Chcete otěhotnět? Pohněte pánví aneb cvičení podle Ludmily Mojžíšové

Na Markétu Jánskou jsem dostala doporučení od své kamarádky. Už dlouho řeším problémy s otěhotněním a hledala jsem někoho, kdo se zabývá metodou Ludmily Mojžíšové.

Titulka pro: Chcete otěhotnět? Pohněte pánví aneb cvičení podle Ludmily Mojžíšové
Zobrazit fotografii v galerii

Markéta Jánská o metodě Ludmily Mojžíšové

 
V minulém století přišla česká fyzioterapeutka Ludmila Mojžíšová na určité souvislosti s blokádami pohyb. aparátu a nemožností otěhotnět či donosit plod. Zjistila, že se na těle určité omezení objevují, že mají pravidelné projekce vždy ve stejných partiích a pokud tuto nerovnováhu odstraní, ženě se podaří otěhotnět.  Postupně tak  vytvořila jedinečný systém terapie, který po ní byl také pojmenován. V Čechách chvíli trvalo, než se jí dostalo uznání. Já jsem absolventem kurzu její přímé pokračovatelky paní Volejníkové, která nám metodu předala tak, jak ji paní Mojžíšová naučila, bez vlastních invencí. Tím se liším i já  od ostatních, kteří metodu Mojžíšové (dále MM) praktikují. Snažím se zachovat její autenticitu.
 
Jeden z hlavních přínosů MM je mimo jiné také to, že žena, která obdrží cviky, jež musí pravidelně cvičit, si začne více uvědomovat sebe. Sebe jako ženu a někoho, kdo je schopen lépe řídit svůj život. Začne si více věřit, tím se uklidní a zlepší se i možnost početí. Já provádím 1x měsíčně odblokování pohybového apartátu a postizometrické relaxace přetížených svalů. Úspěchy mám. Období, během něhož dojde k otěhotnění je různě dlouhé. Od jednoho měsíce po rok a půl. Záleží také na věku matky, ostatních zdravotních komplikacích, i rodinných a pracovních podmínek klientky. Velmi uvítám gynekologickou zprávu.
 
Metoda paní Mojžíšové  má širší uplatnění - většinou  je známa právě jako velký pomocník při otěhotnění, méně známé je třeba to, že může pomoci odstranit bolestivou menstruaci, bolesti při sexu, které nejsou výjimkou také u mužů !
 
Pomůže také, když mátebolestivou kostrč, bolesti  zad, blokády žeber. V oblasti urogynekologie řeší obtíže s retencí moče i obtížemi s únikem moči. Celkově se tedy zabývá nepohodou v oblasti pánve.
 
Většina dnešní populace převážně sedí, není výjimka, že pracovní doba je pro někoho běžně více než 10 hodin! Obecně se dá říci, že pro zatížení páteře je sed to nejhorší. Po  práci si občas dopřejeme sport, Češi volí opět sedavý typ - jízdu na kole. A fyzioterapeut má co napravovat! Od klienta potřebuji znát i jeho pracovní podmínky a podle toho volíme kompenzační cviky. Učím klienta zacházet s vlastním tělem ekonomicky. Vlastně se nedá říci jednotný recept či cvičební jednotka, vždy to vychází  z tzv. kineziologického vyšetření klienta, kterým si ujasním, co je či není pro někoho v dané situaci vhodné. Určitě nezakazuji chodit do fitka či jezdit na kole. Je potřebná vhodná kompenzace, která je pro každého jiná.
 

Z obecných doporučení, která se dají použít pro všechny:

 
Postavit se u stolu, nejlépe bez obuvi, uvědomit si svoje nohy, rozložení váhy - napětí v těle, na obličeji, zaměřit se na to jak dýchám . uvědomit si to, ale neřešit, zda je to správné. Zkusit během pracovní doby uvědomit si sám sebe, své potřeby a nezapomínat na ně, protože se nám to vždy vymstí.
 
U dětí je metody Mojžíšové uplatnitelná s úspěchem u scolióz. Dále u různých poruch pohybového aparátu - bolesti hlavy, blokády žeber, celé páteře. Podmínkou u dětí je jejich spolupráce, tady jsme omezení věkem dítěte. Musím říct, že dětští pacienti bývají někdy ve cvičení poctivější než dospělí.
 
Pokud je klient ještě nespolupracující dítě, je pro mne první volba Vojtova metoda. Patří k nejefektivnější a stav dítěte se rychle zlepšuje. Podmínkou je spolupracující rodič. Já učím přesnou polohu, kdy dojde k aktivaci svalových řetězců, které jsou nutné pro uzdravení dítěte. Někteří rodiče špatně snáší, že jejich potomek u cvičení pláče. Nebojte se, V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NEZPŮSOBUJEME DITĚTI BOLEST!  Pláč je u malého dítěte reakcí nervového systému na změnu, která se prostřednictvím cvičení odehrává v jeho tělíčku.
 
 
Měkké tkáně – svaly a vazy – mají setsakramentskou paměť. Protože pracujeme také s uvědoměním, často se stává, že si klient přehodnocuje svůj dosavadní způsob života, se kterým není spokojený a při každé další návštěvě v ordinaci zjišťuji, že podnikl různé změny a začíná být celkově spokojenější. Není nic neobvyklého na tom, když i dospělého klienta rozpláče náš určitý dotyk.
 

Více informací a kontakt na paní Jánskou najdete na www.cestoukezdravi.cz.

 
Z magazínu Zdravě myslet, zdravě žít, který si můžete koupit v PNS a na pobočkách České pošty.
 
 
Připravila: Katka
Foto: Zdravě myslet, zdravě žít
11. 2. 2016
 

DISKUZE K ČLÁNKU

0

jestli chcete otehotnet, srovnejte si to v hlave a kupte si jiz zde zminovane fertility:) ja mela problem s ovulaci, na coz mi dr doporucila prave fertility;)

ODPOVĚDĚT

0

Souhlasim s Fertility. Vycetla jsem si o tom na netu a pomohlo. Zabralo. Hura :-)

ODPOVĚDĚT

0

Ja jsem zase zastance Fertility Blend na podporu otehotneni. Dvakrat se nam nedarilo a dvakrat jsem sahla po Fertility a do roka jsem chodila v obou pripadech s briskem :-) Mela jsem problem s ustalenim cyklu a tenhle zazrak mi konecne pomohl.

ODPOVĚDĚT

0

Tato metoda mi nepomohla.

ODPOVĚDĚT

0

mohu potvrdit...sama jsem byla v péči reh.sestry Mojžíšové v Praze

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (5 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

VÝROČÍ

Ahojky :) Měla bych dotaz… Zajímalo by mě, co svým chlapům ...

OBLEČENÍ

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat... Obchody zavřený se ...

KÁVA

Ahojky, tak nějak by mě zajímalo, jak máte nejraději kávu? ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2020, MeziŽenami.cz