Zajíc

3. února začíná nový čínský rok ve znamení kovového zajíce. Zajíc je v Číně považován za symbol štěstí a dlouhověkosti. Je nejšťastnější a nejodvážnější ze všech zvířat zvěrokruhu, když se jedná o jeho domov a rodinu, ale také svoji firmu. Laskavý, pečlivý, slušný, chytrý, společenský, toužící po klidu a harmonii. Nemá rád konflikty a vždy se snaží o nalezení vstřícné domluvy nebo kompromisu.

Zobrazit fotografii v galerii

Tento rok proto bude kladen důraz především o snahu najít si svůj domov. Myšleno nejen místo k bydlení, ale i najít a vytvořit si svůj vnitřní svět. Rodinné vztahy by se měly zlepšit a mezi partnery by měla zavládnout větší sounáležitost. Tam, kde to momentálně skřípe, by mělo dojít k nalezení společné řeči a chuti jít spolu opět dál. Zkrátka tento rok bude o hledání cesty, jak žít v partnerské harmonii. Tím, že je zajíc navíc kovový, bude nás nutit, abychom si svůj domov opravdu dali do pořádku, aby nastal ve vztazích jakýsi řád. Možná mnoho nesezdaných párů bude mít nutkání se na radnici dostavit a stvrdit tak svůj vztah manželstvím. Ostatně pro děti je vždy lepší, když žijí v opravdové rodině, mají tak větší pocit opory, bezpečí a zázemí.

Zajíc má silný sklon k umění a tvořivosti. Jejich jemná a citlivá duše miluje cokoliv harmonické. A umění je přesně to, co potřebují, pohlazení duše. Ve spojitosti s jinovým kovem by se mohla vytvořit nádherná umělecká díla s důrazem na detail, například šperky by mohly být dobrým prodejním artiklem.
Zajíc nemá rád pohled na utrpení lidí, vždy je ochoten pomoci. Proto nás tento rok bude nutit do zapojení se do nějaké dobročinné akce a snažit se nějakým způsobem pomoci tam, kde je potřeba. Ideální řešení by bylo zapojit se do vybudování nebo rekonstrukce dětských domovů nebo sos vesniček, případně věnovat větší pozornost lidem bez domova.
V politice by mohl nastat zlom, kdy i politici budou mít snahu o zlepšení vztahů mezi stranami a budou chtít najít společnou řeč a domluvit se. Klidně, mile a příjemně, zkrátka diplomaticky. Problém by mohl nastat v případě, kdy by byla nepříjemně a zákeřně napadena jejich strana, to se pak postaví celému světu a budou chránit a bránit to své. To samé může nastat v Evropské unii, kdy si každý stát bude hájit tu svoji zem a bude velmi problematické najít společnou řeč a zájem pro všechny státy najednou.
Společenské aktivity by také měly více vzkvétat, protože zajíc se rád baví a je rád ve společnosti druhých lidí. Zajíc je pohostinný, proto firemní jednání mohou dost často probíhat ve spojení s gastronomickými ochutnávkami. Proto pozor na štíhlou linii a dopřávejte si i dostatečný pohyb venku v přírodě. Ten zajíc miluje. Rád se také věnujte milostným hrátkám, bez těch se zajíc neobejde. Ale pozor, jen doma, na mimomanželské akce si nepotrpí.
Celkově by tento rok mohl být klidný, milý a příjemný, záleží jen na vás samotných, jaký svůj domov a životní prostor si sami pro sebe dokážete vytvořit a obhájit. Musíme si jen uvědomit, že kov, který bude zajíce ovlivňovat, může být také militantní. Měli bychom si tedy dávat pozor na konflikty a případné rozpory řešit raději posezením u dobrého jídla či kávy. Uvažujete-li o novém domově, bytě či domě, tento rok je ideální pro jeho nalezení a dokončení. Stěhovat se na Zajíce je štěstí, tak proč toho nevyužít.
Rok zajíce bude také doprovázet letící hvězda č. 7. Její energie nám bude umožňovat tvorbu nového a také prožívání více radostí. Toho bychom měli využít hlavně pro nové začátky. Proto je tento rok nakloněn uzavíráním nových svazků, svatbám, otevírání nových firem, zahajování všeho nového. Zajíc je dřevěné zvíře a proto dokáže podpořit začátky čehokoliv. Užívejme si také co nejvíce radosti, odlehčeme svůj životní úděl a nejezme vše tak horké, jak se to uvaří. Život má být radost a tento rok je jí opravdu nakloněn.
Přejeme vám mnoho klidu, štěstí a harmonie nejen ve svém domově, ale všude tam, kde se jako doma cítíte.
Dagmar a Jiří Černákovi
www.byu.cz

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

ÚNIK MOČI

Nemáte někdo zkušenost s tímhle eshopem ...

BATOH

Vybírám batoh, kde jste kupovali?

DĚTSKÝ BATOH

Kde jste sehnali kvalitní dětský batoh? Sdílejte tipy na ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz