Kůň

Rychlý, temperamentní, aktivní, impulsivní, oblíbený, šarmantní, ale také nestálý, egocentrický, nespolehlivý a lehkomyslný. Potřebuje neustále nové podněty a mít rozpracovaných více věcí najednou. Jakmile zvládne určitou výzvu a stane se z ní rutina, okamžitě odchází a hledá si nové projekty. To samé platí i o lidech, když ho začne někdo nudit, hledá si jinou zábavnou bytost.

Zobrazit fotografii v galerii

Rychlý, temperamentní, aktivní, impulsivní, oblíbený, šarmantní, ale také nestálý, egocentrický, nespolehlivý a lehkomyslný. Potřebuje neustále nové podněty a mít rozpracovaných více věcí najednou. Jakmile zvládne určitou výzvu a stane se z ní rutina, okamžitě odchází a hledá si nové projekty. To samé platí i o lidech, když ho začne někdo nudit, hledá si jinou zábavnou bytost.

Kůň potřebuje ke svému životu především volnost pohybu a svobodu. Pohyb miluje nadevše, nesmí mít pocit spoutanosti, Jakmile se takový pocit dostaví, že mu utahujete ohlávku, začne okolo sebe kopat a posléze raději odchází. Říkat Koňovi co má dělat, kde má být nebo co si má vzít na sebe, se nedoporučuje. On sám si rozhoduje o svém životě a nepotřebuje žádné rady. I když nebývá agresivní, může se vzepřít a chovat se bezohledně. A to jen proto, že mu není dopřána svoboda, obrovský prostor a rozlet.
Osoby ve znamení Koně jsou mnohdy všestranné, komunikativní a talentované téměř na cokoliv. Nebývá to proto, že by byli příliš inteligentní, ale jejich nadšení je tak silné, že dokáží zvládnout opravdu hodně. Pro svoji výbornou komunikativní vlastnost a všestrannost bývají dobří ve vedoucích pozicích. Dokáží se lehce zalíbit svému okolí, strhnout na sebe pozornost a tím docílit velmi snadno svého cíle. Ostatně Kůň by měl zastával nějaký vyšší post. Potřebuje všem dokázat, jak je schopný. A to on je. Díky němu se mohou podařit velké věci.

Bohužel se ale velmi nerad přizpůsobuje a je velmi impulsivní a tvrdohlavý, když není po jeho. Dost často se stává, že jeho komunikativnost je bravurní jen v případě, že ho téma zajímá. V opačném případě se začne bavit o něčem jiném nebo odchází středem. Proto i když je velmi šarmantní, ztrácí mnohdy díky svému egocentrismu. To se pak z ušlechtilého a krásného Koně stává nesnesitelná bytost.


Tím, že miluje volnost, bývá nespolehlivý a nestálý. Čas pro něho není žádná veličina, dokáže při svém pobíhání po pastvinách zapomenout na vše, na závazky, povinnosti, partnera i děti. Pro Koně je mnohdy mnohem lepší, když si žije svůj samotářský, nespoutaný život. V partnerském životě se na něj nedá moc spolehnout a i oni sami nebývají většinou moc šťastni v partnerském soužití.


S jakou rychlostí a vášní vzplanou, dokáží se hned i odpoutat. Často se stává, že když mají potřebu volnosti, beze slova odejdou, ale opět se za nějakou dobu vrátí, jako by se nic nestalo. To platí ale i o činnostech nebo projektech. Když je už nezajímají, klidně je odloží, ale dokáží se k nim zase vrátit a dokončit.


Nejdůležitějším heslem Koně je pohyb a akce. Jeho neutuchající energie vás bude neustále tlačit dopředu a pobízet k nějaké akci. Mít ve svém týmu Koně se i přes jeho impulsívnost a náladovost vyplatí. Díky svému jasnému a bystrému myšlení, ale zároveň šarmu a spontánnosti, dokáže strhnout davy a všichni mu uvěří. Je to takový manipulátor.

O finanční záležitosti se příliš nezajímá, na penězích nelpí, nicméně rád se obléká výstředně, potrpí si na zářivé barvy. Činí tak především pro to, aby byl viděn a někdy může působit až nevkusně. Ostatně jemu je stejně nejlépe někde v přírodě, miluje volnou přírodu a svěží vánek. Rád si nechá čechrat svoji hřívu při svých vyjížďkách. Miluje jakýkoliv pohyb a cvičení, jak fyzické, tak duševní. Proto mezi Koňmi bývá hodně velmi úspěšných sportovců, především pro svoji rychlost, bystrost, energii a lásce k pohybu. Kůň je vždy jaksi napřed a málokdo mu stačí.

Období ve znamení Koně
Toto období bude veselé, bezstarostné, romantické a ve znamení pohybu a akce. Bude to taková rychlá jízda, která nám nedá moc odpočinout a sebere nám mnoho energie. Kůň velí postupovat vpřed, již není čas na žádné plánování, přípravy nebo váhání. Většinou toto období bývá úspěšné, kdy se námaha a udržovat tempo s rychlým Koněm vyplatí. Na konci budete sice velmi vyčerpaní, ale bude to stát za to. Obchody by měly jít lehce, někdy možná až překotně, proto si dejte pozor i na rychlý pád. Někteří se konečně rozhoupou a osamostatní se. I když Kůň může někdy vnést zmatek a nespoutanost do života, může to být v podstatě příjemné období. Hlavně nechtějte po Koňovi nějakou zodpovědnost, to se okamžitě postaví na zadní. Dopřejte mu svobodu a on se zase vrátí, s úsměvem a dobrou náladou. Proto i vy vyběhněte do přírody a užívejte si všechny krásy, které nám příroda nabízí. A jelikož je období Koně převážně v červnu, což je velmi oblíbený čas pro uzavírání sňatků, a vy chcete žít rodinným životem, odložte svatbu raději na někdy jindy. S Koněm by vám to nemuselo dopadnout podle vašich představ, doma by se moc neohřál a moc by vám ani nepomohl.

Přejeme vám krásné chvíle se šarmantním a nespoutaným Koněm plných pohybu a zajímavých akcí, především pak udržení kroku a rychlosti.

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

VELKÉ VÍKENDOVÉ SLEVY

Tento víkend a někde i po celý týden připravilo mnoho ...

MATEŘSKÁ ŠKOLA PRAHA

Nevíte prosím o pražské mateřské školce, kde mají ...

HUBNUTÍ

Ahoj holky, máte tip, jak rychle, zdravě a hlavně trvale ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz