Tipy

Den sušenek

Víte, že se 8. srpna slaví den sušenek?

 

Víte, že se 8. srpna slaví den sušenek?

Sušenky se začaly péci zhruba před necelými třemi stoletími ve Francii. Podle legendy dokonce v roce 1758 zachránila slušná zásoba sušenek posádku ztracené nákladní lodi Doceur před smrtí hladem.

Kolébkou sušenek (neboli keksů či biskitů) je francouzské město Nantes. Díky obchodování se zde výrazně rozvíjela lodní doprava, námořníci trávili na lodích třeba i dlouhé měsíce, a proto potřebovali trvanlivé potraviny, které se nekazily a byly zároveň výživné. Kombinace trvanlivého chleba a dovoz třtinového cukru tak dala vzniknout jakýmsi předchůdkyním dnešních sušenek.

Dejte si zítra svou oblíbenou sušenku a něco si přejte.

Přestože v kalendáři Den sušenek oficiálně zapsaný nenajdete, sušenky Milka se rozhodly tuto tradici založit. Legenda o vzniku Dne sušenek je tedy takovou fialovou variantou toho, jak to asi mohlo tenkrát být :-). Ovšem jak se říká – na každém šprochu pravdy trochu! Takže skutečně platí, že námořníci vozili na palubě trvanlivé sušenky, které se podle některých zdrojů začaly vyrábět právě v přístavu Nantes.

 

Sušenky námořníkům pomáhaly přežít v obtížných podmínkách a později se zároveň staly zdrojem potěšení pro miliony mlsounů. Milka proto věří, že sušenky si svůj den zaslouží a na Facebooku www.facebook.com/Milka.cz.sk můžete až do 25. srpna vyhrávat v aplikaci „Den sušenek“ lahodné balíčky plné dobrot od Milky. Tak neváhejte a natrénujte si mlsání a splňte si svá tajná přání!

 

Připravila: Katka
Foto: Milka
7. 8. 2013


Diskuze: příspěvků