Zdraví

Blahodárné účinky infrasauny

Sbírání kytiček

Prohřejte v zimě své tělo. Zajděte do sauny.

Pokud nemáte moc času jezdit někam do sauny, můžete si pořídit domů infrasaunu. Potící kúru si můžete dopřát i dvakrát týdně. Kúru neopakujete jako v klasické finské sauně. Pro jedno saunování vám stačí jeden dostatečně dlouhý pobyt a pak vlažná sprcha. Potící kúra se provádí při 50 až 60 °C v délce 30-40 min a potivost je dvakrát vyšší než v klasické finské sauně.


V čem je infrazáření výhodné?

Přenáší teplo do celého organismu. Svaly a klouby se prohřejí, záda a končetiny budou méně zatuhlé a současně toto teplo napomáhá při léčbě kožních potíží. Sauny a parní lázně byly po staletí používány k detoxikaci organismu. V posledních letech byla extenzivně studována terapie hypertermií (pocením) a několik výzkumů je popsáno ve vědecké literatuře. Během těchto výzkumů bylo zjištěno, že infrasauny snižují obsah toxických látek v těle. Při správně provozované hypertermní terapii dochází k vylučování těžkých toxických kovů, včetně rtuti, pesticidů a dalších. Teplo způsobuje vylučování toxinů z buněk. Toxické molekuly se pak přechodně uschovají do lymfy. Protože pot je produkován z lymfy, toxiny se touto cestou dostanou ven z těla. Tento způsob vylučování toxinů nezatěžuje játra a ledviny. Z tohoto důvodu dochází k ulehčení jejich funkce a toxiny jsou schopny opustit tělo i při poruše jejich funkce. Toto může být pomoc pro chronicky nemocné pacienty, kteří jsou už tak pod velkým toxickým stresem.


Infrasauny versus klasické sauny

Infrasauny jsou obecně pro lidi příjemnější než klasické finské sauny. U tradiční sauny se teplota vzduchu pohybuje zhruba kolem 100 °C, kdežto v infrasauně jde o teploty zhruba do 60 °C. Rozdíl je jasný – lidé například s vysokým krevním tlakem nebo obézní jedinci by do klasické sauny patrně nešli, ovšem infrasaunu si už dovolit mohou. Rovněž bystě měli vědět, že tímto zářením do organismu proniká zhruba 80 procent tepla, zbytek ohřívá okolí vašeho těla.


Předehřátí tradiční sauny trvá 30 až 90 minut. Předehřátí infračervené sauny za pokojové teploty trvá asi 5 minut. Další výhodou jsou snížené provozní náklady. Při cyklu 10 minut zahřátí a 30 minut saunování jsou provozní náklady přibližně 3 Kč, u klasické sauny je to přibližně 40 Kč – asi 10krát dražší provoz. Dlouhodobým výzkumem bylo prokázáno, že složení potu v klasické sauně z 95 – 97 % tvoří voda. V infrakabině pak jen 80 – 85 %, zbytek tvoří tukové buňky a cholesterol, v tucích rozpustné jedy, těžké jedy, kyseliny, sodík a čpavek. Z toho vyplývá, že v klasické sauně se vyloučí potem jen 5 % škodlivin, kdežto v infrakabině 15 %.


Skutečně pro každého?

„Infrasauny nepotřebují v bytě velký prostor ani stavební úpravy. Ty nejmenší, určené pro jednu osobu, zaberou 104 x 87 centimetrů. Dají se instalovat na kterýkoliv povrch, jediným požadavkem je zásuvka elektrické energie s příkonem 230 V. Máte-li třeba i v panelovém bytě trochu místa navíc nebo zvažujete rekonstrukci, podumejte, zda si nepořídit také infrasaunu.


Nezapomeňte se před saunováním osprchovat, nejezte žádné těžké jídlo a pijte dostatek vody.


Širokou nabídku infrasaun najdete na www.Alexasauna.cz

Komerční prezentace
Foto: Alexasauna.cz
10. 1. 2013

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků