Zdraví

Gynefix – Antikoncepce bez hormonů

Sbírání kytiček

Hledáte alternativu antikoncepčních pilulek? Nějaký bezpečný a účinný způsob, který vás dlouhodobě ochrání před nežádoucím otěhotněním, aniž byste musely pravidelně užívat hormony? Téměř ideální řešení nabízí nitroděložní tělísko GyneFix, které představuje pohodlnou a moderní antikoncepci bez hormonů.

Nitroděložní tělísko GyneFix je stejně spolehlivé jako běžná hormonální antikoncepce. Navíc zde nehrozí riziko zapomenutí, které doprovází užívání antikoncepčních pilulek. GyneFix se zavádí na pět let a má minimum vedlejších účinků. Velkou výhodou je také jeho cena – v přepočtu na dny užívání je GyneFix mnohem levnější než moderní antikoncepční pilulky.

GyneFix se liší od běžných nitroděložních tělísek velmi malými rozměry. Protože nemá plastové tělo ani raménka, v děložní dutině zabírá jen málo místa a díky své pružnosti se perfektně adaptuje v jakékoliv děloze. Uživatelsky je tudíž velmi komfortní a současně u něj prakticky odpadá možnost samovolného vypuzení. Díky tomu je také vhodný pro mladé ženy s malou dělohou, které ještě nerodily.

Gynefix je na trhu už celý rok. Nyní přichází s inovací. Díky ní mají nyní lékaři lepší kontrolu, zda je tělísko správně zavedeno. „Těsně pod uzlíkem nového GyneFixu je malá ocelová trubička, která je velmi dobře vidět na ultrazvuku. Díky tomu lékař ihned po zavedení vidí, jak je uzlík hluboko a má tak jistotu, že tělísko zavedl správně,“ vysvětluje Mgr. Jan Křemenák ze společnosti WH-Pharma.

Zavedení GyneFixu je velmi jednoduché, zákrok provádí gynekolog. A na jakém principu tato metoda funguje? Malé měděné kroužky uvolňují ionty, které ničí spermie a působí jako prevence oplodnění vajíčka. Proto je možné GyneFix použít i jako postkoitální metodu s téměř stoprocentní ochranou proti otěhotnění, a to až do pěti dnů po nechráněném pohlavním styku.

Více informací a seznam vyškolených lékařů, kteří mohou svým pacientkám zavést nitroděložní tělísko GyneFix, najdete na stránkách www.whpharma.cz.

Připravila: Katka
Foto: WH Pharma
16. 3. 2012

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků