Naláká vás film o lásce, o jídle a o lásce k jídlu? Přestože se milostný příběh odehrává v pro nás exotickém prostředí indické Bombaje, stejně dobře by ho někdo z vás mohl prožít třeba i v Praze. Což je jen jeden z důvodů, proč byste si právě tento aromatický a romantický snímek neměli nechat ujít.

Režie: Ritesh Batra

Scénář: Ritesh Batra, Rutvik Oza

Hudba: Max Richter

Hrají: Irrfan Khan, Nimrat Kaur, Nawazuddin Siddiqui, Denzil Smith, Bharati Achrekar, Nakul Vaid…


Nejprve si však musíme něco vysvětlit. Víte, že bombajská obědová služba Dabbawallahs má asi pět tisíc poslíčků? Jsou jen trochu jiní než naši rozvážeči pizzy, protože tihle kluci denně přivážejí teplé obědy z kuchyní žen v domácnosti do kanceláří jejich manželů. Tak to v indické metropoli funguje už mnohá desetiletí, tak to prostě je. Jen málokdy, vlastně výjimečně se stane, že by oběd „dorazil“ na špatnou adresu. Prý je to šance jedna k milionu, prostě super výjimka. A právě ta se stala námětem filmu Cizí oběd.

Samota, ale i štěstí

A také chyba, která poznamená osudy hlavních hrdinů – pohodlně se usaďte, příběh začíná. Právě ten jeden špatně doručený oběd dá dohromady Ilu, ženu v domácnosti, a Saajana, postaršího pána, jehož zanedlouho čeká odchod do důchodu. Každý z nich žije v úplně jiném reálném světě a každý z nich také po něčem touží. Proč si tedy společně s obědy neposílat rovněž vzkazy a netoužit po něčem, co není? Anebo je?

Svět fantazie se střetává s tím skutečným, a tak si oba hrdinové budou muset vybrat. Zda se dočkáme šťastného konce, to se dozvíte až v kině. Ostatně – zanedlouho bude svátek všech zamilovaných, tak proč ho neoslavit třeba s Cizím obědem, a pak si nezajít na ten vlastní?

Připravila: Marcela
Foto: Aerofilms
30. 1. 2014

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků