Zdraví

Čočky jako vhodná korekce zraku u dětí? Proč ne

Sbírání kytiček

Dlouho panující mýtus o tom, že děti by si na kontaktní čočky měly nechat zajít chuť, už je dávno passé. Používání čoček zvládne i malé dítě, pokud mu to rodiče dobře vysvětlí a oční lékař odsouhlasí. Ideální věk pro nošení kontaktních čoček zkrátka neexistuje. Čočky zvládnou dokonce i předškolní děti.

Raději jednodenní čočky i s rodičovskou výpomocí

Předškolním dětem se zpravidla s aplikací čoček musí v začátcích pomáhat. Rodiče by měli vždy asistovat minimálně u jejich nasazování a vyjímání. Na základě rad očního specialisty se snažte svým potomkům vštípit správné návyky, i když to zpočátku nemusí být jednoduché.
Děti mají obvykle největší problém s dodržováním hygieny, přitom ta hraje největší roli v případě zdravého nošení. Nedbalé dětské péče se však nemusíte bát, pokud svým ratolestem pořídíte jednodenní čočky, kterých se můžete zbavit hned po prvním dni nošení a druhý den máte zase nové.


Kontaktní čočky usnadňují dětem život

Pokud děti naučíte správně s čočkami zacházet, už nikdy nebudou mít potíže s pokroucenými obroučkami nebo s rozbitými sklíčky na brýlích. Zkrátka oční čočky se stanou jejich přirozeností. Nošení čoček jim prospěje i v běžném životě:

  • Kontaktní čočky zbaví vaše děti pocitu méněcennosti. Jejich oční „hendikep“ už je nezabrzdí, až se budou dvořit opačnému pohlaví.
  • Ani ve sportu už nebudou omezované tak jako dřív. Mnozí trenéři mladých hokejistů přímo vyžadují, aby přešli na čočky, což je pro ně nakonec nejvýhodnější i z praktického hlediska.
  • Vaše děti se už také nebudou muset vypořádávat se zamlženými sklíčky, obrazovým zkreslením a matoucími odrazy. V praxi totiž oční čočky fungují dokonale, přičemž zorné pole nikdy nezkreslují.

Investice do kontaktních čoček pro děti se vyplatí, i když za ně možná utratíte o trochu víc peněz než za dioptrické brýle. Avšak vzhledem k výhodám, které čočky svým nositelům přináší, se jedná o rozumné a do budoucna logické rozhodnutí.

Komerční prezentace
Foto: iStock
14. 11. 2012
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků