GS Mamavit s hořčíkem

V období těhotenství má žena zvýšenou potřebu nejen kyseliny listové a nenasycených mastných kyselin (DHA a EPA), ale také hořčíku.

Titulka pro: GS Mamavit s hořčíkem

 

V období těhotenství má žena zvýšenou potřebu nejen kyseliny listové a nenasycených mastných kyselin (DHA a EPA), ale také hořčíku.

Doporučená denní dávka pro dospělého člověka je 300 mg, těhotné ženy ho však potřebují o čtvrtinu více. Zdrojem hořčíku jsou například banány, ananas, datle, ořechy, luštěniny, kukuřice či pohanková mouka. Vítaným pomocníkem moderních maminek jsou také multivitaminové přípravky určené právě pro období těhotenství, které dodají ženám v období před početím, v těhotenství i při kojení nezbytné vitamíny a minerální látky. „Při výběru vitamínů by se žena měla zajímat především o obsah kyseliny listové v přirozené formě, hořčíku a nenasycených mastných kyselin DHA a EPA“ říká RNDr. Pavel Suchánek.

GS Mamavit s hořčíkem obsahuje 150mg hořčíku, což je optimální množství, které by mělo vyrovnat deficit při zvýšených potřebách v těhotenství. Vybrat si můžete také další variantu vitamínů pro těhotné s vysokým obsahem hořčíku, a to GS Mamavit Prefolin® + DHA a EPA, který ještě navíc obsahuje esenciální mastné kyseliny. Esenciální mastné kyseliny DHA a EPA jsou látky s blahodárnými účinky na organismus. Příjem DHA z těla matky přispívá k vývoji očí a mozku plodu*. Složení obou variant GS Mamavitu bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

GS Mamavit zakoupíte v lékárně. GS Mamavit Prefolin® + DHA a EPA 30 tablet a 30 kapslí – 449Kč. GS Mamavit 100+10 tablet – 413Kč.

Přípravila: Katka
Foto: GS
12. 9. 2014

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Pokusnz gadget

Pokusnz gadget

Vítr skoro nefouká a tak by se na první pohled mohlo zdát, že se balónky...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

ODŘENINY

nedávno jsem si pořídila sprej Hemacut na odřeniny a ...

UM

Dobrý den, jaké UM doporučujete? Malý má skoro půl roku a ...

NEDAŘÍ SE OTĚHOTNĚT

Dobrý večer, s manželem se pokoušíme o miminko a nedaří se ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA© 2020, MeziŽenami.cz