Detoxikace před otěhotněním

V dnešní době se většina dětí rodí po zralé úvaze rodičů, kteří probírají, zda vše zvládnou po ekonomické a organizační stránce. Když se plánujících rodičů zeptáte, co je pro ně v tomto ohledu nejdůležitější, každý odpoví, aby dítě bylo zdravé. To je na prvním místě. Ale mnohem větší energie je často věnována výběru kočárku než vytvoření podmínek pro co nejlepší vznik a vývoj zdravého dítěte.

Titulka pro: Detoxikace před otěhotněním
Zobrazit fotografii v galerii

V současné době ale není samozřejmé, že se děti rodí úplně zdravé, naopak prudce vzrůstá počet alergických, ekzematických a hyperaktivních dětí. Přibývá různých chronických problémů a to často již v kojeneckém věku. Alergologické poradny jsou plné, na vyšetření se často čeká řadu měsíců. Můžou rodiče ovlivnit to, že dítě bude zdravé? Ano mohou, zvláště matky.

Většina chronických onemocnění zvláště v dětském věku je způsobena různými poruchami imunity. Problémem často není slabá imunita, ale špatně řízená imunita. Taková alergie znamená, že imunita dítěte reaguje na věci, které pro něj nejsou nebezpečné. Co ale způsobuje tento nárůst poruch imunity? Je to stále zvětšující se počet různých toxinů. Na náš imunitní systém mají vliv toxiny z životního prostředí, které vdechujeme a jíme. Toxiny vznikají naším špatným metabolismem a změnou našeho jídelníčku oproti minulosti a tím, jak jsou potraviny průmyslově upravovány. Velký podíl mají také emoční toxiny, které vznikají z různých nezvládnutých sociálních konfliktů. Důsledkem narušené imunity se v organismu zvyšuje počet různých latentních nákaz mikroorganismy, například oparovými viry, toxoplasmosou, které dále prohlubují další imunitní problémy a tělo zamořují svými mikrobiálními toxiny. Ty mají obrovský vliv nejen na imunitu, ale také na nervový systém a mohou být příčinou různých psychických poruch a mozkových dysfunkcí.

Dítě vzniká a vyvíjí se v lůně matky a bere si od ní vše, co potřebuje pro svůj růst, prožívá její emoce a její radosti i strachy. Bohužel si ale nebere jen to dobré, ale pokud matka má v sobě toxiny, předá je i svému dítěti. Mohou to být nejenom různé chemické látky, těžké kovy, pesticidy, ale také přímo infekční ložiska různých mikroorganismů. Dochází tak k narušení přirozeného vývoje dítěte, často jsou narušena mozková centra řídící imunitní funkce. Příkladem takového toxinu je methylrtuť, kterou přijímáme hlavně v potravinách, zvláště v rybách bohatých na tuky. Zátěž rtutí a jejích sloučeniny je vlivem průmyslu několikanásobně větší než v minulosti. Tyto toxiny jsou rozpustné v tucích, jejich příjmem si  je ukládáme a i v malých dávkách mají vliv na naše zdraví. Při těhotenství prostupují placentou a poškozují vyvíjející se nervový systém a může se narodit dítě s různými neuropsychickými poruchami. Podobně působí celá řada jiných toxinů. Jejich odstraněním můžeme ovlivnit to, jestli naše dítě bude mít alergii, ekzém, astma nebo jiné onemocnění. V poslední době je často uváděno, že tyto nemoci mají genetický původ, a proto je těžké je vyléčit. Je pravda, že se dědí takzvaný sklon k atopii, tedy určitý druh imunitního systému, který může reagovat podrážděně. Jestli ale imunitní systém tak opravdu reagovat bude a objeví se třeba ekzém, závisí na tom, zda odpovědné geny budou aktivovány epigenetickými procesy. A na to má obrovský vliv toxické zatížení. Stačí se podívat na statistiku. V 50. letech v České republice bylo alergických 10 % dětí, astma mělo 1 % dětí. Dnes je alergických už 35 % dětí a astmatiků je 10 %.

Detoxikace před otěhotněním je důležitá nejen pro zdravý vývoj dítěte, ale také pro hladký průběh těhotenství. Předčasné porody ztěžují start miminek do života. Jako jeden z hlavních mechanismů zde působí zánět, který negativně ovlivňuje plod, a ten pak spustí proces předčasného porodu. Nejčastější příčinou zánětu vaginy, dělohy a plodových obalů jsou infekce. Proto je před početím velmi důležitá detoxikace urogenitálního systému od infekcí a mikrobiálních ložisek.

Detoxikace může často vyřešit problémy s otěhotněním. Dnes se udává, že až každý pátý pár má nějaké problémy s početím. Často stačí několik detoxikačních kúr a problém je vyřešen. Vzpomínám na jeden pár, kde žena měla první dítě z umělého otěhotnění. Po vybrání první kúry nadšeně volala, že to funguje, protože dostala menstruaci bez vyvolávající injekce. Za další měsíc se zklamaně ozvala, že účinky neměly dlouhého trvání, protože menstruace v termínu nepřišla. Vůbec ji nenapadlo, že je těhotná, protože si myslela, že je neplodná.

Po více než dvanáctiletých zkušenostech s metodou CIC – kontrolované a řízené detoxikace můžeme zodpovědně prohlásit, že je pro dítě a matku velmi přínosná. Máme ve své databázi spoustu krásných příběhů a spojuje je jedna věc - spokojené, psychicky vyrovnané a zdravé děti. Já sama mám tři děti, které za svůj život nepotřebovaly antibiotika a k lékaři chodíme pouze na preventivní prohlídky. Přesto, že dvě mají vrozený sklon k atopii, tak nemají žádné problémy.

Pokud vás metoda CIC zaujala a chcete se dozvědět více, navštivte naše stránky http://www.eccklub.cz, kde naleznete síť akreditovaných center, které se touto metodou zabývají. Na těchto stránkách si můžete přečíst bulletiny informační medicíny, kde najdete velké množství podrobných informací.

Autor: Mgr. Marie Vilánková
Foto: iStock
2. 6. 2011

DISKUZE K ČLÁNKU

0

MOhla bych se prosím zeptat jestli nemáte zkušenost i s nějakými doplňky a vitamíny, které by se daly brát v období těhotenství ?

ODPOVĚDĚT

0

Zkus se poptat v lékárně, je jich dost co jsou přímo pro těhotné. Já jsem brala superfolin.

ODPOVĚDĚT

0

Na kolik tady ten doplněk vychází jestli bych se mohla zeptat ?

ODPOVĚDĚT

0

Vnitřní pohoda organismu má vliv na všechno a u otěhotnění to platí mnohonásobně, doporučuju taky článek tady http://www.matracetropico.cz/magazin/5-tipu-na-potraviny-ktere-vas-posilni-a-k-tomu-jeden-napad-navic.html o dobrých potravinách, jinak u toho detoxu bych ale doporučila jet na postupně, ne nějak moc drasticky protože to taky není dobrý

ODPOVĚDĚT

0

Měla jsem úplně stejný problém, měla jsem vysněné, že otěhotním krátce po skončení školy a můj sen se ne a ne dostavit..tak jsem si začala různě pročítat a rozhodla se pro detox..a musím souhlasit s popršálkou, ke zdravé stravě jsem ještě přihodila naturefood a do chvilky jsem měla pupek :) nedám na něj dopustit, už jsem u něj zůstala, i když hlavní důvod proč jsem ho brala odezněl :)

ODPOVĚDĚT

0

Dobrý den, mě je už 32 let a ještě memám dítě. Už 5 let se nám to s manželem nedaří. Teď jsem se o tom znovu bavila skamarádkou, tentokrát ze spolužačkou ze střední školy, kterou jsem už 3 roiky neviděla. Dnes má roční dítko a ta vyprávěla že i oni čekali 3 roky na své vysněné dítko.Prý nakonec pomohla právě detoxikace těla a to že začala brát na posílení imunity oleje z norských rych od LYSI, které jsou údajně nejčistší na svetě. Každopádně popršalko se podívám i na ten tvůj Narurfood, jestli říkáš že ti to pomohlo, já už jsem opravdu ochotná zkusit všechno.

ODPOVĚDĚT

0

Za mě naprosto souhlasím s tímto článkem. Mám totiž s tímto problémem osobní zkušenost. 2 roky se nám nedařilo otěhotnět, tak jsem šla do sebe začala jsem se lépe stravovat, užívat Naturefood na detoxikaci těla a na posílení imunity, a světe div se za 3 měsíce jsem byla v tom. Taky je to asi tím, že když jsem se zeměřila napéči o sebe a ne na těhotenství, tak jsem přestala urputně myslet na to, že to nejde a najednou to šlo!!!

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (7 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Co jsou to potravinové doplňky?

Co jsou to potravinové doplňky?

Většina z nás alespoň někdy kupuje takzvané potravinové doplňky. Víme přesně, o co se jedná?...

Posilněte imunitu a buďte připraveni Foto: Pixabay

Posilněte imunitu a buďte připraveni

Některé nemoci se rychle šíří a občas s nimi i panika. Místo obav je potřeba...

Vliv detoxikace na imunitu

Vliv detoxikace na imunitu

Imunita, to je pojem s velkým „P“. Jen si zkuste toto slovo zadat do interetového...

Vyhrajte probiotika pro celou rodinu a posilněte imunitu

Vyhrajte probiotika pro celou rodinu a posilněte imunitu

Abyste měli dobře fungující obranyschopnost, musíte mít ve formě střeva. K tomu vám pomohou probiotika....

Jak v zimě posílit imunitu?

Jak v zimě posílit imunitu?

Moderní doba má ráda rychlá řešení, ale ne vždy je to možné. Pokud chcete být...

Sluníčkový vitamín. Vše o vitamínu D na jednom místě

Sluníčkový vitamín. Vše o vitamínu D na jednom místě

Lepší imunita a nálada, zdravé kosti, svaly a zuby... Benefitů vitamínu D je víc, než...

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

VELKÉ VÍKENDOVÉ SLEVY

Tento víkend a někde i po celý týden připravilo mnoho ...

MATEŘSKÁ ŠKOLA PRAHA

Nevíte prosím o pražské mateřské školce, kde mají ...

HUBNUTÍ

Ahoj holky, máte tip, jak rychle, zdravě a hlavně trvale ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz