buvol

Zajímá vás, jakou energii má znamení buvola, které vládne tento měsíc?

Co nám přináší rok 2021: rok kovového buvola

Co nám přináší rok 2021: rok kovového buvola

Rok 2020 přinesl energie nového, nové budoucnosti. Otevřel nám tak brány do nového dvanáctiletí. A...

Titulka pro: Energie měsíce ledna 2016: Buvol a mezidobí Země

Energie měsíce ledna 2016: Buvol a mezidobí Země

Leden 2016 je ve znamení Buvola a tzv. mezidobí Země. Je to významný měsíc roku....

Energie měsíce ledna 2021: vládne nám buvol

Energie měsíce ledna 2021: vládne nám buvol

Rok 2020 byl ve znamení velké změny. Měl nám otevřít brány do nové doby. Rok...

buvol

Den, kdy o nic moc nejde, kdy se nemáme do ničeho nutit a ani nutit...

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

INKONTINENCE

Co se vám osvědčilo za pomůcky? Hlavně aby byly spolehlivé ...

PROTEINY - JAKÉ KUPUJETE?

Ahoj, poradíte dobré proteiny? Jakou značku jste si ...

NEJLEPŠÍ KOSMETIKA NA VRÁSKY

Ahoj všem, co se vám nejvíc osvědčilo na vrásky? Moc díky ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz