Detoxikace: Jak očistit lidskou paměť

Jistě jste si někdy kladli otázku, proč si nemůžete určitou věc zapamatovat, zatímco jiným to jde velmi snadno. Také vám někdy dělá problém vzpomenout si na vhodné slovo?

Detoxikace: Jak očistit lidskou paměť
Zobrazit fotografii v galerii

Nejkomplexnější odpovědí na tyto a další otázky může poskytnout tradiční čínská medicína, tedy systém čínského pentagramu. Starověcí čínští mudrci věřili, že každá věc může podle daných kritérií náležet do jedné z pěti tříd. Do nich lze zařadit i orgány lidského těla. S těmi se mimo jiné pojí i všechny druhy paměti, jimiž člověk disponuje. 


Smyslové vnímání

Také orgány smyslů souvisejí se základním pentagramem tradiční čínské medicíny. 


Ke slezině patří smysl chuti a smysl hmatu, tzn. schopnost poznávat a pamatovat si hmatové vjemy. Člověk s toxiny ve slezině nebo v orgánech, které podle pentagramu ke slezině patří, bude mít nejspíš netypické dispozice k vnímání chuti. 


K plicím se řadí čich. Kdo má toxiny v okruhu plic, vnímá často vůně s jinou intenzitou, zpravidla nižší. Přitom je čichová informace evolučně nesmírně důležitá, má instinktivní povahu. 


Dalším důležitým smyslem je sluch, který se řadí k ledvinám a ostatním orgánům, spadajícím pod ledviny. Nejde pouze o schopnost slyšet, ale zejména o schopnost rozumět akustické informaci, rozpoznávat jednotlivá slova a koncentrovat se na ně. 


Játra souvisí s vizuální informací a se vstupem a zpracováním zrakové informace do mozku. Zrakem přijímáme nejvíce informací, stav jater je tedy pro vnímání reality okolního světa velmi důležitý. 


S okruhem srdce souvisí řeč člověka, schopnost vyjádřit své myšlenky a sdílet je s okolním světem. Patří sem schopnost soustředit se na slovo a zapojit je do slovního projevu. Rozumět mluvenému slovu 


Řekne-li se detoxikace paměti, tak mnohým vytane na mysli hlavně očista paměti akustické. Tedy paměti, kterou se učíme cizí jazyky a nové pojmy. Uvedli jsme již, že schopnost rozumět mluvenému slovu a současně si je i zapamatovat, souvisí s okruhem orgánů ledvinChceme-li tedy zlepšit schopnost zapamatovat si slovo, je třeba se zabývat toxiny tzv. ledvinovými. Tedy toxiny, které se na vyjmenovaných tkáních objevují. 


Které toxiny to mohou být? 

Především jsou to tzv. infekční ložiska. Vznikají po prodělaných onemocněních, kdy infekce v organismu nebyly zcela zlikvidovány, skryly se a mohly tak vytvořit latentní ložisko. Takové ložisko uvolňuje většinou tzv. mikrobiální toxiny. Nervový systém bývá na tyto toxiny citlivý. Člověk s takovým infekčním ložiskem může mít neidentifikovatelné bolesti, u nichž klasická medicína není schopna rozpoznat příčinu. Metoda C.I.C. se zabývá tím, jak z těla tato ložiska odstranit. Úspěchy při jejich likvidaci z ní dělá ojedinělou metodu, neboť nabízí jakýsi nadstandard. Tedy to, co ve svém důsledku klasická medicína neumí řešit, neboť skrytá infekční ložiska odolávají i působení antibiotik


Dalším známým a značně rozšířeným toxinem je olovo. Olovo se v 99 % ukládá do kostí, protože má velmi podobné chemické vlastnosti jako vápník. Je prokázáno, že děti, které mají v kostech menší obsah olova, budou mít větší IQ právě pro rychlost, se kterou zpracovávají abstraktní úlohy. 


Detoxikací se paměť člověku určitě nezmění hned. Když ale bude trpělivější, tak za několik měsíců může zcela zřetelně pocítit účinky očisty orgánů, které s pamětí souvisejí. Po několika letech to může být proměna zcela zásadní, až neuvěřitelná. 


Autor: Ing. Vladimír Jelínek, www.joalis.cz.

Foto: pixabay

DISKUZE K ČLÁNKU

2

Paměť mi místo chemie bystří křížovky.

ODPOVĚDĚT

4

jo mě taky

ODPOVĚDĚT

5

jo souhlasím....

ODPOVĚDĚT

3

Velice zajímavý článek.

ODPOVĚDĚT

5

Zajímavý článek.

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (5 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Tradiční čínská medicína a její místo

Tradiční čínská medicína a její místo

Většina z nás má aspoň nějaké ponětí o tradiční čínské medicíně. Tradiční čínská i současná...

Titulka pro: Detoxikace dětí s poruchami učení

Detoxikace dětí s poruchami učení

Máte doma malé dítko s některou z poruch učení? Poruch učení je mnoho a často...

Titulka pro: Bylinky dokáží změnit život

Bylinky dokáží změnit život

Dnešní uspěchaná doba na nás klade obrovské nároky každý den. Žijeme ve světě plném technických...

Vliv detoxikace na imunitu

Vliv detoxikace na imunitu

Imunita, to je pojem s velkým „P“. Jen si zkuste toto slovo zadat do interetového...

Titulka pro: Toužíte po dítěti? Srovnejte si cyklus a psychiku

Toužíte po dítěti? Srovnejte si cyklus a psychiku

Ve staré Číně znamenal velký počet zdravých dětí povinnost vůči císaři. Malé rodiny bývaly terčem...

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

VELKÉ VÍKENDOVÉ SLEVY

Tento víkend a někde i po celý týden připravilo mnoho ...

MATEŘSKÁ ŠKOLA PRAHA

Nevíte prosím o pražské mateřské školce, kde mají ...

HUBNUTÍ

Ahoj holky, máte tip, jak rychle, zdravě a hlavně trvale ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz