Co je to Metabolic Balance

Unikátní stravovací program Metabolic Balance zrychlí vaši látkovou výměnu a uvede ji do rovnováhy. Výsledkem je štíhlá postava, příval energie, radost z nově nabité sebeduvěry a spoustu dalších benefitů.

Co je to Metabolic Balance Ivana Büttner
Zobrazit fotografii v galerii

V mnoha případech je Metabolic Balance i řešením zdravotních obtíží a vztahových krizí. Ostatně přečtěte si rozhovor s ředitelkou MB pro Česko paní Ivanou Büttner. Kdy ses poprvé setkala s MB? 


Jak si se dostala k MB? 

K MB mě přivedla v roce 2006 kamarádka, která mě vzala jako kritika s sebou na informační schůzku. Byla to láska „na první poslech“. Všechno mi dávalo smysl, všechno do sebe perfektně zapadalo. Kamarádka se tehdy do programu nepustila, ale já hned. A program už nepustil mne. Nejdřív jako klientku a hodně brzy potom jako poradce. Změnil život mně i celé mojí rodině. A to od podlahy. 


V roce 2008 jsem dostala nabídku šířit Metabolic Balance do České Republiky a tak se už na podzim 2008 konal první certifikační školení pro poradce v Praze. 


Čím tě MB zaujal? 

Nejvíc mě zaujala individualita jídelního plánu – to, že je přizpůsobený mému tělu: mým laboratorním hodnotám, mému zdravotnímu stavu a dalším požadavkům. To žádný jiný dietní program nenabízel. A že jsem jich vyzkoušela, jako většina žen, hodně. Pak to, že se využívají přirozené potraviny ale hlavně: že můžu jíst. Co, můžu – musím. A já miluju jídlo. 


Co tě na MB baví nejvíc? 

Právě to jídlo a vaření. Experimentování s netradiční „metabolicky konformní“ formou přípravy u tradičních jídel. Nebo úplně nové kombinace, využívání sladké chuti ovoce ve slaných jídlech, konzistencí zeleniny k zahušťování a zjemňování jídel bez tradiční smetany, jíšky, mouky a tak. Nudle z cukety, rýže z květáku, hranolky z kedlubny. Ale když se ti nechce, nebo máš málo času – vyčaruješ během pár minut jednoduchou dobrotu, která je vždycky vyvážená, co se týče živin! 


Pověz trochu k historiii Metabolic Balance 

Měla jsem to štěstí, že jsem se seznámila s autorem metody doktorem Wolfem Funfackem. Byl to jeden z nejcharizmatičtějších lidí, se kterými jsem se kdy setkala. Vyprávěl nám, jak se svými pacienty procházel jeden dietní program za druhým, vyzkoušel jich mnoho - solidárně dokonce i sám na své kůži - a jak frustrující bylo vidět znovu a znovu neúspěch a jojo efekt. Výživě se věnoval jako internista po celou dobu své činnosti, dokonce jeho dizertační práce se zabývala nadváhou u dětí v kojeneckém věku. Všechny poznatky a vědomosti, které za dlouhá léta své praxe získal, výsledky stovek různých studií a výzkumů, spojil do souvislostí s vlivem živin na metabolismus. 


Jako protipól k „lidské chemii“, která byla blízká doktoru Funfackovi působila při vzniku metody ing. Silvia Bürkle, která se zabývá chemií „potravinovou“. Tak vznikla v roce 2001 harmonie jménem Metabolic Balance. Přímá úměrnost mezi lidským metabolismem a vlivu potravin na něj. Během skoro dvaceti let pomohl Metabolic Balance už statisícům klientů v různých koutech světa. A právě tahle stálost a udržitelnost mne fascinuje a potvrzuje, že naše práce stojí za to. 


V čem je MB jiný než tucty dalších „hubnoucích směrů, programů“? 

Program s německou přesností a pečlivostí vyhotovuje individuální jídelní plány pro každého jednotlivého klienta. Podle obsáhlé laboratorní analýzy krve, za zohlednění onemocnění, medikace, alergií i averzí - na míru jeho potřebám a metabolismu. Používá výhradně přirozené potraviny, žádné polotovary z krabiček. A už vůbec ne koktejly, prášky a jiné doplňky stravy. V každém jídle je správný podíl bílkoviny, sacharidů a tuků. Nekompromisně tě nutí jíst, nehladovět. Na druhou stranu tě nenutí hned od začátku začít se sportem. Máš se zaměřit na sebe a stravu, odpočívat, mít dostatek času naučit se nově jíst a žít. A naslouchat signálům, které ti tělo posílá. Spoléhat se na intuici a sebezodpovědnost a ne na to, co ti kdo předepíše. To neznamená, že nepovažujeme pohyb a sport za nezbytnou součást zdravého životního stylu, ale uvědomujeme si, že pro někoho, kdo má plnou hlavu a ruce práce s tím překopat dosavadní stravovací návyky a vlastně celý život, může být ještě nálož nových sportovních aktivit přesně tou překážkou, kvůli které nevydrží. Tělo spaluje tuky výborně ve spánku – spánek je jeden z nedílných aspektů vybalancovaného životního stylu. Na to se často zapomíná. 


Co dalšího je důležité v programu Metabolic Balance? 

Důležitá je i dynamika programu – podle jednotlivých fází je odstupňovaný i průběh. Takže na otázku: „kdy přestaneš držet tu dietu?“ je jediná správná odpověď: „MB není dieta, ale životní styl.“ Trvalá by měla být takzvaná 4. Udržovací fáze. V té můžeš jíst vlastně cokoliv, jen ses naučila co ti dělá a nedělá dobře, kolik a v jakých kombinacích co můžeš jíst. Když si někdy dáš na něco „nevhodného“, nebo se „spustíš“ na dovolené, víš, že se pak můžeš vrátit do „přísnějšího“ režimu. Jak vypadá MB v praxi – můžeš představit jednoduchý návod pro čtenáře, co mohou čekat jak postupovat? Na našem webu si zájemce vybere certifikovaného poradce ve svém okolí a domluví si s ním nezávaznou informační schůzku. Pokud se rozhodne do programu vstoupit, poradce mu zprostředkuje biochemickou laboratoř, kde provedou odběr a rozbor krve. Poradce klienta změří, zváží, vyplní s ním obsáhlý dotazník, ve kterém se uvádí známá onemocnění, léky které klient užívá, alergie a averze k potravinám. 


Co se děje dál? 

Ze všech získaných údajů systém vygeneruje individuální jídelní plán a seznam potravin, které si klient do jídelníčku doplňuje. Dále dodržuje 8 jednoduchých, ale důležitých pravidel, jako například jíst třikrát denně, dodržovat 5ti hodinové přestávky mezi jídly, nemíchat druhy bílkovin a další. Nedílnou součástí programu jsou osobní schůzky s poradcem. Mělo by jich proběhnout nejméně 7 a jejich důležitost by se opravdu neměla podceňovat. Na nich má klient konzultovat případné nejasnosti a dozvědět se, proč je důležité dodržovat daná pravidla. Když pochopíš proč, je mnohem lehčí se pravidel držet. Kromě jiného samozřejmě poradce zásobuje klienta tipy na nákupy, přípravu pokrmů a třeba i radami jak se vyrovnat s nástrahami a problémy. 


A konečně nejčastější výmluva, nemám čas, neumím, nechci si vařit! 

Příprava jídel může být opravdu jednoduchá, jídla se dají připravit i do krabičky s sebou. Potraviny jsou běžně dostupné v supermarketech a nemusí být vůbec drahé. 


Metabolic Balance – kompas pro vás zdravý životní směr www. metabolic-balance.cz.


Foto: Metabolic balance

DISKUZE K ČLÁNKU

4

ANI PRO MĚ

ODPOVĚDĚT

2

také pro mě ne

ODPOVĚDĚT

2

Já už jsem si svůj styl našla a jsem váhově stále stejná.

ODPOVĚDĚT

3

Zajímavé jen se do toho pustit.

ODPOVĚDĚT

4

No právě a o tom je poslední odstavec článku...

ODPOVĚDĚT

4

tak to není nic pro mě

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (6 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Fit a štíhlé do plavek: lekce zdravého hubnutí II.

Fit a štíhlé do plavek: lekce zdravého hubnutí II.

Jak už jsem zmínil minule, pro začátek je velmi důležité vytvořit si reálný plán zdravého...

Olga Šípková odpovídá na nejčastější dotazy o hubnutí

Po novém roce se to všude hemží zaručenými návody na hubnutí. Vybrat z nich jeden...

Jak funguje nízkosacharidová dieta a proč je tak populární  Foto: Raimunda-Iosantos/shutterstock.com

Jak funguje nízkosacharidová dieta a proč je tak populární

Zeptejte se téměř kohokoliv, co byste měli dělat, abyste zhubli pár kilogramů a pravděpodobně řekne:...

Titulka pro: Zatočte s lupy

Zatočte s lupy

Trápí Vás lupy? Vyzkoušeli jste neúspěšně různé šampóny a tonika? Příčinou může být citlivost...

Jak se projíst k sexy tělu

Jak se projíst k sexy tělu

Toužíte po sexy postavě a dodržujete zdravý životní styl, ale stále se vám nedaří obléknout...

Titulka pro: Diety do plavek a poruchy příjmu potravy: Můžou spolu souviset?

Diety do plavek a poruchy příjmu potravy: Můžou spolu souviset?

Léto láká k vodě a to nás, zástupkyně ženského pohlaví pomalu bez ohledu na věk,...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

NÁKUPNÍ TAŠKA NA KOLEČKÁCH

Poradíte, kde koupit kvalitní nákupní tašku na ...

DÁRKY K VÁNOCŮM

Podělte se o nápady, co kupujete na Vánoce rodině a ...

KDE NAKUPUJETE MODU?

Ahojky, dámy, kde nakupujete modu? Jako já jsem prostě ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz