Bolest hlavy: Jak najít příčinu

Bolest je nepříjemným pocitem, který doprovází zranění, mnohé nemoci a potíže. Nemůžeme však na ni pohlížet pouze negativně, protože je to zároveň velmi důležitý signál pro naše tělo.

Bolest hlavy: Jak najít příčinu
Zobrazit fotografii v galerii

Bolest nám říká, že něco není v pořádku, a nutí nás k nějaké změně, která by zabránila trvalému poškození organismu. Právě bolest je tím, co mnoho lidí přivádí do ordinací lékařů. Ti se snaží najít příčinu bolesti, odstranit ji a zbavit pacienta potíží. 


To však není tak snadné, jak se by se mohlo zdát. Ne vždy má bolest jasnou příčinu, která by šla jednoduše odstranit. Léčba proto často spočívá pouze v podávání léků potlačujících bolest. Ty však mají nežádoucí účinky, často jsou návykové a jejich účinnost má klesavou tendenci. To je také jeden z hlavních důvodů, proč lidé se snaží řešit svou bolest alternativními postupy.


Detoxikace a alternativa mohou výrazně pomoci

Bolest, to nejsou jenom signály o poškození tkání, které přivádí nervový systém do mozku. Na vnímání bolesti se výrazně podílí i sám mozek, nervový systém a náš emoční stav. K tomu, aby nás něco bolelo, nepotřebujeme tělo. Bolest může pouze vytvářet náš mozek nebo nervový systém. Takovým extrémním případem jsou fantomové bolesti končetin. 


Mnohem běžnějším případem je uvolňování různých emočních problémů skrze bolesti a tělesné potíže. Různé druhy toxinů a infekcí napadají centrální a periferní nervový systém, často jej dráždí a způsobují celou škálu bolestí. Nasměrováním našeho imunitního systému proti těmto toxinům v konkrétních tkáních a jejich následným zlikvidováním a vyloučením dokážeme často eliminovat příčiny různých neurogenních a psychogenních bolestí.


Jednou z nejčastějších a obtěžujících bolestí jsou bolesti hlavy 

Ty běžně pociťuje asi 30 % populace včetně dětí. Bolesti hlavy mohou být způsobeny stresem a napětím, které, jak víme, mají vliv na svaly. Ty tuhnou a blokují periferní nervy. Blokády se přenáší do centrálního nervového systému a projevují se tupou bolestí, pocitem, že hlava je sevřená obručí. Obávané jsou také migrény, které se většinou pravidelně opakují. Standardně se jedná o jednostrannou cévní bolest hlavy


Při záchvatu dochází k rozšíření cév, v místě vzniká otok a zánět, který bolí. Často dochází k reakci celého organismu a migrénu doprovází nevolnosti, přecitlivělosti na smyslové podněty, ospalost. Někdy dokonce může být migréna doprovázena tzv. aurami – smyslovými halucinacemi, nejčastěji zrakovými, anebo brněním.


Migréna může být spuštěna různými podněty

Jde například o jídlo, alkohol, stres, počasí, hormonální změny, poruchy spánku,... Tyto podněty však bývají pouze poslední kapkou zhoršující nerovnováhu v organismu mezi sympatickým nervovým systémem, který je zapojován při aktivitě, a parasympatickým systémem, pracujícím při odpočinku. 


Nerovnováha postupně narůstá, a když přijde další narušující moment, spustí se kaskáda reakcí, která aktivuje parasympatickou reakci v mozkovém kmeni. Součástí této parasympatické reakce je vazodilatace cév, která je příčinou bolesti hlavy. Tato reakce se podobá alergické reakci a má i podobné příčiny.


Hlavní příčiny bolesti

Jednou z hlavních příčin bolesti jsou toxiny a emoční nerovnováha v okruhu jater. Ty charakterizuje akčnost, agresivita, vztek. Důsledkem je nadměrná aktivace sympatiku a neschopnost vyjádřit na emoční úrovni stres, který se akumuluje. Dále hraje velmi výrazný vliv okruh sleziny, který je na emoční úrovni charakterizován starostlivostí, přemýšlivostí a pracovitostí. Pokud se toxiny vyskytují v tomto okruhu, dochází k tomu, že člověk nadměrně vnímá své starosti, vytváří v sobě napětí, nedokáže se uvolnit, relaxovat, potlačuje práci parasympatiku. Tato nerovnováha mezi sympatikem a parasympatikem se pak somatizuje například jako migrény.


Společný jmenovatel

U všech bolestí hlavy zároveň hrají velkou roli toxiny v centrální nervové soustavě, jako například mikrobiální zátěže – viry klíšťové encefalitidy, herpetické viry, borrelie, toxoplasma, listerie, mycoplasma, toxiny z životního prostředí (rtuť, hliník, olovo, chemické látky, léky, očkování nebo metabolické toxiny – neurotoxiny vzniklé z glutenu aj.). Metoda CIC – kontrolované a řízené vnitřní očisty vám pomůže poznat, které konkrétní toxiny, které orgány a nezvládnuté emoce se na přecitlivělé imunitě podílejí, pomůže je z těla odstranit a v podvědomí zpracovat, imunitu zklidnit a následně se zbavit široké škály problémů.


Svého terapeuta naleznete ve všech krajích. Informace na joalis.cz


KP

Foto: Pixabay

DISKUZE K ČLÁNKU

0

Za jak dlouho ti tak zabere a která je na tu bolest ? Taky mám dobré zkušenosti s altaherbou, ale tohle teda ještě vyzkoušené nemám

ODPOVĚDĚT

0

Taky na bolesti hlavy hodně trpím, když pomalu ale jistě přechází až do migrény, takže brufeny byly na denním pořádku než jsem dostala doporučení na tinkturu od alta herby, která mi teda pomáhá a brufen už jsem si nemusela vzít hoodně dlouho

ODPOVĚDĚT

1

jeden čas jsem trpěla migrénami, bylo to hlavně ze stresu a přepracování (od 6,00 do 18,00 denně několik let)

ODPOVĚDĚT

2

Mě hlava nebolívá, jen vyjímečně, když jsem moc unavená.

ODPOVĚDĚT

1

také nemám problémy s hlavou

ODPOVĚDĚT

2

patřím ke šťatným lidem...nikdy mě hlava nebolela

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (6 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Svět zdraví - plán jak zhubnout a zvýšit si kondici sestavený přímo na tělo

Svět zdraví - plán jak zhubnout a zvýšit si kondici sestavený přímo na tělo

Stejně tak jako máme každý jiný otisk prstu, máme i jiný metabolismus. Proto neexistuje dieta...

Svět zdraví – plán jak zhubnout a zvýšit si kondici sestavený přímo na tělo

Svět zdraví – plán jak zhubnout a zvýšit si kondici sestavený přímo na tělo

Stejně tak jako máme každý jiný otisk prstu, máme i jiný metabolismus. Proto neexistuje dieta...

10 rad pro otěhotnění

10 rad pro otěhotnění

Snažíte se otěhotnět? Někomu se to podaří hned, někdo každý měsíc netrpělivě čeká, až se...

Zdraví souvisí s psychikou. Myslete na sebe jako na celek.

Zdraví souvisí s psychikou. Myslete na sebe jako na celek.

Že jsou tělo a duše spojené nádoby není nic nového. Všichni to víme, ale stejně...

9 nejlepších potravin pro podzimní kuchyni

9 nejlepších potravin pro podzimní kuchyni

Všichni je známe. Jsou obyčejné a přesto v sobě skrývají tajemství, o kterých se vám...

Titulka pro: Znáte Reiki?

Znáte Reiki?

Reiki je japonský výraz, kterým je označována univerzální životní energie. Rei znamená v překladu univerzální...

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

INKONTINENCE

Co se vám osvědčilo za pomůcky? Hlavně aby byly spolehlivé ...

PROTEINY - JAKÉ KUPUJETE?

Ahoj, poradíte dobré proteiny? Jakou značku jste si ...

NEJLEPŠÍ KOSMETIKA NA VRÁSKY

Ahoj všem, co se vám nejvíc osvědčilo na vrásky? Moc díky ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz