Do kin přišel nový snímek režiséra filmů Zamilovaný Shakespeare či Mandolína kapitána Corelliho. Nový film režiséra Johna Maddena je thriller s několika zajímavými dějovými liniemi, kde nechybí napětí, láska a nebezpečí.

Žánr: Drama/Thriller

Režie: John Madden

Hrají: Helen Mirren, Sam Worthington, Marton Csokas, Jesper Christensen, Ciarán Hinds, Tom Wilkinson, Jessica Chastain, Jeremy Young, Romi Aboulafia

Scénář: Matthew Vaughn, Jane Goldman


V tomto filmu se prolínají současnost a minulost, svoji roli zde má i nenaplněná láska, boj za pravdu a lež, ale především je to příběh o tom, jak lze či nelze žít s pocitem viny, jak se s ním vyrovnat a že všechny naše činy v minulosti mají dopad na naše další žití.

Píše se rok 1965. Tři mladí agenti Mossadu, Rachel Singer (Jessica Chastain), David Peretz (Sam Worthington) a Stephan Gold (Marton Csokas) se vracejí domů jako hrdinové poté, co ve Východním Berlíně úspěšně vystopovali a zabili nacistického válečného zločince, bývalého doktora z Osvětimi.


Přenášíme se do současnosti a dnes již vysloužilí agenti Mossadu, Rachel (Helen Mirren), David (Ciarán Hinds) a Stephan (Tom Wilkinson) mají status národních ikon, dcera Rachel dokonce o jejich misi napsala knihu. Oni však zoufale trpí pod tíhou tajemství, které se zavázali nikdy neprozradit. Před třiceti lety v Berlíně se totiž odehrálo jiné drama než to, které později prezentovali veřejnosti.


Dluh je důkazem, že thriller je stále aktuálnějším žánrem, kde emocionálně propracované scény s hlubokou psychologií dokáží diváka zaujmout a vtáhnout do děje mnohem lépe než přebujelé akční scény. Celý film si drží určité napětí a divák se během filmu neubrání tomu, aby alespoň na chvíli nestranil jednomu z protagonistů, ať už stojí na straně dobra, či zla.

Dluh je zajímavý film s vynikajícím hereckým obsazením, který ve vás rozhodně zanechá stopu.

Připravila: Magda
Foto: Bontonfilm
25. 10. 2011

 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků