Cesty domů nadělovaly

Herci ze seriálu Cesty domů se rozhodli prospět dobré věci a tak vyrazili do Záchranné stanice Lary v Třeboradicích. A s nimi i více než osm desítek kilogramů granulí a dalších pamlsků.

Titulka pro: Cesty domů nadělovaly
Zobrazit fotografii v galerii

Za provozovatelem útulku vyrazili pejskaři v čele s Ladislavem Potměšilem, Kateřinou Brožovou, Klárou Jandovou, doprovázení kolegyní – momentální nepejskařkou Kristýnou Janáčkovou.

Ladislav Potměšil zavzpomínal, jak měli před lety pejska Boníka. „Někdo ho jako štěňátko pohodil do sněhu a syn Láďa si ho pak vzal z útulku. Pojmenoval ho podle zpěváka Bono Voxe. Často s ním za námi jezdil a pak chodívali pěšky domů. Boník si tu cestu zapamatoval a jednou k nám prostě utekl. Tak jsme se se synem domluvili a Boníka si nechali. Když před pár lety umřel, po čase jsme si pořídili sedmiletou fenečku boloňského barevného psíka, říkáme jí Líza.“

Láska ke zvířatům provází i Kateřinu Brožovou, která si jako dítě zamilovala koně a veškerý čas trávila na jízdárně. Dnes má kromě koně také psy, kočky a křečky. „Když vidím a hlavně slyším příběhy zvířat, dojímá mě to a štve zároveň. Nechápu, jak někdo může živé zvíře zabalit do několika igelitových pytlů a nechat ho umírat, přivázat fenku ke stromu, vyhodit štěňata do popelnice nebo zvířata jinak týrat. Tohle bych strašně tvrdě trestala,“ Kateřina má věc jasný názor.

S pejsky má své zkušenosti i Klára Jandová, která doma vlastní malou smečku jezevčíků, jmenovitě pak Elišku, Ahura a Ambru. Útulek si prohllédla pěkně od podlahy a s jeho provozovatelem diskutovala nejen o veterinární péči. Jak zní výsledný verdikt? „Musím říct, že tento útulek patří k těm nejhezčím, jaké jsem kdy viděla. Psi mají velké kotce a podle jejich stavu je vidět, že se o ně skvěle starají,“ uzavřela hereckou návštěvu mezi čtyřnožci.

Pokud byste si rádi pořídili nového psího kamaráda, myslíte to skutečně vážně a ještě byste chtěli pomoci, pak se vydejte pro některého pejska třeba právě sem, do Záchranné stanice Lara.


Připravila: Marcela
Foto: archiv FTV Prima
3. 4. 2013
 

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

CLIP IN

Holky, hledám kvalitní clip in. Na netu jsem našla spoustu ...

VÁNOCE

Ahojky :) Holky, ať chceme nebo ne, vánoce se blíží. A s tím i ...

SILVESTR

Nevíte někdo o nějaké dobré chatě na Silvestra?

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz