Rodina

Chcete být úspěšná? Pak byste měla dobře vypadat!

Sbírání kytiček

Někomu to může připadat přízemní. Nezáleží přeci na tom, jak vypadáte, ale co máte v hlavě! Ano, jistě.. Ale v řadě oborů tomu tak není úplně doslova. Alfou a omegou vašeho úspěchu je totiž především profesionální image.

V profesích vyžadujících špičkový výkon, okamžité rozhodování a rychlé reakce,hraje vedle vzdělání a profesních schopností zásadní roli vystupování, znalost společenské etikety, řeč těla a vzhled. Známá učitelka etikety Eliška Hašková Coolidge zdůrazňuje, že profesionální image není otázka krásy, věku ani drahých módních výstřelků: „Je to především o respektování sebe sama a o odvaze objevit a vytvořit si svůj osobitý, nezaměnitelný a přesvědčivý styl.“

Jako profesionálka můžete působit výrazně, a přitom elegantně

Jak vypadatdobře, a přitom se v různých situacích i různorodém prostředícítitpřirozeně? Klíč je v tom, podtrhnout svým vzhledem osobitou krásu a originalitu. V tom hraje roli nejen outfit a účes, ale také detaily – od líčení až po volbu šperků. Hodně o vás vypoví i kabelka a další doplňky. Je rozdíl, zda si důležité listiny na jednání přinesete v igelitce, nebo v elegantním kufříku na spisy.Totéž se týká i „druhé kůže“ přenosné elektroniky, například desek na iPod, pouzdra na mobil či obalu na tablet. To všechno můžete „korunovat“ drobnostmi v podobě vkusného šperku na krk, který skrývá USB,hezkého pera, či reprezentativního diáře.

Vybírejte doplňky tak, aby všechno, co používáte, bylo praktické, a zároveň vkusně dotvářelo vaši celkovou image. Naštěstí módní návrháři a designéři na nic nezapomínají, a tak můžete svou pozici ve světě elegance a stylovosti zvládat s přehledem. Doslova éterickou kolekci získáte, když necháte mobil, tablet, notebook, nebo stylový fotoaparát vklouznout do modelové řady luxusních skořepinových pouzder. Typické znaky kvality nese například moderní design s vyraženým písmenem Q. „Díky speciálně upravenému Etylen Vinyl Acetátu je každé skořepinové „Qéčko“lehké, vysoce odolné, nárazu vzdorné, a dokonale chrání citlivé elektronické přístroje před prachem, nečistotami a náhodným poškozením. Na exponovaných místech nechybějí samo opravitelné zipy, všité bez jakéhokoli zvlnění – i v rychlosti se hladce otevírají, a nedochází k párání švu,“ vysvětluje Igor Pifka, odborník zastupující značku Case Logic v ČR.

Jak jste na tom?
Zatímco některé české ženy se příliš prosazují svým vzhledem a pak chtějí, aby byly oceňovány podle svých schopností, jiné mají naopak v tomto směru „rezervy“. Z výsledků různýchstudií a výzkumů vyplývá, že největší nedostatky v profesionální etiketě a vizuální image se objevují u žen zaměstnaných v malých a středních firmách. Eliška Hašková Coolidge v této souvislosti upozorňuje, že protějšek můžete urazit i tím, jak dbáte o svůj vzhled. Psychologové tvrdí, že když žena dobře vypadá, hned jinak chodí, mluví a myslí. Působivý vzhled zvyšuje nejen její sebeúctu, ale především sebejistotu. Proto ženy, které mají vytříbený vkus a profesionální styl, mívají až o 20 % vyšší plat!

Barvy jako vizuální poselství
Nejen barevnost oblečení, ale i módních doplňků a technických přístrojů, které používáte, vyjadřuje vaše založení i typický styl.

  • Černá symbolizuje jasné myšlení a názorovou stabilitu, ale i sklon k improvizaci, stylizaci a vytváření umělé image. Prozrazuje, že dokážete pohotově reagovat, do všeho se pouštíte s nadšením a důvěrou ve své schopnosti.
  • Červená svědčí o cílevědomosti, vitalitě, činorodosti a silné vůli. Jste energická a tvořivá žena, schopná mimořádného a soustředěného výkonu.
  • Fialová je barvou diplomacie, originality a nezávislosti. Prozrazuje, že jste citlivá a osobitá, máte v sobě notnou dávku pokory, zdrženlivosti, skromnosti a srdečnosti. Ráda se lišíte od druhých, a jste „vždy svá“.
  • Hnědá charakterizuje vaši schopnost přizpůsobit se realitě, ukazuje na rozvážnost, velkorysost a bezkonfliktnost. Prezentuje navenek vašivnitřní jistotu a stabilitu, důvěryhodnost a přívětivost.
  • Zelená je barvou touhy po obdivu a uznání. Vyjadřuje vaši schopnost pochopení, citlivost, ochotu a soucit. Ukazuje na vaší houževnatost, kreativitu a vnímavost, a prozrazuje nechuť k radikálním změnám a jistou umanutost.
  • Modrá vypovídá o vaší systematičnosti, rozvaze a jisté zdrženlivosti. Prezentuje vás jako mimořádně výkonnou a pracovitou ženu, která je kreativní, a dokáže druhé motivovat a inspirovat. 

Připravila: Zuzana
Foto: iStock
8. 4. 2013

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků