Detoxikace dětí s poruchami učení

Máte doma malé dítko s některou z poruch učení? Poruch učení je mnoho a často se dají rozpoznat už v předškolním věku. Problémy vznikají na základě dysfunkcí centrálního nervového systému, nejsou tedy způsobeny nedostatečnou inteligencí dítěte, nepodnětným sociálním prostředím, ani špatným výukovým vedením. Děti s poruchou učení nejsou líné ani hloupé. Potřebují hodně naší lásky, trpělivosti a pomoci. Jednou z možností je systémová detoxikace.

Titulka pro: Detoxikace dětí s poruchami učení
Zobrazit fotografii v galerii

Systémová detoxikace

Detoxikace malých dětí s poruchami učení patří k systémovým detoxikacím, které nabízí metoda C.I.C. Systémovým a zároveň systematickým. Systémová detoxikace znamená, že se nejedná o detoxikaci nějaké konkrétní tkáně, která je přímo zodpovědná za poruchu učení, ale o detoxikaci více dětských orgánů. Systematická detoxikace neprobíhá jednorázově, ale skutečně systematicky po nějakou dobu. U závažnějších poruch učení jistě několik let.


Vše začíná v děloze

Detoxikace poruch učení u malých dětí patří k vůbec nejsložitějším. A často nebo většinou nelze očekávat úplné uvedení do normálu, i když i takových výsledků jsme byli svědky. Poruchy učení souvisí s vývojovými vadami mozkové tkáně, které mohly probíhat už v průběhu těhotenství. Chceme-li tedy detoxikovat malé dítě, musíme se zamyslet nad tím, zda přicházelo na svět ve zcela ideálních podmínkách. To znamená v těle matky psychicky vyrovnané, bez stresů nebo emocionálních výkyvů. A zároveň v děloze, která nebyla zatížená toxiny z životního prostředí. Mezi takové toxiny kromě mikrobiálních ložisek, tzn. skrytých infekcí, můžeme řadit např. rtuť, která je neurotoxinem. Pokud je přítomna v mozkové tkáni v okamžiku jejího vývoje, působí proti růstu nervové tkáně, neuronové sítě se netvoří tím správným způsobem, jakým se tvořit mají. Matka by se tedy měla v ideálním případě detoxikovat již před početím dítěte, což je však nesplnitelné. Zaměříme se tedy na dítě, které již nějaké konkrétní poruchy učení má.


Spojení s jednotlivými orgány

Podle zásad čínského pentagramu patří každý lidský smysl do některé z pětice hlavních orgánů. Řeč, schopnost vyjadřovat se, vyjádřit myšlenku, spadá k okruhu orgánů srdce. Sluch, tzn. schopnost rozumět informaci, patří k okruhu orgánů ledvin – tzn. i schopnost koncentrovat se. Schopnost vyjadřovat se graficky a zpětně hodnotit svůj výstup zrakovou informací, která přichází do mozku, patří pod játra, respektive pod okruh orgánů jater. Porucha racionality, kdy člověk není schopen určitých rozumových úvah ,tzn. že dobře nezvládá racionální obory, jakými jsou např. matematika a fyzika, spadá do okruhu orgánů sleziny. Posledním okruhem je okruh orgánů plic. Plíce mohou za sociální komunikaci i za vůli člověka, za to, zda se mu chce nebo nechce něco udělat. Lidé s poruchami v okruhu orgánů plic hůře navazují sociální vztahy, těžko se zařazují do kolektivů a často utíkají do svých vnitřních světů. Později jsou také dobře manipulovatelní určitými skupinami, protože dobře podléhají autoritě.

Toxiny, které se objevují v okruhu uvedených hlavních orgánů lidského těla, mohou tedy za určité disbalance v mentální rovině. Tyto orgány se pomyslně projektují do mozku, respektive do mozkové kůry, kde jsou zaprogramovány určité mentální mozkové schopnosti dítěte a ty pak souvisejí s poruchami učení.


Jak na to?

Zdaleka nejlepší způsob jak detoxikovat dítě s poruchami učení metodu C.I.C., je navštívit nějakého konkrétního akreditovaného poradce, který byl pro tyto detoxikace vyškolen. Ten podle měření speciálním přístrojem nastaví individuální postup. Seznam akreditovaných poradců najdete na www.eccklub.cz - Metoda C.I.C. Rodiče by měli být připraveni na to, že půjde o detoxikace systematičtější, které mohou trvat i rok. Až po této době je dobré hodnotit jejich účinek. Většinou bývají takové detoxikace doprovázeny ještě jinými psycho-terapeutickými metodami, které aktivují příslušné úseky mozkové kůry. Takže od spojení metody C.I.C. s běžnými psychoterapeutickými metodami, které se používají pro řešení těchto vývojových vad, lze očekávat optimální synergický výsledek.

Komerční prezentace
Autor: Ing. Vladimír Jelínek
Foto: iStock
28. 8. 2012

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Tradiční čínská medicína a její místo

Tradiční čínská medicína a její místo

Většina z nás má aspoň nějaké ponětí o tradiční čínské medicíně. Tradiční čínská i současná...

Titulka pro: Bylinky dokáží změnit život

Bylinky dokáží změnit život

Dnešní uspěchaná doba na nás klade obrovské nároky každý den. Žijeme ve světě plném technických...

Vliv detoxikace na imunitu

Vliv detoxikace na imunitu

Imunita, to je pojem s velkým „P“. Jen si zkuste toto slovo zadat do interetového...

Titulka pro: Toužíte po dítěti? Srovnejte si cyklus a psychiku

Toužíte po dítěti? Srovnejte si cyklus a psychiku

Ve staré Číně znamenal velký počet zdravých dětí povinnost vůči císaři. Malé rodiny bývaly terčem...

Detoxikace: Jak očistit lidskou paměť

Detoxikace: Jak očistit lidskou paměť

Jistě jste si někdy kladli otázku, proč si nemůžete určitou věc zapamatovat, zatímco jiným to...

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

VELKÉ VÍKENDOVÉ SLEVY

Tento víkend a někde i po celý týden připravilo mnoho ...

MATEŘSKÁ ŠKOLA PRAHA

Nevíte prosím o pražské mateřské školce, kde mají ...

HUBNUTÍ

Ahoj holky, máte tip, jak rychle, zdravě a hlavně trvale ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz