Dluh

Do kin přišel nový snímek režiséra filmů Zamilovaný Shakespeare či Mandolína kapitána Corelliho. Nový film režiséra Johna Maddena je thriller s několika zajímavými dějovými liniemi, kde nechybí napětí, láska a nebezpečí.

Titulka pro: Dluh
Zobrazit fotografii v galerii

Žánr: Drama/Thriller

Režie: John Madden

Hrají: Helen Mirren, Sam Worthington, Marton Csokas, Jesper Christensen, Ciarán Hinds, Tom Wilkinson, Jessica Chastain, Jeremy Young, Romi Aboulafia

Scénář: Matthew Vaughn, Jane Goldman


V tomto filmu se prolínají současnost a minulost, svoji roli zde má i nenaplněná láska, boj za pravdu a lež, ale především je to příběh o tom, jak lze či nelze žít s pocitem viny, jak se s ním vyrovnat a že všechny naše činy v minulosti mají dopad na naše další žití.

Píše se rok 1965. Tři mladí agenti Mossadu, Rachel Singer (Jessica Chastain), David Peretz (Sam Worthington) a Stephan Gold (Marton Csokas) se vracejí domů jako hrdinové poté, co ve Východním Berlíně úspěšně vystopovali a zabili nacistického válečného zločince, bývalého doktora z Osvětimi.


Přenášíme se do současnosti a dnes již vysloužilí agenti Mossadu, Rachel (Helen Mirren), David (Ciarán Hinds) a Stephan (Tom Wilkinson) mají status národních ikon, dcera Rachel dokonce o jejich misi napsala knihu. Oni však zoufale trpí pod tíhou tajemství, které se zavázali nikdy neprozradit. Před třiceti lety v Berlíně se totiž odehrálo jiné drama než to, které později prezentovali veřejnosti.


Dluh je důkazem, že thriller je stále aktuálnějším žánrem, kde emocionálně propracované scény s hlubokou psychologií dokáží diváka zaujmout a vtáhnout do děje mnohem lépe než přebujelé akční scény. Celý film si drží určité napětí a divák se během filmu neubrání tomu, aby alespoň na chvíli nestranil jednomu z protagonistů, ať už stojí na straně dobra, či zla.

Dluh je zajímavý film s vynikajícím hereckým obsazením, který ve vás rozhodně zanechá stopu.

Připravila: Magda
Foto: Bontonfilm
25. 10. 2011

 

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

VYBAVENÍ KOUPELNY

Zdravím kde se dají koupit opravdu kvalitní ručníky?

BATOH

Zdravím, doporučíte mi prosím batoh pro dcerku na druhý ...

HRAČKA PRO HOLČIČKU

Zdravím, poradíte prosím příslušenství k Barbínce, se ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz