Krásná podle tradiční čínské medicíny

Číňané vnímají lidskou tvář jako výkladní skříň, v níž je možné spatřit úplně vše, co se v organizmu daného člověka děje. Šedivé vlasy před šedesátkou neznamenají přirozené stárnutí, ale projev nemoci.

Titulka pro: Krásná podle tradiční čínské medicíny
Zobrazit fotografii v galerii

Právě proto tradiční čínská medicína rozvinula řadu metod, které významně prodlužují mládí. Chcete se zbavit vrásek přirozenou cestou? Speciální akupunktura může být ideálním řešením.

Jak si co nejdéle zachovat krásu, řešily už nádherné konkubíny na dvorech čínských císařů. Aby si mohly žít luxusním životem, musela být jejich těla stále svěží a dokonalá. V této době se začal využívat například v současné kosmetice velmi oblíbený perlový prášek. „Konkubíny předpokládaly, že když budou tento prášek jíst a potírat se jím, budou se třpytit jako perly. My už dnes pochopitelně víme, že jeho blahodárné účinky spočívají ve vysokém obsahu minerálních látek,“ říká MUDr. Jozef Lucký z pražské kliniky tradiční čínské medicíny TCM Clinic.

Pokud očekáváte, že čínská medicína se v rámci odstraňování stop stáří věnuje pouze vaší tváři a vy se pod rukami terapeuta budete cítit jako na návštěvě kosmetičky, jste na omylu. Číňané vnímají vše celostně a ne ji$nak je tomu i v případě oblasti „beauty“; léčba zevnitř je tedy i zde nezbytná. Je dokonce vypozorováno, že každý defekt na obličeji souvisí se stavem určitého orgánu. „Nesprávná funkce jater způsobuje asymetrické vrásky v obličeji, ledviny často mohou za váčky pod očima, díky slabým plicím máme po ránu oteklý obličej, ze špatné sleziny se povoluje kůže na bradě a pokud někomu chybí jiskra v očích, měl by věnovat pozornost srdci,“ vysvětluje doktor Lucký. Přesná diagnostika je však pochopitelně složitější - léčbu zahajuje podrobný pohovor o zdravotním stavu, životním stylu, jídelníčku a podobně. Po té se terapeut s pacientkou postaví před zrcadlo, rozfázuje léčbu jednotlivých příznaků a určí konkrétní metody, kterými se dosáhne vytouženého výsledku.

Základem léčby každopádně zůstává akupunktura, na kterou je třeba docházet jednou až dvakrát týdně. „Napichujeme jak celotělové body, které podporují výživu a její distribuci, tak jednotlivé body v obličeji, kde se vyskytuje konkrétní problém. Taková vráska se „vyšívá“ desítkami miniaturních jehliček. Do vrásky se takto navede vyrobená energie, zvýší se metabolismus, obnoví fibroblasty, které produkují síťovinu, a ty na vrásku zespodu začnou tlačit,“ popisuje doktor Lucký. Jedno takové ošetření trvá nejméně jednu a nejdéle dvě hodiny, během kterých do vás terapeut napíchá třeba až dvě stě jehliček. Pokud zrovna nemáte svůj den a akupunktura by pro vás znamenala velkou zátěž, můžete zvolit ošetření speciální masáží pomocí kuličky z buvolího rohu - terapeut jemně potírá obličej až do výrazného prokrvení, kombinuje tlak a pohyb a takto opět způsobí produkci fibrinu, který je klíčový pro zahlazení vrásek.

I mezi docházením na TCM Clinic na sobě ovšem musí klientka toužící po nekonečném mládí pracovat. Často je jí doporučeno, aby do jídelníčku zařadila pestrou, šťavnatou a výživnou stravu; skvělé, obzvlášť teď v zimě, jsou masové vývary. Pravděpodobně se také neobejde bez fytoterapie, tedy pití vývarů z čínských léčivých bylin namíchaných v souladu s konkrétním zdravotním stavem.

První dlouhodobé výsledky se objeví po šesti procedurách. Tedy jestli docházíte na kliniku dvakrát týdně, tak už po třech týdnech. I zde ovšem platí, že čím dříve se problém zachytí, tím větší je šance na jeho odstranění. Stoprocentních výsledků dosáhnou ženy, které bojují s prvními vráskami, i ty vyzrálejší však mohou snížit svůj věk o několik krásných let a navíc se dostat do skvělé kondice.

Pokud byste rádi obdarovali blízkou dámu ze svého okolí voucherem na beauty&anti-aging kúru podle tradiční čínské medicíny, obraťte se na TCM Clinic.

Kontakty a otevírací hodiny hledejte na www.tcmclinic.cz

Autor: MUDr. Lucký, TCM Clinic
Foto: iStock
9. 1. 2013

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Hydratace je základem letní péče o pleť: Vyzkoušejte jednorázové přírodní masky 7th Heaven Foto: 7th Heaven

Hydratace je základem letní péče o pleť: Vyzkoušejte jednorázové přírodní masky 7th Heaven

Dostatečná hydratace je v letních měsících pro pleť klíčová, jinak pleť ztrácí svoji pružnost, hrubne,...

Titulka pro: Buďte krásná a sebejistá s Bobbi Brown

Buďte krásná a sebejistá s Bobbi Brown

Na jaře spustila Bobbi Brown Cosmetics kultovní a inspirující kampaň krásy Pretty Powerful, a to...

Péče o pleť

Podzimní krása: známe triky, jak odolat počasí!

S nástupem podzimu přichází vítr, tepelné změny a vlhkost ve vzduchu. To všechno má ale...

Titulka pro: Přírodní péče pro vaši pokožku

Přírodní péče pro vaši pokožku

Vyzkoušejte jemnou, čistě přírodní kosmetiku Bio Marionnaud. Obsahuje cenné přírodní složky - tropickou třešeň Acerolu,...

Titulka pro: Pečujte v zimě správně o svou pleť

Pečujte v zimě správně o svou pleť

Zima je pro naši pleť obzvláště náročným obdobím. Když teploty klesnou pod nulu, mazové žlázky...

Redakční testování: jak probíhá ošetření CO2 laserem a co čekat

Redakční testování: jak probíhá ošetření CO2 laserem a co čekat

V předešlém článku jsme s MUDr. Radkem Poláčkem probrali, jak se pomocí CO2 laseru zbavit...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

MIMINKO SE NEDAŘÍ

Dobrý večer, co dělat, když nám nejde otěhotnět? ...

VŮNĚ DO AUTA

Kde sehnat kvalitní vůni do auta? Poradíte?

VŮNĚ DO AUTA

Kde sehnat kvalitní vůni do auta? Poradíte?

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA© 2020, MeziŽenami.cz