Krása

Co symbolizuje Květ života?

Symboly nás provází po celý život, na každém kroku. Někdo si „svůj symbol“ nechá vytetovat přímo na tělo, jiný nosí oblečení s tímto symbolem. Nejkrásnějším řešením je ale šperk.

Mezi symboly, které nás provází určitě patří andělé, had nebo drak polykající svůj ocas, Strom života nebo Květ života. 

Jaký je význam Květu života? 

Diagram stvoření, který vychází z posvátné geometrie. Obsahuje všechny základní stavební kameny vesmíru – platónské pevné látky. 

Symbol Květ života najdete napříč všemi civilizacemi i náboženstvím. Dokola ohraničený obrazec uvnitř skrývá 19 kružnic. Ukazuje základní formy prostoru, času, jednotu života a ducha jako součást vesmíru. Květ života je podstatou všeho. Poukazuje na sedm vesmírných posvátných kruhů, které se vzájemně dotýkají. Základní čakry lidského těla. 

„Sedm sfér, sedm dní stvoření, sedm not, sedm barev, sedm vrstev svalstva v srdci, sedm čaker, sedm endokrinních žláz. Tento geometrický vzor se do nekonečna opakuje. Je základem všeho živého. Jen díky němu v přírodě rozkvétají květy a z původně jediné buňky vzniknou dvě, čtyři, šest nebo osm. A stejně se formuje i galaxie. Násobením původní věčné spirály vznikají nové sféry. Ve třetím kole je hotovo 19 sfér a s nimi i květ života. Tento vzor má podobu květu a je to věčný proces. Obsahuje hudební harmonie, škály světla a model růstu živých tkání. Každá sféra má stejnou možnost rozvoje jako původní sféra. Proto květ života vytváří plod života, jenž si složí vlastní květ. Každá sféra má ve svém nitru pět Platónských těles, spojení mužské a ženské energie, přímé i zahnuté linie, dvě geometrické matrice, jež jsou základem pro vše skutečné.” (zdroj: Okem boha Hora) 

Místo posvátného středu 

Nachází se uprostřed Květu života. Bod, který existuje a zároveň neexistuje. Odtud se šíří vlnová energie, která prozáří prvotní vesmír v podobě energetických kruhů. Bod uprostřed představuje božskou energii, další kruhy ji rozšiřují prostorem v nekonečnosti vesmíru. 

Květ života jako posvátný symbol 

Všechno začalo zrodem Květu života. Všechno má jeden základ a je propojeno. Včetně naší duše, srdce i mysli. 

Obsahuje pět pravidelných mnohostěnů, jinak také platónových těles. Podle Platóna tvoří obrys světa dvanáctistěn, oheň je tvořen ze čtyřstěnů, vzduch z osmistěnů, voda z dvacetistěnů a země z krychlí. Obsahuje Kabalistický strom života, Spirálu vědomí, Metatronovu kostku (krychli) a Davidovu hvězdu – Merkabu. 


Najdete ho napříč civilizacemi i náboženstvím. Květ života najdete i na různých místech. Vidět ho můžete v Indii (chrám v Amistar), Egyptě (Osiridův chrám v Abydosu) i Polsku na trámu budovy v Sanóku. 


Pořiďte si svůj Květ života i VY 

Může se pochlubit mnoha skrytými významy. Abyste odhalili jeho tajemství, musíte otevřít svou mysl a nekonečnou pokoru. Utvořte z malých částí celek, otevřete okno Květu života. Věděli jste, že dříve byl obrázek s Květem života vkládán pod potraviny, aby prodloužil jejich životnost? Že když si ho nalepíte na konvici s vodou, očistíte ji? Květ života může sloužit také jako meditační pomůcka. 


Přináší klid, životní pohodu a soulad. Pořiďte si ho i vy, třeba v podobě krásného šperku. Stříbrný náhrdelník Květ života mohou doplnit neméně okouzlující náušnice. Nemáte rádi vzhled stříbra? Pro vás je tu rosé přívěsek nebo zlacený přívěsek Květ života. Ani jedním neuděláte chybu.


KP
Foto: andelske-zvonky.cz


Diskuze: příspěvků