Český ráj si zamilují malí i velcí

Pokud něco rodinu doopravdy stmelí, pak jsou to krásné společné zážitky. A kde jinde jich získáte více než na rodinné dovolené?

Český ráj hotel Pošta
Zobrazit fotografii v galerii

Tak přestaňte váhat, seberte celou rodinu a vyrazte. Nemusíte se ani vydávat přes půl světa. Stačí procestovat krásné kouty naší republiky. Řadu přírodních a historických památek naleznete například v malebné oblasti zvané Český ráj, která se rozpíná kolem města Turnov. 


Co navštívit v Českém ráji 

Český ráj, který byl v roce 1955 prohlášen chráněnou krajinnou oblastí, je doslova protkán řadou krásných přírodních úkazů i historických památek. Mezi nejzajímavější místa této oblasti bezesporu patří krásné Prachovské skály ležící nedaleko od města Jičín. Jedná se o jedinečné skalní věže pocházející již z období druhohor, které spolu s krásnou okolní krajinou tvoří jedinečnou scenérii. Nádherným skalním městem je i nedaleké Hruboskalsko, které bylo díky svému významu vyhlášeno přírodní rezervací. Hruboskalsko, jehož pískovcové věže dosahují výšky až 60 metrů, je jedním z největších skalních měst Českého ráje. 


Jak již bylo řečeno, v Českém ráji můžete kromě úkazů přírodních obdivovat i ty architektonické. Po stopách dávné historie se můžete vydat například během putování po hradech Trosky a Kost. První ze zmíněných hradů je symbolem celého Českého ráje a ačkoliv se jedná už jen o pouhou zříceninu majestátního hradu ze 14. století, stále patří mezi ty úplně nejnavštěvovanější české hrady. Hrad Kost, ač pochází z úplně stejného období jako Trosky, je naopak velmi dobře zachovanou stavbou. Na rozdíl od většiny ostatních hradů neleží na vyvýšenině, ale spíše v údolí. To jistě ocení vaše ratolesti, které nebudou muset absolvovat žádný náročný výstup. 


Nudit se nebudou ani děti 

Aby byla prohlídka skalních měst, hradů a dalších krásných míst atraktivní i pro děti, můžete jim ji oživit hrou “Za pověstmi Českého ráje”. Jak již název napovídá, během hry se děti seznámí s pověstmi a legendami, kterými jsou jednotlivá místa Českého ráje opředena. Hra poté spočívá v plnění nejrůznějších úkolů a sbírání razítek z předem stanovených lokalit. Pokud patříte mezi milovníky krásných českých pohádek a filmů, můžete se vypravit i na místa, na nichž se některé z nich natáčely. Český ráj si totiž zamiloval nejeden filmař, a proto zde nyní můžete obdivovat mimo jiné i prázdninovou destinaci malého Vaška z oblíbeného filmu “Jak dostat tatínka do polepšovny?” - obec Vesec


Pokud vaše děti zrovna neholdují historickým památkám a hry či filmové putování je rychle omrzí, nezoufejte. Český ráj je plný i takových míst a atrakcí, jež si vaše děti určitě zamilují. Navštívit můžete například Rumcajsovu ševcovnu v Jičíně, Muzeum panenek a medvídků pod Troskami či dětský zábavný areál Šťastná země, v němž naleznete dřevěný hrad, trpasličí vesničku i nespočet prolézaček a houpaček. Šťastná země je tak učiněným dětským rájem v Českém ráji. 


Ubytování pro rodiny s dětmi 

Možností ubytování je v Českém ráji samozřejmě nespočet. Většinou se však jedná o ubytovací zařízení nabízející jen nocleh bez dalšího doprovodného programu a služeb. Pokud však chcete něco víc, můžete to dostat například v hotelu Pošta sídlícím v malebném městečku Sobotka. Tento hotel totiž ve spolupráci s ubytovacím portálem hotely.cz sestavil příjemný pobytový balíček přímo pro rodiny dětmi. V ceně ubytování tak máte nejen tři noci v moderně zařízených pokojích, ale také bohaté snídaně, poukázku na vstupenku do Starých hradů, 50% slevu na vstup do loveckého zámečku Humprecht, výhodnější vstupné do přírodního dětského areálu Šťastná země a řadu dalších výhod. Tak neváhejte a vyberte si svůj termín dříve, než budou všechny zabrané.


KP
Foto: hotel Pošta

DISKUZE K ČLÁNKU

3

Je tam moc krásně, byli jsme tam na prodloužený víkend a hodně
toho prochodili.

ODPOVĚDĚT

5

Český ráj miluju. Plno památek,prostě krása. Letos tam pravděpodobně opět pojedeme:-).

ODPOVĚDĚT

5

To se mi nepoštěstilo, ale určitě je tam nádherně.

ODPOVĚDĚT

4

Český ráj je opravdu ráj

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (4 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Soutěž o cestovní bavlněné podkolenky Avicenum TRAVEL 310

Soutěž o cestovní bavlněné podkolenky Avicenum TRAVEL 310

Léto je období dovolených. Zahraniční cesty jsou lákavé a celkem snadno se smíříme s dlouhými...

Cestování jako životní styl

Cestování jako životní styl

Není tajemstvím, že cestování právě zažívá obrovský boom a láká velkou většinu z nás. Není...

Jak na cestování se psem

Jak na cestování se psem

Chcete vyrazit za hranice všedních dnů společně se svým čtyřnohým kamarádem? Dnes už to není...

Titulka pro: Rodičovské dilema: Vozit, nebo nosit?

Rodičovské dilema: Vozit, nebo nosit?

Když přijde na dětské vybavení, mají dnešní rodiče nespočet možností. Jak si ale mezi nimi...

Titulka pro: Mobilní aplikace na cesty. Které spolehlivě užijete?

Mobilní aplikace na cesty. Které spolehlivě užijete?

Chystáte se na krátkou dovolenou nebo už řešíte delší letní odpočinek? Pokud je vám blízké...

Jak přežít cestování dálkovým autobusem

Jak přežít cestování dálkovým autobusem

Tak hurá, rozhodnuto, dohodnuto. Auto tentokrát zůstane doma a my vyrážíme autobusem. Před námi je...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

ŠPERKY

Znáte někdo e-shop https://www.hotdiamonds.cz/ moc se mi ...

MIMINKO SE NEDAŘÍ

Dobrý večer, co dělat, když nám nejde otěhotnět? ...

VŮNĚ DO AUTA

Kde sehnat kvalitní vůni do auta? Poradíte?

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA© 2020, MeziŽenami.cz