Chcete být úspěšná? Pak byste měla dobře vypadat!

Někomu to může připadat přízemní. Nezáleží přeci na tom, jak vypadáte, ale co máte v hlavě! Ano, jistě.. Ale v řadě oborů tomu tak není úplně doslova. Alfou a omegou vašeho úspěchu je totiž především profesionální image.

Titulka pro: Chcete být úspěšná? Pak byste měla dobře vypadat!
Zobrazit fotografii v galerii

V profesích vyžadujících špičkový výkon, okamžité rozhodování a rychlé reakce,hraje vedle vzdělání a profesních schopností zásadní roli vystupování, znalost společenské etikety, řeč těla a vzhled. Známá učitelka etikety Eliška Hašková Coolidge zdůrazňuje, že profesionální image není otázka krásy, věku ani drahých módních výstřelků: „Je to především o respektování sebe sama a o odvaze objevit a vytvořit si svůj osobitý, nezaměnitelný a přesvědčivý styl.“

Jako profesionálka můžete působit výrazně, a přitom elegantně

Jak vypadatdobře, a přitom se v různých situacích i různorodém prostředícítitpřirozeně? Klíč je v tom, podtrhnout svým vzhledem osobitou krásu a originalitu. V tom hraje roli nejen outfit a účes, ale také detaily - od líčení až po volbu šperků. Hodně o vás vypoví i kabelka a další doplňky. Je rozdíl, zda si důležité listiny na jednání přinesete v igelitce, nebo v elegantním kufříku na spisy.Totéž se týká i „druhé kůže“ přenosné elektroniky, například desek na iPod, pouzdra na mobil či obalu na tablet. To všechno můžete „korunovat“ drobnostmi v podobě vkusného šperku na krk, který skrývá USB,hezkého pera, či reprezentativního diáře.

Vybírejte doplňky tak, aby všechno, co používáte, bylo praktické, a zároveň vkusně dotvářelo vaši celkovou image. Naštěstí módní návrháři a designéři na nic nezapomínají, a tak můžete svou pozici ve světě elegance a stylovosti zvládat s přehledem. Doslova éterickou kolekci získáte, když necháte mobil, tablet, notebook, nebo stylový fotoaparát vklouznout do modelové řady luxusních skořepinových pouzder. Typické znaky kvality nese například moderní design s vyraženým písmenem Q. „Díky speciálně upravenému Etylen Vinyl Acetátu je každé skořepinové „Qéčko“lehké, vysoce odolné, nárazu vzdorné, a dokonale chrání citlivé elektronické přístroje před prachem, nečistotami a náhodným poškozením. Na exponovaných místech nechybějí samo opravitelné zipy, všité bez jakéhokoli zvlnění - i v rychlosti se hladce otevírají, a nedochází k párání švu,“ vysvětluje Igor Pifka, odborník zastupující značku Case Logic v ČR.

Jak jste na tom?
Zatímco některé české ženy se příliš prosazují svým vzhledem a pak chtějí, aby byly oceňovány podle svých schopností, jiné mají naopak v tomto směru „rezervy“. Z výsledků různýchstudií a výzkumů vyplývá, že největší nedostatky v profesionální etiketě a vizuální image se objevují u žen zaměstnaných v malých a středních firmách. Eliška Hašková Coolidge v této souvislosti upozorňuje, že protějšek můžete urazit i tím, jak dbáte o svůj vzhled. Psychologové tvrdí, že když žena dobře vypadá, hned jinak chodí, mluví a myslí. Působivý vzhled zvyšuje nejen její sebeúctu, ale především sebejistotu. Proto ženy, které mají vytříbený vkus a profesionální styl, mívají až o 20 % vyšší plat!

Barvy jako vizuální poselství
Nejen barevnost oblečení, ale i módních doplňků a technických přístrojů, které používáte, vyjadřuje vaše založení i typický styl.

  • Černá symbolizuje jasné myšlení a názorovou stabilitu, ale i sklon k improvizaci, stylizaci a vytváření umělé image. Prozrazuje, že dokážete pohotově reagovat, do všeho se pouštíte s nadšením a důvěrou ve své schopnosti.
  • Červená svědčí o cílevědomosti, vitalitě, činorodosti a silné vůli. Jste energická a tvořivá žena, schopná mimořádného a soustředěného výkonu.
  • Fialová je barvou diplomacie, originality a nezávislosti. Prozrazuje, že jste citlivá a osobitá, máte v sobě notnou dávku pokory, zdrženlivosti, skromnosti a srdečnosti. Ráda se lišíte od druhých, a jste „vždy svá“.
  • Hnědá charakterizuje vaši schopnost přizpůsobit se realitě, ukazuje na rozvážnost, velkorysost a bezkonfliktnost. Prezentuje navenek vašivnitřní jistotu a stabilitu, důvěryhodnost a přívětivost.
  • Zelená je barvou touhy po obdivu a uznání. Vyjadřuje vaši schopnost pochopení, citlivost, ochotu a soucit. Ukazuje na vaší houževnatost, kreativitu a vnímavost, a prozrazuje nechuť k radikálním změnám a jistou umanutost.
  • Modrá vypovídá o vaší systematičnosti, rozvaze a jisté zdrženlivosti. Prezentuje vás jako mimořádně výkonnou a pracovitou ženu, která je kreativní, a dokáže druhé motivovat a inspirovat. 

Připravila: Zuzana
Foto: iStock
8. 4. 2013

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Horoskop na týden od 22. do 28. dubna 2013

Horoskop na týden od 22. do 28. dubna 2013

Zajímá vás, jaký máte horoskop na týden od 22. dubna?

Titulka pro: Jak napsat životopis, který spolehlivě zaujme

Jak napsat životopis, který spolehlivě zaujme

Sháníte práci, už jste odpověděli na desítky inzerátů, a výsledek nikde? Možná děláte chybu už...

Titulka pro: Feng Shui - lepší místo k bydlení

Feng Shui - lepší místo k bydlení

Lidé stále více kladou důraz na kvalitu svého života. Tu určují věci a lidé kolem...

Titulka pro: Tajemství Bobbi Brown

Tajemství Bobbi Brown

V roce 1991 způsobila Bobbi revoluci v oblasti líčení s několika rtěnkami a prostou filozofií,...

Titulka pro: Horoskop na týden od 21. do 27. 1. 2013

Horoskop na týden od 21. do 27. 1. 2013

Zajímá vás váš horoskop na tento týden?

Titulka pro: Horoskop na týden od 10.-17. března 2013

Horoskop na týden od 10.-17. března 2013

Přečtěte si svůj horoskop na tento týden.

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

KÁVA

Ahojky, tak nějak by mě zajímalo, jak máte nejraději kávu? ...

CVIČENÍ

Ahoj, ráda bych si koupila nějakou posilovací lavici. Jen ...

PLENKY

Ahojky :) Holky, používáte některá pleny Bambo Nature? Jak ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2020, MeziŽenami.cz