Kolik utrácí za Vánoce ženy a kolik muži?

Era přichází se zajímavým průzkumem, který jasně mapuje, jak utrácí za Vánoční dárky ženy a jak muži. Průměrná česká domácnost utratí za dárky pět až deset tisíc. Ačkoli se ženy dušují, že letos budou trochu šetřit, zůstane většinou u plánů. Překvapením asi nebude, že nakonec utratí více než muži. Je to dáno také tím, že nakupují pro více lidí. Nejčastěji nakupujeme dárky pro úzký kruh rodiny, většinou tak 5-6 lidí. Ženy jsou ale štědřejší a rády obdarovávají i přátelé a kolegy z práce. Muži naopak kupují dárky pouze rodině.

Titulka pro: Kolik utrácí za Vánoce ženy a kolik muži?
Zobrazit fotografii v galerii

Výzkum ale také ukázal, že další výdaje, které s Vánoci souvisí, stromeček, jídlo atd., jdou naopak z mužovy výplaty. Celkové náklady za dárky, stromeček, další výzdobu a jídlo se vyšplhají ve třetině domácností na 10 – 20 tisíc. Maximální cena, kterou jsme ochotni utratit je astronomických 40 000 Kč.

Ceny dárků se pak odvíjí od počtu obdarovaných. Ženy kupují více levnějších dárků, za to muži raději koupí jeden a dražší. Většina z nás ale utratí za dárek maximálně dva tisíce.
Nejvyšší částky utrácíme za elektroniku, oděvy a šperky. Ženy na rozdíl od mužů nedávají k Vánocům jako dárek peníze, neboť to nepovažují za dárek. Nejčastěji si přitom přejeme dárky, které nejsou na prodej.

Muži jsou na rozdíl od ženy více racionální a moc uvědomují si, že půjčovat si na dárky není nejvhodnější způsob financování, uvažuje o tom pouze 1% z nich.
Ženy také nakupují dárky s větším předstihem, nejsou výjimky, které pořizují dárky během celého roku (21%). Největší boom začíná úderem října, to začíná nakupovat většina žen. Muži naopak nechávají dárky na poslední chvíli (29%). Sice pouze 5% respondentů uvedlo, že nakupují den před Vánoci, ale jsou známy případy, kdy muži kupují dárky na Štědrý den na benzínkách a podobně.
 

Připravila: Zuzana

Foto: archiv

 

DISKUZE K ČLÁNKU

2

také to tak s mužem děláme

ODPOVĚDĚT

1

My nakupujeme dárky spolu a vždy se předem domluvíme.

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (2 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

DAROVÁNÍ VAJÍČEK

Ahojky :) Holky, jak probíhá darování vajíček? Máte ...

CLIP IN

Holky, jaké máte zkušenosti s prodloužením vlasů? Jako ...

MRAZÁK A LEDNICE

Ahoj, co myslíte, je lepší kupovat mrazák a lednici ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz