Pes

Pes je nejloajálnější zvíře zvěrokruhu, věrný, čestný, pečlivý, spravedlivý, poctivý, ale i pedantský, pesimistický, chladný a cynický. Proto tento měsíc bude velmi rozporuplný, vždy bude záležet, jakého psa si sami zvolíte. Zda to bude hravé štěně, které je velmi milé, přítulné a plné očekávání, aby mohlo splnit každé páníčkovo přání. Nebo starý pes, který má rád svůj klid a řád, rodinu, pelíšek, bezpečí a má rád věci tak, jak mají být.

Pes
Zobrazit fotografii v galerii

Ne nadarmo se říká, že „starého psa novým kouskům nenaučíš“. Navenek působí dojmem šťastného, veselého a spokojeného člověka, uvnitř se může trápit starostmi a obavami. Svět mnohdy vidí jen černobíle, takže buď jste přítel Psa nebo nejste, nic mezitím.

Tento rok je měsíc Psa, který je pod vlivem prvku kovu, podpořen ještě jedním kovem a to kovem roku. Proto bude více bojovnější než v jiných letech. Kov má rád řád a pořádek, stejně tak Pes. Proto tam, kde je chaos, bude chtít Pes dát vše do pořádku a to do nejmenších detailů. Tím, že je Pes velmi poctivý a opravdu velmi silně vnímá mravní zásady, nepoctivci budou mít tento měsíc smůlu. Pes je velkým strážcem a ochráncem všeho dobrého a správného, obzvláště svého domova. Když někdo napadne jeho rodinu, jeho pána nebo to může být i autorita ze zaměstnání, dokáže nepřítele zahnat velmi rychle a důrazně. To dokáže i skočit a kousnout. A není se čemu divit, Pes je prostě jen věrný a velký ochranář.

Tento měsíc díky Psovi, který je velmi spravedlivý a bojovník za rovnost a svobodu, bude více ukazovat na charitativní a dobročinné akce. Donutí vás více přemýšlet o opravdových hodnotách, mravní čistotě, vztahu k penězům. Budete více citlivější a vnímavější k našemu okolí, útlaku a křivdám. Jakákoliv nespravedlnost vám nebude dělat dobře.

Možná se vám tento měsíc bude stávat, že budete více nezištně pomáhat ostatním nebo naopak někdo se bude obětovat a pomůže vám. Někdy tato obětavost může hraničit až se sebezapřením. Psovi to ale dělá dobře, problém je v tom, že pes pomáhá bez ohledu na to, zda je jeho pomoc ve jménu dobra či zla, on je jen věrný svému pánovi. Nicméně, vzhledem k jeho mravním zásadám a smyslu pro čestnost a řád, měl by mít jasno i v tomto ohledu.

Je inteligentní a velkorysý, materiální výhody ho nezajímají. Jemu jde především o správnost. V práci se na něho můžete vždy spolehnout, do všeho jde s plným nasazením a idealismem.

Pes je i dobrý pozorovatel, vždy s otevřenýma očima vnímá, co se děje kolem něj. Má rád, když s ním všichni jednají na rovinu, takovou tu omáčku a květnaté řeči přímo nesnáší. Proto může mnohdy působit chladným a upjatým dojmem. Ve společnosti se necítí úplně ve své kůži, raději poslouchá, než by byl zábavným společníkem, mnohdy totiž říká nesmysly a pak se za to stydí. Je i velkým pochybovačem a kritikem, proto se ve společnosti necítí úplně nejlépe, působí v ní jako velký morous, kterému se věčně něco nelíbí. On ale jen chce, aby vše bylo tak, jak má být. Nic neošizeného nebo nepoctivého. Také nezapomíná na křivdy a neodpouští zradu, to je potom většinou dlouhodobý stav.

Pes má velmi silný smysl pro rodinu, která je pro Psa velkým a celoživotním závazkem. Pes rodinu sám od sebe nikdy neopouští a snaží se ji za každou cenu udržet. Rodina je pro Psa celý jeho život. Je velmi zodpovědný, vždy se na něho můžete spolehnout, problémem je jeho upjatost a chladnost, která s věkem stoupá a ve stáří může být někdy až nesnesitelný a pedantský. Jistě si pamatujete film „Mravnost nade vše“, tak přesně takový je Pes. Pro rodinu by se rozdal, ale musí v ní být jasný řád a pořádek.
Tím, že je Pes velmi silný nejen v zásadách, mnohdy má i pevné zdraví, především imunitu. Proto tento měsíc je vhodný, budete-li napomáhat své imunitě a podpoříte ji přípravky, které imunitu podporují a harmonizují. Tím se připravíte na následující zimní období a budete více chráněni. Vždy je lépe řešit své zdraví preventivně a nečekat, až vás nějaká ta choroba skolí, protože nebudete připraveni.

Přejeme vám, aby jste měsíc ve znamení Psa přežili co nejradostněji, nenechali se vytočit cynickým a pedantským chováním svého nadřízeného nebo partnera, nebyli terčem posměchu ve společnosti za nejapnou připomínku a netrápili se zbytečnými starostmi. A věříme, že v případě nouze, vám nějaký Pes pomůže nebo vy budete součástí nějaké charitativní akce a naopak vy pomůžete někomu jinému. Tento měsíc je zkrátka ve znamení obětavosti, pomoci ostatním a konání dobra.

Autoři: Ing. Jiří a Dagmar Černákovi, www.byu.cz

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Feng Shui - přednášky

Feng Shui - přednášky

Zajímáte se o Feng Shui? Pak můžete navštívit přednášku o Feng Shui prostoru nebo víkendový...

Kuchyň podle Feng Shui

Kuchyň podle Feng Shui

Všichni dobře víme, jak významnou roli v našich životech hraje kvalitní strava.

Titulka pro: BYÚ Feng Shui – Univerzita harmonického života

BYÚ Feng Shui – Univerzita harmonického života

Zajímá Vás, jak nás ovlivňují energie okolo nás? Chcete se naučit s nimi pracovat? Právě...

Titulka pro: Vánoční stromeček podle zásad Feng Shui: kam ho umístit

Vánoční stromeček podle zásad Feng Shui: kam ho umístit

V období Vánoc řeší poradci Feng Shui nejčastěji otázku, kam s vánočním stromečkem.

Titulka pro: Feng Shui - lepší místo k bydlení

Feng Shui - lepší místo k bydlení

Lidé stále více kladou důraz na kvalitu svého života. Tu určují věci a lidé kolem...

Titulka pro: Objevte kouzlo Sound Shui

Objevte kouzlo Sound Shui

Feng Shui asi znáte a pokud této východní filozofii důvěřujete, dost možná máte svůj byt...

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

ÚNIK MOČI

Nemáte někdo zkušenost s tímhle eshopem ...

BATOH

Vybírám batoh, kde jste kupovali?

DĚTSKÝ BATOH

Kde jste sehnali kvalitní dětský batoh? Sdílejte tipy na ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz