Hobby

Březen podle Feng Shui: vládne nám zajíc

Každé zvíře ve zvěrokruhu má svoji funkci, svoji zodpovědnost. Tu pak má předat dalšímu zvířeti, které ji má rozvíjet. Tygr měl vše nastartovat a rozhýbat. Tento rychlý start měl předat zajícovi. Zajíc musí nastartovanou sílu rozvíjet. K tomu musí vytvořit dobré zázemí, fungující prostor, který umožní s energií pracovat dále a posouvat se dopředu.

Nyní je nejlepší čas proto, abyste si vytvořili skutečně dobře fungující zázemí pro své další aktivity. Pokud jste své plány rozjeli, je důležité, abyste měli ty nejlepší podmínky pro to, abyste v nich mohli pokračovat. Říká se, že zajíc potřebuje a miluje svoji noru. A přesně tím byste se měli v březnu zabývat. Pokud se vaše plány týkají práce, pak si vytvořte správné pracovní prostředí, ve kterém se vaší práci bude dařit.

Vyhoďte vše, co již nepotřebujete. Vše, co vás může v realizaci plánů brzdit nebo vyčerpávat. Ujistěte se, že máte kolem sebe lidi, kteří jsou schopni vám v realizaci plánů pomáhat. Dejte si dohromady ten správný tým, kde každý má svoji jasnou funkci a zodpovědnost. Najděte si ty správné systémy a pomůcky, které vám realizaci plánů usnadní.

„Nora“ se však netýká jen vašich pracovních plánů. Je důležitá pro život jako takový. Věnujte se proto vylepšení svého domova. Využijte k tomu jarní úklid. Zbavte se všeho nepotřebného a udělejte místo pro to nové, co vám přinese další radost do života. Ujistěte se, že vám vše funguje. A že je vše na svém místě. Domov vám má přinášet radost, zázemí a bezpečí

Stejně tak jako zajíc rád vychází ze své nory a „kamarádí se“ s ostatními venku, i vy byste měli vyjít ven se svými plány a aktivitami, aby se o nich dozvědělo co nejvíce lidí ve vašem okolí. Proč je to důležité? Zajíc umí tzv. „networking“. Dokáže navazovat vzájemně výhodné vztahy a tím posilovat energie různých činností.

Feng Shui nám radí, že bychom v životě neměli být na nic sami. Naopak, máme co nejvíce využívat energie okolí, abychom tak chránili své vlastní energie. Proto byste v březnu měli začít využívat co nejvíce energií, které vám život přináší. V tomto měsíci byste měli vyjít ven a navazovat co nejvíce kontaktů s těmi, kteří by vám mohli pomoci na vaší cestě k cíli.

Autor: lektor Feng Shui Jiří Čerňák

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Zdroj informací: Akademie štěstí
Zdroj fotografií: Pixabay

Diskuze: příspěvků