Volný čas

Finální závod čtyřkolek HandyCup startuje již tuto sobotu!

Sbírání kytiček

Zábava pro celou rodinu, skvělá muzika a jedinečné závody! To je finální závod seriálu čtyřkolkových offroadových závodů HandyCup, který se uskuteční 29. září 2012 v Krupé u Českého Brodu!

HandyCup, seriál čtyřkolkových závodů pořádaný Motoklubem vozíčkárů ČR ve spolupráci s Kettcom – půjčovnou radiostanic, je určený nejen jezdcům s handicapem! Jednotlivé závody jsou vypisovány jak pro vozíčkáře, tak pro chodící z řad doprovodu nebo diváků. Přijeďte si zajezdit na čtyřkolce nebo na motorce na pěknou a upravenou závodní trať MX Krupá u Českého Brodu.

Jdeme do velkého finále!
Tento víkend se v Krupé u Českého Brodu sejdou všichni milovníci jízdy na čtyřkolce na závěrečném závodu seriálu HandyCup 2012, který je primárně určen pro handicapované, ale otevřený je všem, kteří chtějí provětrat své čtyřkolky na kvalitních závodních tratích. „Máme radost, že se letošní ročník setkal s takovým ohlasem nejen z řad vozíčkárů, ale i choďáků. Spokojení byli i diváci a to byl a je náš cíl,“ říká jeden z organizátorů Jindřich Kettner. Pokud se chcete přijít podívat, jak se dá závodit na čtyřkolce, užít si příjemnou sobotu plnou adrenalinu a dobré zábavy, tak neváhejte a vypravte se 29. září závodní trať MX Krupá. Start je v deset hodin. Pokud nebudete chtít závodit (registrovat se můžete na Facebooku nebo na http://handycup.cz/. Startovné je pouhých 200,- Kč), můžete přijít fandit a užít si skvělou zábavu. Vstup je volný a nebude chybět ani muzika a občerstvení.

Informace o seriálu offroadových čtyřkolkových závodů HandyCup 2012:
Nápad na čtyřkolkové závody HandyCup se zrodil v hlavách herce Jana Kašpara a závodníka Štěpána Hyky, kteří jsou oba na vozíku a zároveň aktivními čtyřkolkáři. „Ti, co milují jízdu na čtyřkolce, nemají možnost se někde pořádně vyřádit. Právě proto jsme se rozhodli dopřát každému možnost přijet si legálně zajezdit, užít si závod a celkovou atmosféru HandyCupu,“ říká závodník Štěpán Hyka. Každý závod se odehrává pod dohledem odborníků, kteří poradí a naučí jezdit i začátečníky, a to nejen z řad handicapovaných. Registrační formulář je k dispozici na www.handycup.cz, ale přijet můžete i bez registrace a přihlásit se na místě závodu. „Naší snahou je, aby si každý, kdo na některý ze závodů přijede, přišel na své, ať už jako aktivní účastník nebo divák. Proto máme vždy připravený i doprovodný program,“ řekl na tiskové konferenci HandyCupu jeden z pořadatelů Jindřich Kettner.

Jedním z nejznámějších handicapovaných propagátorů jízdy na čtyřkolce je člen Divadla Járy Cimrmana Jan Kašpar, který vysvětluje, v čem je kouzlo a hlavní přínos čtyřkolek pro vozíčkáře: „Představte si, jak na vozíku zvládáme jízdu lesním terénem nebo polní cestou! V podstatě je to nemožné. Čtyřkolka nám dává možnost podívat se do přírody, kam bychom se jinak nedostali a závody jsou pro nás skvělý bonus. Chtěli bychom také zbořit mýty typu, že čtyřkolka je jen zábava pro zbohatlíky, kteří pak ničí přírodu. Ano, i tací se najdou, ale nemůžeme všechny čtyřkolkáře házet do jednoho pytle. Nechceme, aby čtyřkolka byla rovnítkem pro něco, co je veřejností vnímáno negativně. Proto zveme nejen handicapované, ale i zdravé, aby se přišli na HandyCup podívat, pobavit se a zjistit o čem vlastně jízda na čtyřkolce je.“

Z výše popsaného je jasné, že HandyCup nejsou pouze závody, ale také společenská akce pro celou rodinu, kde se setkávají a poznávají vozíčkáři s „choďáky“, aniž by se museli přímo zúčastnit závodů. Pro všechny, závodníky i diváky, jsou připraveny doprovodné akce v podobě koncertů různých skupin, zábavy pro děti i občerstvení. „Chceme, aby se všichni, kteří na HandyCup přijedou, dobře bavili, zajezdili si, poslechli si pěknou muziku, popovídali si, pojedli a odnesli si příjemné zážitky a poznatek, že na čtyřkolce jsme si všichni rovni, aby pochopili, že být handicapovaný neznamená konec života a zábavy“, dodává organizátor seriálu offroadových čtyřkolkových závodů HandyCup Jindřich Kettner.

Oficiální stránky HandyCupu: www.handycup.cz, najdete nás také na Facebooku a další informace také na www.mkvcr.cz 

Připravila: Zuzana

Foto: Handy Cup

27.9. 2012

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků