zajíc

Zajíc je v Číně považován za symbol štěstí a dlouhověkosti. Je nejšťastnější a nejodvážnější ze všech zvířat zvěrokruhu, když se jedná o jeho domov a rodinu, ale také svoji firmu. Laskavý, pečlivý, slušný, chytrý, společenský, toužící po klidu a harmonii. Z každé situace se dokáže velmi bravurním způsobem dostat. Nemá rád konflikty, proto se naučil velmi dobře kličkovat. 

Zobrazit fotografii v galerii

Má rád pohodlný a klidný život. Nerad se hádá a řeší problémy, proto nebývá často ve vysokých funkcích, nikam se moc nežene. Nicméně rád by si užíval a žil život na vysoké noze, ale to spíše jen z pohodlnosti. Jeho energie je ale slabá, neustál by neustálý tlak, a proto dosti často bývá mimo hru a nehraje první housle. Je velmi předvídavý a díky této vlastnosti většinou získá to, co získat chce.
Zajíc je velmi půvabný a laskavý, snaží se být elegantní, má vybrané způsoby chování se smyslem pro krásu a harmonii. Potřebuje okolo sebe příjemné a vlídné prostředí plné pochopení a lásky. Při konfliktech jeho citlivá duše trpí a on může působit dojmem křehkého jedince. Dost často se tímto Zajíci trápí a mívají zdravotní problémy. Ostatně Zajíc má největší sklony k nemocem, které pramení především z touhy o klid, harmonii a bezpečí. Když se jim nedostává pohody kolem sebe, hned z toho onemocní. Vlastní nepohodlí a nespokojenost dává ostatním velmi důrazně najevo.
Na druhou stranu, když se jedná o jeho domov, zázemí, tak bývá nejstatečnějším zvířetem ze všech. Dokáže se tak postavit proti nepříteli nebo narušiteli jeho rodinného krbu nebo vlastní firmy, že se protivník nestačí divit. Na jeho rodinu a blízké nedá dopustit. Na ostatních mu nijak nezáleží. Přesto bývá ve svém chování ohleduplný a slušný a totéž očekává od ostatních. Pro okolí bývá dost často nečitelný, jelikož nedává navenek své pocity a nejde jen tak do nějakého boje. Strategii vyjednávání si nechává pro sebe, a i když se tváří mírumilovně, ve skutečnosti to tak vůbec nemusí být a on si jen připravuje taktiku. Většinou má dobrý úsudek a vy se nestačíte divit, jak vás vlastně přelstil. Není to ale jeho přirozenost za každou cenu o něco bojovat nebo se někam hnát. Je to spíše požitkář než dravec.
Zajíc má rád společnost miluje dobré jídlo a pití a rád si takovýto styl života užívá. Také si rád užívá milostných radovánek, ale nejraději se svým protějškem v klidu domova, ve své vlastní noře. Na mimomanželské vztahy opravdu není. Pro něj je domov alfou a omegou života. Neznamená to ale, že by byl stále doma. Rád chodí i do společnosti a klidně i sám. Ale musí mít pocit, že doma vše funguje, že jsou všichni šťastni a mají pohodu. Když se mu zhroutí manželství, většinou se zhroutí i on sám a má velké problémy. Velmi často se stává, že Zajíc velmi dlouho zvažuje možnost rozvodu i přesto, že situace v manželství není vůbec růžová. On se ze své podstaty zkrátka nerozvádí a raději nadále zůstává v manželství, které nefunguje a dávno neplní svou funkci.
Zajíci mají silný sklon k umění a tvořivosti. Jejich jemná a citlivá duše miluje cokoliv harmonické. A umění je přesně to, co potřebují, pohlazení duše. Tím, že má rád pohodu a klídek, tak se u něho na návštěvě nebo kdekoliv v jeho společnosti budete cítit velmi příjemně. Dokáže totiž navodit velmi uklidňující atmosféru, je velmi vlídný, pohostinný a klidný. O Zajících se říká, že přinášejí štěstí a opravdu v jejich společnosti se ve vás může rozhostit takovýto stav. I když se to nezdá, většinou si představujeme Zajíce jako věčně kličkujícího a utíkajícího. On ale nechce nikam pospíchat, rád dělá věci v klidu. Když je ale v nesnázích a někdo naruší jeho klid a noru, nic jiného mu nezbývá.
Zajíc nemá rád pohled na utrpení ostatních. Má silně vyvinutý smysl pro pomoc ostatním. Rád pomáhá a stará se o ty, kteří to potřebují. Nemusíte mít strach svěřit vaše dítě do rukou právě Zajíci, rád se o něho postará. Někdy se ale stává, že ostatní toho velmi zneužívají, Zajíc málokdy odmítne pomoc.
Období pod vládou Zajíce
Období Zajíce bývá většinou klidné, příjemné a šťastné. Po období bouřliváka Tygra si to i zasloužíme, abychom se na chvíli zastavili a zklidnili. Zajíc je dobrým obdobím pro uzavření

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

ODŘENINY

nedávno jsem si pořídila sprej Hemacut na odřeniny a ...

UM

Dobrý den, jaké UM doporučujete? Malý má skoro půl roku a ...

NEDAŘÍ SE OTĚHOTNĚT

Dobrý večer, s manželem se pokoušíme o miminko a nedaří se ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA© 2020, MeziŽenami.cz