Dva týdny do Vánoc

Vánoce už klepou na dveře... Přemýšlíte, co je potřeba ještě zajistit? Přečtěte si naše tipy.

Dva týdny do Vánoc
Zobrazit fotografii v galerii

Vánoční stromeček

Pomalu nastal čas koupit vánoční stromeček. Nezapomeňte si zkontrolovat vánoční ozdoby a světla. Podle Feng Shui jsou Vánoce výrazem štědrosti a hojnosti. Tak by měl vypadat i váš vánoční stromeček. Ozdobený bohatě, plný světel, ozdob popř. i různých dobrot. Jen tak může přivolat hojnost a bohatost do vašeho života. A máte-li pocit, že jen "nějaká větývka" místo pořádného stromku stačí, pak vězte, že nestačí. Jakou hojnost si sami vytvoříte, takovou pak můžete očekávat i ve vašem životě.

 

Vánoční dekorace

Zjistěte, jak jste na tom s vánočními dekoracemi – budou se vám hodit mašle, vánoční papír, svíčky, ubrousky, prskavky, a jiné důležité drobnosti, které zpříjemní vánoční atmosféru. Uvidíte, jak později oceníte, že nebudete muset běhat na poslední chvíli po obchodech a tlačit se mezi lidmi.

 Ozdobné svíčky
Ozdobné svíčky

Podle našeho návodu si můžete připravit ozdobné svíčky na vánoční stůl. Budete potřebovat svíčky, tavnou pistoli, skleněné misky, lýko, badyán a kávu nebo jinou dekoraci. Pokud nemáte tavnou pistoli, můžete použít sekundové lepidlo.

Omotejte svíčky ve spodní části přírodním lýkem. Lýko uvažte na mašličku. Přes mašličku tavnou pistolí přilepte badyán. Takto připravené svíčky postavte na skleněné misky. Okolo svíček nasypte zrnkovou kávu nebo jinou dekoraci.


Strava o Vánocích

Podle Feng Shui patří Vánoce k zimnímu času. Jak se říká: zima nám zalézá pod kůži. Dostane-li se však dál, prochladne celé tělo a nám hrozí nemoci. Proto je důležité zařadit v zimní období do jídelníčku tučnější jídla, abychom si vytvořili potřebnou ochranu právě proti prochládání. Takže tučného se na Vánoce nebojte. Pak přijde Masopust a přebytečná kila tak opět srovnáme. V zimě prý máme nedostatek vitamínů a proto máme tendenci se "přejídat" citrusy. Vůbec si však neuvědomujeme, že citrusy rostou v jižních krajích, kdy jejich hlavní úkol je ochlazovat organismus před horkem. V zimě na nás chlad útočí z venku a tak opravdu není moudré, abychom se pomocí citrusů ještě více ochlazovali. Je spousty jiných možností, jak do sebe potřebné vitamíny dostat. A hlavně, nejpřirozenější pro nás je to, co nám roste na zahrádce. Takže vyměňte pomeranč za jablíčko či hrušku. A ty nejsou vůbec špatné ani ve "svařené" podobě např. se skořicí, která nás také umí pěkně ohřát.


Předvánoční úklid trochu jinak

Pro ty z vás, kteří se ještě chtějí pustit do generálního úklidu, máme několik rad, na co klade důraz při očišťování prostoru filozofie Feng Shui. Očista prostoru není jen o úklidu, ale i o očistě naší duše. A ve vánočním čase to platí dvojnásob. Zastavit se a spočinout, ujasnit si, co chceme, kam kráčíme, co ještě na té cestě potřebujeme a co už nám překáží, přebývá, co již dosloužilo, co již nepotřebujeme. Tím, že se zbavíme starých a nepotřebných věcí, dáváme šanci novým věcem a možnostem. To, co již nepoužíváme, bychom měli vyhodit nebo dát na charitu. Jistě tím uděláme ještě někomu radost. Dárky, které máme doma jen ze sentimentality nebo slušnosti k dárci, také nemají v našich domovech co dělat. Zabírají tak místo pro nové.

Je to velmi bolestný proces a nepovede se hned napoprvé, ale věřte, že je potřebný a nutný. Bez důkladné očisty prostoru se nepohneme nikam dopředu a budeme neustále přešlapovat na místě. Když říkáme úklid, neznamená to, že nepotřebné věci dáme na půdu nebo do sklepa s tím, co kdybychom je ještě někdy potřebovali. Věřte, že nebudeme. Je to jenom náš pocit lpění na věcech. A čím víc jich máme, tím jsme spokojenější. Jsme proto zavaleni stále větším množstvím krámů a zbytečností, které nás jenom zatěžují. A protože vše, co nás obklopuje, na nás nějakým způsobem působí, musíme si vytvořit takové prostředí, abychom se v něm cítili co nejpříjemněji a nejpohodlněji. Stejný proces vyhazování platí i pro věci rozbité, které nám už k ničemu neslouží.

Každá věc ve vaší domácnosti by měla mít svoje místo a hlavně svoji funkci. Určitě se lépe cítíte v uklizeném prostředí, než když je všude okolo vás nepořádek a chaos. Nepříznivě se to potom projeví na vaší psychice, jste ve stresu a do vnitřní rovnováhy se pak dostáváte jen stěží.

A jestli už letos nestíháte vánoční úklid, tak ho nechte na jaro, protože to je ten správný čas na vymetání pavučin. Určitě uklízíte průběžně a jednou za čas myjete okna, vytřete skříně apod. Okna se určitě myjí lépe, když je venku hezky než v tomhle mrazu. Teď se jděte raději projít a nasávat adventní atmosféru, kterou už všude okolo sebe určitě vnímáte a cítíte.

Máte-li nějaký dotaz na naše odborníky, kteří se podíleli na tomto článku, zeptejte se jich v poradně. Dekorace Mgr. Markéta Benešová a Feng Shui manželé Čerňákovi.

Připravila: Katka
Foto: istock, archiv AZ Mapa a Byu
10. 12. 2013
 

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Herecké Vánoce

Herecké Vánoce

Máte rádi seriál Cesty domů? Pak vás jistě zaujmou i vánoční vzpomínky některých z nich:...

Herecké Vánoce: jak je prožívají a co si přejí známé tváře?

Herecké Vánoce: jak je prožívají a co si přejí známé tváře?

Každý z nás řeší blížící se svátky po svém, a nejinak na tom jsou i...

Titulka pro: Jednou v roce na Vánoce

Jednou v roce na Vánoce

V naší rodině se každoročně dušujeme: „Letos každému jen jeden dárek a cukroví symbolicky!“ A...

Titulka pro: Martina Hudečková: Vánoce jsou intimní svátky

Martina Hudečková: Vánoce jsou intimní svátky

Přestože před Vánoci mívá herečka Martina Hudečková nejvíce práce, vždycky si vyšetří pár hodin, aby...

Titulka pro: Jak vybrat rybu na vánoční stůl a Rybí hody „U krále Václava IV.“

Jak vybrat rybu na vánoční stůl a Rybí hody „U krále Václava IV.“

Vánoce se blíží a vy si začínáte lámat hlavu tím, co letos zvolíte na štědrovečerní...

Viber spouští exkluzivní centrum zábavy pro letošní Vánoce

Viber spouští exkluzivní centrum zábavy pro letošní Vánoce

Nastal čas Vánoc, tedy období, které si máme užívat s rodinou a přáteli a radovat...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

ŠPERKY

Znáte někdo e-shop https://www.hotdiamonds.cz/ moc se mi ...

MIMINKO SE NEDAŘÍ

Dobrý večer, co dělat, když nám nejde otěhotnět? ...

VŮNĚ DO AUTA

Kde sehnat kvalitní vůni do auta? Poradíte?

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA© 2020, MeziŽenami.cz