Zdraví

Deprese – strašák moderní doby

Sbírání kytiček

Každý z nás občas cítí smutek. Cítíme se samy, opuštěné, nemilované. Musíme se neustále zlepšovat, protože se necítíme dosti dokonalé a výkonné. Důležité je, aby nás pocity smutku brzy opustily a vystřídala je radost. Nejhorší je, pokud se nám už dlouho nechce nic dělat, protože nic nemá cenu. Pozor, aby nás nepřepadla deprese.

Podle tradiční čínské medicíny souvisí s pocity smutku orgány plíce a tlusté střevo. Pokud budou plíce pracovat optimálně, budou jejich sliznice čisté a plicní sklípky – tedy nejhlubší struktury plic, kde dochází k okysličování krve – budou schopny s co největší účinností předat kyslík ze vzduchu červeným krvinkám, pak bude mít každá buňka v lidském těle schopnost využít více energie a tedy za pomoci kyslíku spálit více cukrů nebo tuků. Dostaňte do svého těla co nejvíce kyslíku a budete mít více energie, životního elánu a chuti do realizace nových věcí.

Dochází vám energie a vitální síly? Nechce se Vám nic dělat? Máte chuť spát a nic vás nebaví? Detoxikujte plíce a plicní sklípky. Náš tip Joalis RespiHelp.

Vyzkoušejte různé dechové techniky, které znají východní medicínské a filozofické školy. Stačí se jen soustředit na dech, tedy na výdech a nádech a pohyby břicha v oblasti trochu níž pod pupkem (tzv. bod hara – přibližně druhá čakra z indické tradice), a již bezprostředně po několika minutách takového soustředěného dýchání můžete na sobě cítit změny.

Deprese mají svůj prapůvod v rodině. Pro ženu bývá typický vztah s jejím otcem, tedy otec, který nedokázal svoji dceru v dětství a dospívání upřímně pochválit, povzbudit a ocenit její schopnosti, spíše si z ní dělal blázny a trochu ji slovně srážel, bude mít později, až dospěje, potíže se svojí vlastní sebeúctou, tedy s oceněním sama sebe. Bude se pravděpodobně cítit nedokonalá, proto bude na sobě neustále pracovat a vlastně tak soutěžit s ostatními. Ve skrytu duše se bude snažit dokázat svému otci (nebo matce), že je schopná a bude si chtít tak zasloužit ocenění nejen od blízkých lidí ale také od celého okolí. Bude se snažit vypadat stále více hezká, každý přebytečný kilogram tělesného tuku bude na sobě nesnášet a neustále ho bude řešit, možná bude mít snahu stále pracovat, jak to už moderní doba přináší. Kritik v podobě rodiče se přesune dovnitř duše a stane se tak vlastním vnitřním kritikem, který bude pak obviňovat a hodnotit sama sebe, stanovovat si sice dobré cíle, avšak často reálně nedosažitelné, a přinášet tak pocity, že nejsem dost dobrá a výkonná. Možná si najde partnera podobného otci, který v ní též nedokáže vzbudit pocit zdravé sebeúcty.

Lidské pocity se tvoří v emocionálním mozku nebo též limbickém systému. Jsou nakonec spojeny s konkrétními přeměnami chemických látek, u smutku a deprese s nervovým přenašečem serotoninem. Mozkové struktury, které jsou odpovědné za produkci a navazování serotoninu na receptory buněk lze rovněž očišťovat a tím významně přispívat k odstraňování smutků a depresí. K tomu slouží Joalis Depreson.


Při práci s vlastní depresí a smutky významně přispívá duševní hygiena. Odpočiňte si. Relaxujte. Radujte se. Radost je totiž právě tou emocí, která vytlačí z mozku smutek.

Autor: Ing. Vladimír Jelínek
Komerční prezentace
Foto: Pexels

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků