Tygr

13.2. začal podle energií čínského kalendáře nový rok 2010. Je to rok, který nám přináší energie Tygra, dřeva a kovu. Tygr tak střídá Buvola, pomalého, těžkopádného, navíc obtěžkaného tíhou elementu země. Proto bychom změnu mezi rokem 2009 a 2010 měli opravdu pocítit.

Zobrazit fotografii v galerii

Energie dřeva střídá energii vody, takže i tato rychlá energie nám dá znát dravost a rychlý směr dopředu a nahoru. Nebude proto moc času na to se rozmýšlet co a jak, kudy a proč. Jak se říkávalo "Kdo jen chvíli stál, stojí opodál." Toto heslo je pro tento nový rok velmi příznačné. Navíc nám energie kovu střídá těžkou energii země, takže Tygr nejen bude chtít jít rychle kupředu, překotně se hnát za svou kořistí, ale bude k tomu mít i pěkně nabroušené drápy i zuby. Jangový kov mu totiž dá do vínku i břinkot zbraní. Stavět se proto do cesty Tygrovi nebude moc bezpečné. Raději tedy využijte jeho sílu, tah na bránu a rozhodnost udělat si vše, jak chce. Měli byste tím jen získat. Může to být vhodný rok pro riskantnější rozhodnutí. Dá se říci, že risk může přinést služný zisk, ale také velkou ztrátu. Je na každém z nás, abychom si uvědomili míru rizika. Ale budeme-li jí znát, mohlo by se letos vyplatit trošku zariskovat. Tygr určitou míru rizika miluje a většinou se vrhá jen do situací, kde sice malé riziko je, ale je si téměř jist úspěchem. Pozor však na militantnost jangového kovu, který by v konfliktech mohl přinášet agresi a opravdové boje.

Energie dřeva nám přináší větší zátěž na oblast jater, žlučníku a zraku. Energií dřeva je vítr, tzv. nositel "desetitisíce" nemocí, takže na vítr si dávejte pozor. Rozhodně stále používejte šály, šátky, čepice přes uši atd. Vítr dokáže "vlézt" všude, takže se mu braňte co to dá. Navíc jarní energie, které začaly již 6.2. jsou také ve znamená dřeva a Tygra, takže únor bude násobkem těchto energií. Letos si více než kdy jindy chraňte játra, žlučník a oči. Je dobré dodržovat jemnou dietku a nepřehánět to s tučným, smaženým. Dopřávejte si více kyselé chuti, pijte více Magensii, doplňujte aktivní energii např. hroznovým cukrem. Vyhýbejte se emocím a když vás přeci jen přepadnou, nechte je vyjít ven. Neduste to v sobě. To by játra i žlučník velmi zatížilo. Letos je dobré hodně chodit ven, do přírody, k vodě, kde dřevo umí svoji energii ventilovat a osvěžovat.
Kov nám na druhou stranu bude více zatěžovat dýchací cesty a tlusté střevo. Takže dávat si pozor na ochranu před záněty dýchacích cest, nedýchat s otevřenou pusou, bránit se větru a chladnému počasí a to po celý rok. Pozor na vylučování, zácpy a průjmy. K tlustému střevu se váže "kalné", které z těla vylučujeme. V životě je tímto kalným vše, co nám nedělá dobře, zatěžuje naši psychiku. Proto si letos opravdu do života nepouštějte nic, co vás nějak ničí, co nemáte rádi. Mohlo by vás to tento rok velmi vyčerpat.
Zdá se, že relativně agresivní a silné energie Tygra, dřeva a kovu budou znamenat změnu oproti loňskému, pomalému a těžkému roku. Razantnost těchto energií udeří náhle a prudce, takže buďte raději připraveni a snažte se držet tempo. Jinak vás může Tygr s energií dřeva a kovu pěkně převálcovat.
Takže hodně štětí do nového roku Tygra :-).

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

NESPAVOST

Kdo s tím máte taky problém, poraďte prosím, co vám ...

STŘÍBRNÉ NÁUŠNICE

Ahoj, vybírám kvalitní a originální náušnice, poraďte ...

VENDYSKA

Nemáte někdo filtr na pitnou vodu od firmy Dionela? Chceme si ho ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA© 2020, MeziŽenami.cz