Blogy

Uspávání miminka

Sbírání kytiček

V mém úvodním článku s názvem PRVNÍ MĚSÍC MÁMOU jsem popisovala své pocity, které jsem zažívala první měsíc po příjezdu z porodnice a dnes bych se s vámi chtěla podělit o pár tipů, které by vám mohly pomoci při uspávání miminka.

Mám kolem sebe spoustu kamarádek, které jsou unavené a vyčerpané, jelikož jejich miminka v noci často nespí. Já jsem doma s miminkem z porodnice 7 týdnů a zatím spinká v noci krásně. Samozřejmě každé miminko je jiné a věci, které zabírají zaručeně na mého syna nemusí fungovat u každého. Ale i tak vám zde sepíši pár tipů, které stojí za to vyzkoušet. 

Teplá měsíčková koupel

Tak jako vás příjemně zrelaxuje teplá koupel s voňavou pěnou, tak i vašemu miminku stojí za to dopřát večer před spaním malé domácí SPA. Vodu napouštím vždy v ideální teplotě 37 stupňů a přidávám bio měsíčkovou kojeneckou koupel a pár kapek bio měsíčkového oleje. Teplá voda miminko krásně uvolní a pomůže mu také od bolavého bříška. 

Masáž

Po koupeli vždy masíruji jemnými pohyby celé tělíčko bio měsíčkovým olejem. Nezapomeňte i na zadní část těla! Vždy přetočím miminko opatrně na bříško a masíruji i jeho záda. Největším hitem je u nás masáž nožiček, takže krouživými pohyby masíruji i chodidla. Uvidíte, že si to vaše miminko zamiluje. Nezapomeňte na dostatečnou teplotu v koupelně, aby miminku nebyla zima a také si zahřejte před začátkem masáže olej v rukou třením, aby miminko vnímalo příjemně teplý dotek.

Masáž nožiček Foto: Lucie Krajc

Masáž bolavého bříška

Pokud vaše miminko trápí večer také bolavé bříško, určitě si zakupte v lékárně gel Pupík. Každý večer mast vmasíruji krouživým pohybem kolem pupíku a vždy vidím na synovi úlevu. Mast příjemně voní bylinkami, rychle se vstřebává a nedráždí dětskou pokožku. 

Pyžamko

Každý večer převlékám miminko z běžného denního oblečení vždy do příjemného volnějšího bavlněného pyžama, které ještě před oblečením nechám nahřát na topení. I když si možná myslíte, že miminku je jedno, co má zrovna na sobě, opak je pravdou. Věřím, že i ty nejmenší děti si rychle navyknou na to, že po oblečení pyžámka má přijít dlouhé noční spinkání. 

Péřová zavinovačka či polštář

Na noční spinkání pokládám miminko vždy na nadýchanou péřovou zavinovačku, kterou nezavinuji. Nechám na ni malého ležet jako na polštáři. Pěkně se do ní zaboří a cítí se příjemně a bezpečně jako u maminky v bříšku. Přikrývám vždy už jen tenoučkou dečkou z bambusového vlákna, která je prodyšná. 

Šumící zvířátko

Při usínání u nás dokonale funguje plyšový šumící oslík. Můžete zvolit klasický bílý šum, tlukot srdce, šumění moře a nebo třeba ukolébavku. 

Spěte s miminkem

U nás zaručeně funguje, že spí náš syn s námi v ložnici. Postýlku mám hned po ruce a on může klidně spát, protože ví, že mamka i taťka jsou mu na blízku. Časem určitě bude mít svůj pokojíček, ale v prvních měsících je jistě důležité, aby byl co nejvíce s námi. 

Maminčina náruč

Před každým nočním spánkem miminko dlouze chovám a houpu v náručí, aby se co nejvíce zklidnilo. Snažte se nebýt nervózní, rozčilená a ve stresu z toho, že zrovna pláče a nechce spát. Dítě cítí všechny energie z maminky už od prvního dne po narození a pokud budete klidná a vyrovnaná, bude i vaše děťátko klidně usínat. Všem maminkám přeji, aby jejich miminka klidně a spokojeně spala jako je tomu u nás doma. Doufám, že těchto pár tipů vám pomůže k lepšímu usínání miminka a díky tomu budete i vy odpočatá a plná síly.

Autor: Lucie Krajc, @luupoledance
Foto: Lucie Krajc

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků