Kosmetika

Make-up: základem je kvalitní podklad a barevné sjednocení

Kolik času a úsilí vám zabere líčení? Víte, jak na to? Přinášíme vám základní kroky líčení, které jsou základem, ať už chcete zářit během dne nebo oslnit na večírku.

Vyhlazený podklad

Vyhlazující báze pod make-up vytvoří perfektní podklad. Pleť vyhladí a make-up se vám bude lépe roztírat. Nejde o to nanést na pleť co nejvíce make-upu a korektoru, který skryje případné nedostatky. Make-up slouží k barevné korekci a sjednocení pleti. Díky podkladové bázi nanesete na pleť jen tolik make-upu, kolik je třeba, nezanese se do vrásek a dosáhnete dlouhotrvajícího efektu.

Zakrytí nedostatků a sjednocení

Pro korekce drobných nedostatků je ideální tuhý korektor. Make-up i korektor používejte sladěný v odstínu, který vám bude přesně vyhovovat. Pokud budete korektor používat na kruhy pod očima, doporučuji nejprve použít malé množství krému na oči a poté jemně vklepat korektor. Obě hmoty se krásně promísí a korektor se nebude usazovat v hlubších vráskách. Barvu make-upu si vyzkoušejte na přechodu brady a krku. Dejte si pozor, aby obličej nebyl o moc tmavší, než krk.

Fixace

Pro trvalejší efekt je potřeba make-up zafixovat. Pokud si nevíte rady s výběrem správného odstínu, sáhněte po transparentním pudru, který se dokáže přizpůsobit jakékoli barvě pleti. Pudr nanášejte opatrně a jen nezbytné množství pro zmatnění pleti. S pudrem se vyplatí šetřit zvláště v případě, kdy máte hlubší vrásky, které pudr zbytečně zvýrazní.

Tvářenka

Tvářenka zdůrazní tvar lícních kostí, rozzáří tvář a dodá jí přirozené zabarvení a zdravý vzhled. S tvářenkou zacházejte opatrně. Správně vybírejte vhodný odstín, aby doladil celkový vzhled a spíše než změnil tvar vaší tváře, dodal jí zdravou barvu. Většině žen sluší růžové a broskvové odstíny. Můžete použít i duo tvářenku, kde si zvolíte intenzitu odstínu podle vlastní potřeby. Pokud chcete zvýraznit rysy, naneste pod lícní kosti bronzer.

Připravila: Katka Soušková

Zdroj informací: MM beauty & colours
Zdroj fotografií: iStock
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků