Co je to Metabolic Balance

Unikátní stravovací program Metabolic Balance zrychlí vaši látkovou výměnu a uvede ji do rovnováhy. Výsledkem je štíhlá postava, příval energie, radost z nově nabité sebeduvěry a spoustu dalších benefitů.

Co je to Metabolic Balance Ivana Büttner
Zobrazit fotografii v galerii

V mnoha případech je Metabolic Balance i řešením zdravotních obtíží a vztahových krizí. Ostatně přečtěte si rozhovor s ředitelkou MB pro Česko paní Ivanou Büttner. Kdy ses poprvé setkala s MB? 


Jak si se dostala k MB? 

K MB mě přivedla v roce 2006 kamarádka, která mě vzala jako kritika s sebou na informační schůzku. Byla to láska „na první poslech“. Všechno mi dávalo smysl, všechno do sebe perfektně zapadalo. Kamarádka se tehdy do programu nepustila, ale já hned. A program už nepustil mne. Nejdřív jako klientku a hodně brzy potom jako poradce. Změnil život mně i celé mojí rodině. A to od podlahy. 


V roce 2008 jsem dostala nabídku šířit Metabolic Balance do České Republiky a tak se už na podzim 2008 konal první certifikační školení pro poradce v Praze. 


Čím tě MB zaujal? 

Nejvíc mě zaujala individualita jídelního plánu – to, že je přizpůsobený mému tělu: mým laboratorním hodnotám, mému zdravotnímu stavu a dalším požadavkům. To žádný jiný dietní program nenabízel. A že jsem jich vyzkoušela, jako většina žen, hodně. Pak to, že se využívají přirozené potraviny ale hlavně: že můžu jíst. Co, můžu – musím. A já miluju jídlo. 


Co tě na MB baví nejvíc? 

Právě to jídlo a vaření. Experimentování s netradiční „metabolicky konformní“ formou přípravy u tradičních jídel. Nebo úplně nové kombinace, využívání sladké chuti ovoce ve slaných jídlech, konzistencí zeleniny k zahušťování a zjemňování jídel bez tradiční smetany, jíšky, mouky a tak. Nudle z cukety, rýže z květáku, hranolky z kedlubny. Ale když se ti nechce, nebo máš málo času – vyčaruješ během pár minut jednoduchou dobrotu, která je vždycky vyvážená, co se týče živin! 


Pověz trochu k historiii Metabolic Balance 

Měla jsem to štěstí, že jsem se seznámila s autorem metody doktorem Wolfem Funfackem. Byl to jeden z nejcharizmatičtějších lidí, se kterými jsem se kdy setkala. Vyprávěl nám, jak se svými pacienty procházel jeden dietní program za druhým, vyzkoušel jich mnoho - solidárně dokonce i sám na své kůži - a jak frustrující bylo vidět znovu a znovu neúspěch a jojo efekt. Výživě se věnoval jako internista po celou dobu své činnosti, dokonce jeho dizertační práce se zabývala nadváhou u dětí v kojeneckém věku. Všechny poznatky a vědomosti, které za dlouhá léta své praxe získal, výsledky stovek různých studií a výzkumů, spojil do souvislostí s vlivem živin na metabolismus. 


Jako protipól k „lidské chemii“, která byla blízká doktoru Funfackovi působila při vzniku metody ing. Silvia Bürkle, která se zabývá chemií „potravinovou“. Tak vznikla v roce 2001 harmonie jménem Metabolic Balance. Přímá úměrnost mezi lidským metabolismem a vlivu potravin na něj. Během skoro dvaceti let pomohl Metabolic Balance už statisícům klientů v různých koutech světa. A právě tahle stálost a udržitelnost mne fascinuje a potvrzuje, že naše práce stojí za to. 


V čem je MB jiný než tucty dalších „hubnoucích směrů, programů“? 

Program s německou přesností a pečlivostí vyhotovuje individuální jídelní plány pro každého jednotlivého klienta. Podle obsáhlé laboratorní analýzy krve, za zohlednění onemocnění, medikace, alergií i averzí - na míru jeho potřebám a metabolismu. Používá výhradně přirozené potraviny, žádné polotovary z krabiček. A už vůbec ne koktejly, prášky a jiné doplňky stravy. V každém jídle je správný podíl bílkoviny, sacharidů a tuků. Nekompromisně tě nutí jíst, nehladovět. Na druhou stranu tě nenutí hned od začátku začít se sportem. Máš se zaměřit na sebe a stravu, odpočívat, mít dostatek času naučit se nově jíst a žít. A naslouchat signálům, které ti tělo posílá. Spoléhat se na intuici a sebezodpovědnost a ne na to, co ti kdo předepíše. To neznamená, že nepovažujeme pohyb a sport za nezbytnou součást zdravého životního stylu, ale uvědomujeme si, že pro někoho, kdo má plnou hlavu a ruce práce s tím překopat dosavadní stravovací návyky a vlastně celý život, může být ještě nálož nových sportovních aktivit přesně tou překážkou, kvůli které nevydrží. Tělo spaluje tuky výborně ve spánku – spánek je jeden z nedílných aspektů vybalancovaného životního stylu. Na to se často zapomíná. 


Co dalšího je důležité v programu Metabolic Balance? 

Důležitá je i dynamika programu – podle jednotlivých fází je odstupňovaný i průběh. Takže na otázku: „kdy přestaneš držet tu dietu?“ je jediná správná odpověď: „MB není dieta, ale životní styl.“ Trvalá by měla být takzvaná 4. Udržovací fáze. V té můžeš jíst vlastně cokoliv, jen ses naučila co ti dělá a nedělá dobře, kolik a v jakých kombinacích co můžeš jíst. Když si někdy dáš na něco „nevhodného“, nebo se „spustíš“ na dovolené, víš, že se pak můžeš vrátit do „přísnějšího“ režimu. Jak vypadá MB v praxi – můžeš představit jednoduchý návod pro čtenáře, co mohou čekat jak postupovat? Na našem webu si zájemce vybere certifikovaného poradce ve svém okolí a domluví si s ním nezávaznou informační schůzku. Pokud se rozhodne do programu vstoupit, poradce mu zprostředkuje biochemickou laboratoř, kde provedou odběr a rozbor krve. Poradce klienta změří, zváží, vyplní s ním obsáhlý dotazník, ve kterém se uvádí známá onemocnění, léky které klient užívá, alergie a averze k potravinám. 


Co se děje dál? 

Ze všech získaných údajů systém vygeneruje individuální jídelní plán a seznam potravin, které si klient do jídelníčku doplňuje. Dále dodržuje 8 jednoduchých, ale důležitých pravidel, jako například jíst třikrát denně, dodržovat 5ti hodinové přestávky mezi jídly, nemíchat druhy bílkovin a další. Nedílnou součástí programu jsou osobní schůzky s poradcem. Mělo by jich proběhnout nejméně 7 a jejich důležitost by se opravdu neměla podceňovat. Na nich má klient konzultovat případné nejasnosti a dozvědět se, proč je důležité dodržovat daná pravidla. Když pochopíš proč, je mnohem lehčí se pravidel držet. Kromě jiného samozřejmě poradce zásobuje klienta tipy na nákupy, přípravu pokrmů a třeba i radami jak se vyrovnat s nástrahami a problémy. 


A konečně nejčastější výmluva, nemám čas, neumím, nechci si vařit! 

Příprava jídel může být opravdu jednoduchá, jídla se dají připravit i do krabičky s sebou. Potraviny jsou běžně dostupné v supermarketech a nemusí být vůbec drahé. 


Metabolic Balance – kompas pro vás zdravý životní směr www. metabolic-balance.cz.


Foto: Metabolic balance

DISKUZE K ČLÁNKU

4

ANI PRO MĚ

ODPOVĚDĚT

2

také pro mě ne

ODPOVĚDĚT

2

Já už jsem si svůj styl našla a jsem váhově stále stejná.

ODPOVĚDĚT

3

Zajímavé jen se do toho pustit.

ODPOVĚDĚT

4

No právě a o tom je poslední odstavec článku...

ODPOVĚDĚT

4

tak to není nic pro mě

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (6 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Fit a štíhlé do plavek: lekce zdravého hubnutí II.

Fit a štíhlé do plavek: lekce zdravého hubnutí II.

Jak už jsem zmínil minule, pro začátek je velmi důležité vytvořit si reálný plán zdravého...

Titulka pro: Zatočte s lupy

Zatočte s lupy

Trápí Vás lupy? Vyzkoušeli jste neúspěšně různé šampóny a tonika? Příčinou může být citlivost...

Olga Šípková odpovídá na nejčastější dotazy o hubnutí

Po novém roce se to všude hemží zaručenými návody na hubnutí. Vybrat z nich jeden...

Jak funguje nízkosacharidová dieta a proč je tak populární  Foto: Raimunda-Iosantos/shutterstock.com

Jak funguje nízkosacharidová dieta a proč je tak populární

Zeptejte se téměř kohokoliv, co byste měli dělat, abyste zhubli pár kilogramů a pravděpodobně řekne:...

Jak se projíst k sexy tělu

Jak se projíst k sexy tělu

Toužíte po sexy postavě a dodržujete zdravý životní styl, ale stále se vám nedaří obléknout...

AVON projekt za zdravá prsa v roce 2020

AVON projekt za zdravá prsa v roce 2020

Rok 2020 se zapíše do historie projektu Avon za zdravá prsa. Navzdory velkolepým plánům a...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

ODŘENINY

nedávno jsem si pořídila sprej Hemacut na odřeniny a ...

UM

Dobrý den, jaké UM doporučujete? Malý má skoro půl roku a ...

NEDAŘÍ SE OTĚHOTNĚT

Dobrý večer, s manželem se pokoušíme o miminko a nedaří se ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA



© 2020, MeziŽenami.cz