Zdraví

Bachova květová terapie – voňavá šance pro hezčí dny

Sbírání kytiček

Známá podpůrná terapie, která sází na výtažky z květů, se používá už pěknou řádku desetiletí. Jak a čím vám dokáže prospět i v 21. století?

Vyladit psychický stav a následně zlepšit i ten zdravotní můžete právě s pomocí Bachovy květové terapie. Její základ představuje 38 esencí z konkrétních květů, na danou disharmonii duše (například příliš nízké sebevědomí, majetnické sklony, hysterie a podobně). Dále se nabízejí takzvané kombinované bachovky, jež se doporučují pro určité situace (potřebujete dodat energii, plánujete detox organismu, chcete se konečně vyspat…). Kromě nich se ještě prodávají roll-ony, toaletní vody a sprchové gely či parfémy. 

A jak by jejich užívání mohlo vypadat v praxi? Nabízíme vám manuál pro jeden den.

Nastartujte se 

Ráno vám pomůže nejen sprcha a snídaně, ale i přírodní esence. Ať už základní či kombinovaná, oboje se užívá v nápojích, stačí doslova pár kapek, několikrát denně. Například pokud řešíte rodinné starosti, prodělali jste šok, bolest či zármutek, pomůže esence První pomoc. Jste-li „jen“ vyčerpaní, bojujete s únavou nebo špatnou náladou, může se vám hodit esence Energie a tak bychom mohli pokračovat.

Jak si pomoci dopoledne 

Právě dopoledne jste nejvýkonnější, a současně řešíte mnoho náročných situací, které provází jistá hektičnost (hlavně abychom to stihli), stres například v podobě důrazu na výkonu (nesmím udělat chybu) a podobně. Pro tyto momenty jsou nejvhodnější vonné roll-ony s danou esenci. Stačí si jimi jen potřít zápěstí a klid, vyrovnanost nebo dobrá nálada se velice rychle dostaví.

A co po práci? 

Na cestu z práce, řešení dopravního provozu nebo na nákupy se také můžete vybavit praktickým roll-onem nebo parfémem Energie. Po příchodu domu se nabízí kromě esencí použít také interiérový parfém, který dokáže přispět k potřebné pohodě nebo naopak nabudit vás pro další výkon (podle toho, co je třeba). Například pro navození dobré nálady i ve vypjatých situacích se hodí toaletní voda Soulad.

Když den končí 

Chystáte se na ‚na kutě‘? Právě před tím si můžete navodit pocit pohody pomocí sprchového gelu Relax. Ovšem pokud vás delší čas trápí problémy s usínáním či máte neklidné spaní, pro vás bude vhodnější kombinovaná esence nazvaná jednoduše a prostě – Spánek.

Jak to dělá odbornice 

„Podzimním depresím se snažím předcházet, ale i tak se stane, že nějaký splín na mne padne. Jde i o to, co si pod slovem deprese představujete. Mám zkušenosti s ,depresí´ typu splínu, smutku, nezdaru nebo pocitu bezmocnosti. S tím mi pomáhají bachovky ve formě roll-onu Deprese a někdy je doplním základní esencí Hořčicí, večer si jdu zaběhat a druhý den je podstatně veselejší,“ uvádí terapeutka Romana Kotěrová ze společnosti Bio-Bachovky.

Připravila: red

Foto: Shutterstock

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků