Kohout

Kohout se vždy velmi rád předvádí, naparuje a miluje být středem pozornosti. Je atraktivní, má dokonalé chování a vystupování. Vše, co dělá, dělá pro pochvalu a uznání. Je přímo stvořen k tomu, aby ho všichni poslouchali, ostatně takové chování od ostatních i vyžaduje.

Zobrazit fotografii v galerii

Kohout se vždy velmi rád předvádí, naparuje a miluje být středem pozornosti. Je atraktivní, má dokonalé chování a vystupování. Vše, co dělá, dělá pro pochvalu a uznání. Je přímo stvořen k tomu, aby ho všichni poslouchali, ostatně takové chování od ostatních i vyžaduje.

Když tomu tak není, může být velmi nepříjemný až agresivní. Nicméně je chytrý, pořádkumilovný, přesný, ukázněný, čestný, rozhodný. Někdy bývá až dost přímý a nebere ohledy na city druhých. Je to ale i velký pracant, na kterého se můžete spolehnout, má rád detaily a určitý řád.

Kohout bývá také egoistický a neústupný, pokud jde o jeho pravdu a vlastní prospěch. Chová se mnohdy velmi sebejistě, ale je to jen jakási jeho maska, protože uvnitř sebe si je velmi nejistý, neustále si takto vynucuje ujištění, že má pravdu a že vše co dělá, dělá správně.

Kohouti jsou velmi svědomití ve finančních záležitostech. Kohout dokáže velmi dobře hospodařit se svěřenými penězi a rád se ujímá dohledem nad rodinnými financemi. Je pravda, že dokáže být i marnotratný, ale určitou rezervu si vždy musí ponechat. Miluje luxus kolem sebe, aby se mohl pyšnit a vychloubat, ale i pro svůj dobrý pocit, aby uspokojil své vlastní Já. Kohouti také rádi vyhrávají a získávají nějaké pocty , čestné tituly a medaile. Mají rádi pocit síly, moci a autority. Většinou se jim daří vyšplhat se vysoko v zaměstnaneckém žebříčku a vydělávat slušné peníze, takže si mohou dovolit jistý životní nadstandard.

Všichni kohouti jsou velmi puntičkářští. Mají velký smysl pro detail a velkou představivost, která je ale založena na vědeckém podkladě. Jeho chápání a myšlení je spíše analytické, systémové. Rád sestavuje statistiky, dlouhodobé studie, vymýšlí systémy a tabulky. Je velmi pečlivý, svědomitý a práci chápe jako službu. Proto jsou Kohouti velmi žádanými zaměstnanci, na které je vždy spolehnutí. Kohout zvládne téměř každou práci, má přehled o všem, co se ve firmě děje, vždy je na vše připraven.

Dokáže vždy pomoci, většinou ale jen radou. Velmi štědrý dokáže být jen v případě svých nejbližších, tam by se rozdal. Někdy můžete mít pocit, že vás Kohout komanduje, ale on vám chce svými radami opravdu pomoci, aby jste se vyvarovali chyb. Svůj život bere jako službu ostatním, být neustále někomu nablízku a pomoci.

Svou zvídavostí a vrozenou obětavostí a zapálením do jakékoli práce, je neustále hnán dopředu. Když si něco umane, tak je k nezastavení, dokud nedosáhne svého. Proto zaznamenává úspěchy už jako velmi mladý, protože je velmi pracovitý a cílevědomý. Může se ale u něho projevovat strach, aby vše dopadlo dobře. A to nejen v pracovním prostředí, ale všeobecně.

Kohout je nejklidnější zvíře zvěrokruhu, ale chová se aktivně. Bohužel na to energeticky nemá a to ho velmi vysiluje, propadá do velkých únav. Nedokáže pak únavou nic dokončit. Má rád pořádek, úpravu, čistotu. Kohout je ve znamení jinového kovu, proto může být klasicky krásný, má šarm, jemné rysy. Ve společnosti je velmi příjemný, ale jako partner nic moc. Doma je spíše v klidu, v koutě, aby načerpal novou sílu na předvádění se mimo domov. Tím, že je velký estét a miluje luxus a vybrané chování a zacházení, klidně sní chleba namazaný jen máslem, ale krásně nazdobený na stříbrném podnosu.

Z výčtu vlastností Kohouta je zřejmé, že období pod vládou Kohouta bude ve znamení práce, předvádění se, neústupnosti, ale možného pracovního postupu. Ani moc lidskosti a porozumění nečekejte. Raději se vrhněte do rutinní práce, která vyžaduje přesnost se zaměřením na detaily, ta vám tento měsíc půjde nejlépe. Jestli nejste spořivý typ, tak se obchodům tuto dobu raději vyhněte, mohli byste totiž velmi utrácet za okázalé hadříky nebo dekorace do bytu.

Nechcete-li se tento měsíc setkávat s nevraživostí a kritikou, raději všechny chvalte, ale totéž vyžadujte i od ostatních. Kohout zkrátka chválu a ocenění vyžaduje a ke svému životu potřebuje. Pro ocenění totiž udělá cokoliv. Kohoutovi určitě udělá dobře, bude-li moci pilně na něčem pracovat, dotáhnout projekty do konce. Máte-li tedy něco „rozdělaného“, je ten pravý měsíc vše řádně dokončit. Ke Kohoutovi se také váže element kovu, který je charakteristický pevností, silou ale i militantním postojem. Hádky a konflikty v tomto měsíci tedy mohou být příliš tvrdé a bojovné, takže je lépe jim zavčas předejít.

Kov se též váže k plicím a dýchacím cestám, takže si určitě dávejte pozor na nachlazení. Kov přináší první ochlazení, sluníčko již nebude mít takovou sílu a vzduch bude přeci jen studenější. Takže pozor na prochladnutí.

S energiemi kovu se k nám blíží podzim, který nám umožňuje třídit právě sklizenou „úrodu“ a zbavovat se všeho, co nepotřebujeme. Je to období inventury, příprav na zimu, abychom ji ve zdraví přečkali. Takže je vhodné, abyste již tento měsíc začali hodnotit, co vám tento rok přinesl dobrého a to si ponechali a naopak se včas zbavili všeho, co se nepovedlo a co by vám svými negativními energiemi mohlo dále škodit (jak říkali naši předci: „Je třeba oddělit zrno od plev.“). Ponecháme-li si jen to dobré, co nám přináší radosti do života, bude i náš život radostnější. A období nadcházejícího podzimu je pro toto třídění nejvhodnější.

Krásné babí léto s Kohoutem vám přejí

Ing. Jiří a Dagmar Černákovi,
Poradci Feng Shui a čínské astrologie
http://www.byu.cz, 602 556 479, dasa@byu.cz
 

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

VYBAVENÍ KOUPELNY

Zdravím kde se dají koupit opravdu kvalitní ručníky?

BATOH

Zdravím, doporučíte mi prosím batoh pro dcerku na druhý ...

HRAČKA PRO HOLČIČKU

Zdravím, poradíte prosím příslušenství k Barbínce, se ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz