Přestože první máj evokuje spíše čas lásky, pokud půjdete v tento den do kina na premiéru filmu Doupě, počítejte s pěknou dávkou napětí. Navíc jde o poslední film tragicky zesnulého herce Paula Walkera.

Žánr: akční

Režie: Camille Delamarre

Scénář: Luc Besson

Kamera: Cristophe Collette

Hudba: Mark Bell

Hrají: Paul Walker, David Bell, RZA, Gouchy Boy, Catalina Denis, Carlo Rota a další


Na co se můžete těšit? Film pojednává o tajném agentovi Damienovi (Paul Walker), který hledá zbraně hromadného ničení. Ví se, že byly ukradené v opuštěné čtvrti Detroitu, jíž se říká Doupě, protože se tu scházejí zdejší gangsteři. To je důvod, aby agent požádal o spolupráci bývalého vězně Lina, který lidově řečeno zná místní „terén“ a zločinců se nebojí.
Co myslíte, spojí je touha po spravedlnosti, i když někdy se hranice mezi dobrem a zlem téměř stírá, nebo spíše fakt, že zdejší boss nechal unést Linovu přítelkyni?

(Ne)známá jména

Zatímco jméno režiséra pro vás může být novinkou – jde o zkušeného střihače řady celovečerních filmů, ale Doupě je jeho režisérským debutem, scénárista a režisér Luc Besson je známý například snímky Magická hlubina, Brutální Nikita, Leon či Johanka z Arku. Dalším slavným jménem je i hlavní hrdina Damien v podání herce Paula Walkera, který se proslavil rolí Briana O´Connera ve filmu Rychle a zběsile. Kromě herecké dráhy se rovněž věnoval charitě, například založil organizaci Reach Out Worldwide pomáhající při záchraně a obnově míst po přírodních katastrofách. Bohužel pomoc druhým se mu nakonec stala osudnou – uvádí se, že zahynul při automobilové nehodě jako spolujezdec právě cestou na jednu z charitativních akcí.

Připravila: Marcela
Foto: HCE
1. 5. 2014

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků