Dnes přichází do kin celovečerní povídkový film Autopohádky.

ŽÁNR: Rodinný
DÉLKA: 90 minut
PREMIÉRA: 17. března 2011
HRAJÍ a MLUVÍ: Lucie Bílá, Eva Holubová, Jan Hraběta, Pavel Liška, Michal Malátný, Petr Nárožný, Viktor Preiss, Miroslav Táborský, Ondřej Vetchý a další.
REŽIE: Jakub Kohák, Libor Pixa, Břetislav Pojar, František Váša, Michal Žabka
SCÉNÁŘ: Libor Pixa, Břetislav Pojar, Jan Prušinovský, František Váša, Michal Žabka
HUDBA: Chinaski

Kdysi dávno ještě auta nemusela stát v kolonách a místo rychlosti a nervozity na silnicích vládla důstojnost opečovávaných korábů. Dnes už se staly běžnou součástí našeho života. A právě z takové pohádkové doby k nám přicházejí hrdinové nového českého animovaného filmu Autopohádky. Měly by být retrovzpomínkou na krásné doby. Mimo dobu a často i mimo realitu, by se měly zabývat hezkými vztahy mezi lidmi. Měla by to být taková pohádka.

Hlavní roli tedy hrají auta, motorky a lidé, kteří s automobily žijí. Řidiči, motocyklisté, policisté, stopaři nebo prodavači aut. Ale holčičky se nemusí bát. K autům neodmyslitelně patří i princezny a víly.

Celovečerní povídkový film je sestaven ze čtyř animovaných epizod a hrané části, která vše spojuje a vytváří rámec příběhu. Každá z pohádek je zpracována jinou technikou a jiným tvůrčím týmem. Více informací najdete na http://www.bioscop.cz

Připravila: Katka
Foto: Bioscop
17. 11. 2011

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků