Tipy

Čajové koktejly Ahmad Tea

Přestože na každém období je něco krásného, podzimní plískanice má v oblibě málokdo. Hledáme způsob, jak se zahřát a potěšit. Dobře nám v těchto situacích jistě už mnohokrát posloužil šálek dobrého čaje.


Přestože na každém období je něco krásného, podzimní plískanice má v oblibě málokdo. Hledáme způsob, jak se zahřát a potěšit. Dobře nám v těchto situacích jistě už mnohokrát posloužil šálek dobrého čaje.

Čajové koktejly jsou dokonalou příležitostí ukázat, že i „vaření čaje“ může být umění. Recepty, které připravil čajový sommelier Jiří Richter, vynikají jednoduchostí a skvělou chutí. Jejich základem je vždy vysoce kvalitní čaj značky AHMAD TEA London, která dlouhodobě vybírá pro své směsi jen ty nejlepší čajovníkové lístky z plantáží.

Bruce Willis
Tajemství této charismatické kombinace spočívá v jedinečném spojení černého nebo zeleného čaje s chutí aromatických brusinek a tmavého cukru. Nechte se překvapit výjimečnou chutí.

Potřebujeme:

  • černý nebo zelený čaj AHMAD
  • brusinkový sirup (příp. marmeládu)
  • tmavý cukr

 

Postup:

Do připraveného šálku nalijeme 2 dcl vroucí vody, vložíme sáček čaje a necháme 2–3 min. louhovat. (Pro přípravu zeleného čaje necháme vodu 2–3 min. zchladnout na cca 80 °C.) Do hotového čaje přidáme brusinkový sirup, příp. 2 lžíce marmelády z brusinek. Před servírováním nerozmícháme, rozmíchá až host! Podle potřeby dosladíme tmavým cukrem.

Společnost AHMAD TEA London se sídlem ve Velké Británii byla založena v roce 1986 rodinou, která se výrobou čaje zaobírala už několik generací. Vedení firmy AHMAD TEA London nikdy neustoupilo tlakům na snížení kvality a je to právě nejvyšší třída čaje, pro kterou jsou produkty této značky tolik ceněny zákazníky. Současný sortiment tvoří více než 70 druhů výrobků. Společnost AHMAD TEA London vyváží čaje do více než 70 zemí na šesti kontinentech, přesto však zůstává rodinnou firmou věrnou vizi, s níž byla zakládána, a řídí se heslem svého prvního generálního ředitele, který slíbil, že nikdy nebude prodávat to, co by nepil sám doma.
 

Připravila: Lucie
Foto: Ahmad Tea London
24. 11. 2014


Diskuze: příspěvků