Pes

Pes je nejloajálnější zvíře zvěrokruhu, věrný, čestný, pečlivý, spravedlivý, poctivý, ale i pedantský, pesimistický, chladný a cynický. Proto tento měsíc bude velmi rozporuplný, vždy bude záležet, jakého psa si sami zvolíte. Zda to bude hravé štěně, které je velmi milé, přítulné a plné očekávání, aby mohlo splnit každé páníčkovo přání. Nebo starý pes, který má rád svůj klid a řád, rodinu, pelíšek, bezpečí a má rád věci tak, jak mají být.

Zobrazit fotografii v galerii

Ne nadarmo se říká, že „starého psa novým kouskům nenaučíš“. Navenek působí dojmem šťastného, veselého a spokojeného člověka, uvnitř se může trápit starostmi a obavami. Svět mnohdy vidí jen černobíle, takže buď jste přítel Psa nebo nejste, nic mezitím.

Tento rok je měsíc Psa, který je pod vlivem prvku kovu, podpořen ještě jedním kovem a to kovem roku. Proto bude více bojovnější než v jiných letech. Kov má rád řád a pořádek, stejně tak Pes. Proto tam, kde je chaos, bude chtít Pes dát vše do pořádku a to do nejmenších detailů. Tím, že je Pes velmi poctivý a opravdu velmi silně vnímá mravní zásady, nepoctivci budou mít tento měsíc smůlu. Pes je velkým strážcem a ochráncem všeho dobrého a správného, obzvláště svého domova. Když někdo napadne jeho rodinu, jeho pána nebo to může být i autorita ze zaměstnání, dokáže nepřítele zahnat velmi rychle a důrazně. To dokáže i skočit a kousnout. A není se čemu divit, Pes je prostě jen věrný a velký ochranář.

Tento měsíc díky Psovi, který je velmi spravedlivý a bojovník za rovnost a svobodu, bude více ukazovat na charitativní a dobročinné akce. Donutí vás více přemýšlet o opravdových hodnotách, mravní čistotě, vztahu k penězům. Budete více citlivější a vnímavější k našemu okolí, útlaku a křivdám. Jakákoliv nespravedlnost vám nebude dělat dobře.

Možná se vám tento měsíc bude stávat, že budete více nezištně pomáhat ostatním nebo naopak někdo se bude obětovat a pomůže vám. Někdy tato obětavost může hraničit až se sebezapřením. Psovi to ale dělá dobře, problém je v tom, že pes pomáhá bez ohledu na to, zda je jeho pomoc ve jménu dobra či zla, on je jen věrný svému pánovi. Nicméně, vzhledem k jeho mravním zásadám a smyslu pro čestnost a řád, měl by mít jasno i v tomto ohledu.

Je inteligentní a velkorysý, materiální výhody ho nezajímají. Jemu jde především o správnost. V práci se na něho můžete vždy spolehnout, do všeho jde s plným nasazením a idealismem.

Pes je i dobrý pozorovatel, vždy s otevřenýma očima vnímá, co se děje kolem něj. Má rád, když s ním všichni jednají na rovinu, takovou tu omáčku a květnaté řeči přímo nesnáší. Proto může mnohdy působit chladným a upjatým dojmem. Ve společnosti se necítí úplně ve své kůži, raději poslouchá, než by byl zábavným společníkem, mnohdy totiž říká nesmysly a pak se za to stydí. Je i velkým pochybovačem a kritikem, proto se ve společnosti necítí úplně nejlépe, působí v ní jako velký morous, kterému se věčně něco nelíbí. On ale jen chce, aby vše bylo tak, jak má být. Nic neošizeného nebo nepoctivého. Také nezapomíná na křivdy a neodpouští zradu, to je potom většinou dlouhodobý stav.

Pes má velmi silný smysl pro rodinu, která je pro Psa velkým a celoživotním závazkem. Pes rodinu sám od sebe nikdy neopouští a snaží se ji za každou cenu udržet. Rodina je pro Psa celý jeho život. Je velmi zodpovědný, vždy se na něho můžete spolehnout, problémem je jeho upjatost a chladnost, která s věkem stoupá a ve stáří může být někdy až nesnesitelný a pedantský. Jistě si pamatujete film „Mravnost nade vše“, tak přesně takový je Pes. Pro rodinu by se rozdal, ale musí v ní být jasný řád a pořádek.
Tím, že je Pes velmi silný nejen v zásadách, mnohdy má i pevné zdraví, především imunitu. Proto tento měsíc je vhodný, budete-li napomáhat své imunitě a podpoříte ji přípravky, které imunitu podporují a harmonizují. Tím se připravíte na následující zimní období a budete více chráněni. Vždy je lépe řešit své zdraví preventivně a nečekat, až vás nějaká ta choroba skolí, protože nebudete připraveni.

Přejeme vám, aby jste měsíc ve znamení Psa přežili co nejradostněji, nenechali se vytočit cynickým a pedantským chováním svého nadřízeného nebo partnera, nebyli terčem posměchu ve společnosti za nejapnou připomínku a netrápili se zbytečnými starostmi. A věříme, že v případě nouze, vám nějaký Pes pomůže nebo vy budete součástí nějaké charitativní akce a naopak vy pomůžete někomu jinému. Tento měsíc je zkrátka ve znamení obětavosti, pomoci ostatním a konání dobra.

Autoři: Ing. Jiří a Dagmar Černákovi, www.byu.cz

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

BOLAVÁ KOLENA

Dobrý den, nemáte doporučení na bolavá kolena? Máte něco ...

BOHEMIA OLEJ

Zdravím, nemáte někdo zkušenost s oleji od značky Bohemia ...

VIBRÁTOR

Kde koupit pořádnou hračku do postele?:-) Nápady?

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA© 2020, MeziŽenami.cz