Rodina

Bav se a pomáhej s Oriflame

Sbírání kytiček

Kosmetická společnost Oriflame, Nadace Terezy Maxové dětem a obecně prospěšná společnost Spolu dětem druhým rokem spolupracují na projektu Bav se a pomáhej s Oriflame, který podporuje mladé lidi z dětských domovů v realizaci jejich nápadů v oblasti kultury, životního prostředí a komunity.

Radost a užitek z těchto projektů mají nejen samotné děti, ale i lidé z nejbližšího okolí domovů. Právě umění pomáhat ostatním by se měli děti i dospělí díky této aktivitě naučit. Konkrétně to znamená, že se děti aktivně zapojí do rozvoje místní komunity, získají cenné zkušenosti a dovednosti, které později dobře zúročí v běžném životě.

V příštích dnech a týdnech, od října 2012 do května 2013, tak například děti z dětského domova v Sedloňově budou druhým rokem pokračovat v chovu včel, a tak podporovat biodiverzitu v podhůří Orlických hor. Děti z dětského domova v Boskovicích podniknou četné expedice do okolí, aby zmapovaly krajinu a následně samy vypracovaly turistického průvodce se zajímavými tipy na výlety v této lokalitě. Děti z dětského domova v Tuchlově vydaly historicky první číslo měsíčníku Tuchlováček. V něm budou spoluobčany pravidelně informovat nejen o dění v dětském domově.

Jak úspěšně vést projekt a jak zvládnout týmovou spolupráci se děti dozví v rámci speciálního školení. Na výdaje spojené s realizací získají finanční prostředky, a to až do výše dvaceti pěti tisíc korun na projekt. Smyslem projektu Bav se a pomáhej s Oriflame je přesvědčit děti o tom, že mají předpoklady k tomu, aby pozitivně ovlivňovaly nejen život svůj, ale i ostatních.

V pozadí projektu Bav se a pomáhej s Oriflame stojí snaha pomáhat dětem do úspěšného, samostatného života po skončení ústavní výchovy. Projekt může být uskutečněn díky finanční podpoře společnosti Oriflame, která s Nadací Terezy Maxové dětem spolupracuje jedenáctým rokem. Prostřednictvím charitativního projektu Oriflame dětem již předala na konto nadace 14 milionů korun. Velký dík patří práci kosmetických poradců, kteří bez nároku na zisk prodávají dárkové předměty a hračky z kolekce Oriflame dětem. Plynulý chod projektu zajišťuje obecně prospěšná společnost Spolu dětem.


Chcete i vy podpořit charitativní projekt Oriflame dětem?

Záložka

Záložka Oriflame Foundation

Nově si můžete koupit záložku do knihy s logem charitativní organizace Oriflame Foundation. Tato nadace zastřešuje lokální charitativní aktivity v rámci Oriflame po celém světě. Stylová záložka do knihy je pěkným dárkem, který potěší hned dvakrát – vás nebo vaše blízké a také děti bez rodinného zázemí. Celou kolekci Oriflame dětem naleznete na www.oriflame.cz.


U dětí z dětských domovů je důležitý pocit sounáležitosti s lidmi okolo sebe. To nemusí vždy nutně znamenat jen přijímání pomoci. Vědomí toho, že mohou přinést samy něco dobrého, užitečného je pro jejich vývoj možná ještě důležitější. Jsme rádi, že nápady dětí můžeme společně s partnery podporovat. V tomto směru budeme naše aktivity dále rozvíjet,“ říká Lenka Viková, Advertising Manager Oriflame.

Hlavním posláním Nadace Terezy Maxové dětem je vrátit děti z dětských domovů zpět do fungujících rodin. Nedaří-li se to, pak tyto znevýhodněné děti všestranně podporujeme a připravujeme na samostatný život v dospělosti. Těší nás, že Oriflame vnímá pomoc druhým stejně a společně můžeme naši vizi realizovat,“ říká Terezie Sverdlinová, ředitelka Nadace Terezy Maxové dětem.

Na začátku října jsme se sešli se zástupci Oriflame a Nadace Terezy Maxové dětem, abychom z dvaceti přihlášených projektů vybrali deset vítězných,“ říká Naďa Dittmannová, ředitelka Spolu dětem. „Děti mají výborné nápady a chuť pomáhat. My jim teď umožníme, aby měly co možná nejlepší podmínky pro samotnou realizaci. Partnerům děkujeme a dětem držíme palce,“ dodává.

Vítězné projekty:

 • Boskovice: turistický průvodce „Boskovicko pro děti, děti pro Boskovicko“
 • Brandýs nad Orlicí: „To je život“, akce pro seniory, hendikepované a děti z mateřských škol plus výroba prodejního fotokalendáře na podporu zvířat v záchranné stanici
 • Budišov nad Budišovkou: „S námi nebudete sami“, vánoční a velikonoční besídky pro seniory
 • Frýdlant: „Pod Heřmanickou Okurkou“, revitalizace povodní zničeného obecního pozemku
 • Hora sv. Kateřiny: „Zábavné a poučné odpoledne se zvířátky“ pro děti z mateřské školy a klienty domu s pečovatelskou službou
 • Sedloňov: „Včela znamená život II“, dlouhodobý projekt na stabilizaci chovu včel
 • Senožaty: „Sluníčko jde do světa“, divadelní představení pro seniory a děti z okolních škol
 • Tišnov: „Adventní koncert dětí DD Tišnov“ na pomoc postiženým kamarádům
 • Tuchlov: „Měsíčník Tuchlováček“, zpravodajský servis pro obyvatele obce a okolí
 • Uherský Ostroh: „Pohádkové hraní“ pro všechny děti z okolí
   

Připravila: Katka
Foto: Oriflame
15. 11. 2012

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků